foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 166 postitust ]  Eelmine  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 14, 2010 11:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 23, 2007 01:58
Postitusi: 101
Asukoht: Tallinn
Vast ikka on, siis ju vähem võimalusi omavahel seguneda aga varem või hiljem muutuvad nad nagunii läbipaistvateks ehk looduslikuks vormiks tagasi. Aegajalt ehk oleks hea värsket verd sisse tuua, et liiga palju omavahel sugulasi sugu ei teeks.

_________________
128l, 180l, 250l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 14, 2010 12:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 28, 2009 08:57
Postitusi: 133
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Emased on ka punasemad kui isased. Mul on kirsikrevettidel ka värvust seinast-seina.

Kas oled kindel et läbipaistvad on emased?

_________________
/Vahelduv paranev või süvenev akvasõltuvus/
Tiik:kuldkalad ja koi'd.
100L:troopilised kalad, taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 14, 2010 01:16 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Dets 14, 2009 01:12
Postitusi: 130
Asukoht: Valgamaa Otepää
jamh kindel =) suured ja munad all või siis turjal =D, aga samas on ka ilusaid punaseid =), mis siin ikka jännata =) eks näis :P vast ei kao kõik punased ära.

_________________
160L |kirsikrevetid, 2 antsu, , 1 SAE, 12 Barbus, 2 Botia

54L | kuldkala


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 19, 2011 04:50 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 28, 2009 07:16
Postitusi: 55
Asukoht: Tallinn
Tahaks ka taastada krevettide populatsiooni aga eelmisel korral sõid näljased mollid nad ära. Krevetid pole ka nii odavad, et toiduks osta. Teises akvaariumis on ainult marmorvähid. Huvitav, kas marmorvähkide karjas jäävad krevetid ellu? Kunagi kui nad veel olid, siis ei märganud, et vähid oleksid neid püüdnud - pidasid vist omasugusteks. Mollid rappisid küll nähtavalt.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 06, 2011 05:24 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Vähk võrreldes krevetiga ikka äärmiselt kohmakas. Algul muidugi vähe üritab ,aga peagi loobub ja harjuvad üksteisega. Mu krevettidel(caridina japonica) on naljakas komme häirimise korral suure märmorvähi selja peale koguneda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 03, 2012 09:55 
Akvarist

Liitunud: Reede Jaan 07, 2011 08:33
Postitusi: 60
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Ma tahaks ka neid krevette saada, kuid olen näinud poes müügil miski 3euriga, kas see liiga kallis ei ole? Kas keegi teab kust neid odavalt saaks?

_________________
180L- 2 albiinot, 1 must ja 2 pärlkuldset akselotti + õuntigu + mõned gupid :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 03, 2012 11:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Apr 21, 2010 07:06
Postitusi: 424
Asukoht: Tallinn/Lasnamägi
Otsi siit samast foorumist...

_________________
60l ja 25l elussünnitajate ja muu floora/faunaga.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 05, 2013 07:40 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Apr 19, 2012 09:31
Postitusi: 17
Asukoht: Kodus
Help! Tõin eile oma akvasse esimesed kirsikrevetid. Aklimatiseerisin nad ilusasti ära ja lasin akvasse. Õhtu otsa vurasid nad akvas rõõmsalt ringi. Hommikul ärgates oli aga 5 laipa põhjas, kestad pealt ära tulnud. Korjasin laibad välja ja läksin tööle, ülejäänud krevetid jäid ringi ujuma. Nüüd õhtul helistain koju, et loomakeste käekäigu kohta küsida ja minu suureks ehmatuseks teatas abikaasa, et mitte ühtegi krevetti näha ei ole, ainult laibad põhjas.
Täiesti arusaamatu, mis nendega juhtuda võis.

Akva on 45l ja käinud juba umbes aasta. Asukateks üks betta ja paar gupit. Veeteste enne krevettide sisselaskmist ei taibanud teha kahjuks. Momendil olen tööl, aga kui koju saan, siis testin vee ka ära, kuigi ma ei tea kas sellest mingi kasu, sest surnud krevetid on seal juba pool päeva vett reostanud.
Oehh, nii kurb meel on hetkel :(


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 05, 2013 07:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Esiteks on sul betta... kes mul hävitas kunagi kaks crystal red krevetti ära. Oled sa kindel, et laibad??? Krevettid kestuvad ja siis jääb täiesti terve kest alles. Kui suured su krevetid üldse on? Kas peidupaikadid on (sammalt)?


Ps! kirsikad suht vintsked ja veeparameetrid peavad väga paigast olema, et neile mõjuks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 05, 2013 09:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 03, 2006 12:49
Postitusi: 181
Asukoht: Eesti
Aga kas taimi on? Ma tean, et nad on vase suhtes hästi tundlikud ja seda sisaldavate taimeväetiste suhtes. Muidugi ka nitraatide suhtes, nii et kui pole taimi, kes neid ära kasutaksid, siis võib selle tase ka suht kõrge olla.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 05, 2013 10:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Ei ole nii tundlikud midagi kui neil on võimalus veepiiri ääres olla. Mul on kaks korda olnud no2 järsult ohtlikult kõrge ja ei ole mul nende arvukus langend. Lihtsalt kõik krevetid on sambla sees veepiiri ääres. Kindlasti kui olukord oleks nädal nii siis on väljavaated teised.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 05, 2013 10:57 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Apr 19, 2012 09:31
Postitusi: 17
Asukoht: Kodus
Kodus ootas mind tõesti masendav vaatepilt, akva põhjas olid surnud krevetid, mitte ühtegi ei jäänud ellu. Tegin ka veetestid, aga nende näidud jäid kõik normi piiresse, esimese hooga ei taibanud neid üles märkida, võin hiljem uuesti testida ja siis juba kindlad numbrid ka kirja panna. Eile sai tehtud ka 20%veevahetus.
Esimesena surnud krevettidel olid kestad maha tulnud ja vedelesid sealsamas kõrval, loomakesed ise olid sellised paljad ja läikivad, nüüd päeva jooksul surnud krevetid olid koos kestaga ühes tükis. Kahju et mind ennast kodus ei olnud, sest siis oleks ma saanud tähele panna nende käitumist ja olukorda üldiselt.
Betta on mul olnud juba akva algusest peale ja tegemist on tõeliselt rahuliku ja flegmaatilise kalaga, kes pigem ootab suu lahti millal talle toit suhu kukub, kui et hakkab kedagi taga ajama. Krevettidest oli tal täiesti savi.
Peidupaiku natuke on, cryptocoryne põõsas, siis veel mingi põõsas mille ma mõni aeg tagasi sain ja mis nüüd ennast hoolega mööda põhja laiali ajab. Savist lillepotte on paar tükki, need on sätitud täpselt nii, et väiksemad elanikud saaksid vajadusel varjuda, kaks samblapalli on ka, eile nad turnisid nende otsas ja pugesid alla peitu. Taimedele väetist pole ma pannud juba ammu.

Pean veel uurima mis torusid pidi meile vesi tuppa tuleb.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 05, 2013 11:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 04, 2007 12:48
Postitusi: 251
Asukoht: Tartu
Veega peab ikka midagi kapitaalselt mäda olema. Kahtlustan ka liigset vaske, mis väetise asemel võib pärineda ka veetorust

_________________
4x Melanotaenia Boesemani, 3x M. Lacustris, 3x M. Parkinsoni, 2x M. Herbertaxelrodi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 05, 2013 11:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Kas kuskilt pumbast või filtrisse ei saand pugeda? Raske on nii aidata kui pilti ja akvast ettekujutust pole.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 07, 2013 11:55 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Apr 19, 2012 09:31
Postitusi: 17
Asukoht: Kodus
Ei tea kas kuskil kalapoes oleks võimalik testida vase sisaldust oma akva vees?
Suhtlesin ka sellega kelle käest krevetid sain, tema ei osanud ka midagi arvata sellest, vesi tuleb tal akvasse otse kraanist, elame suht lähestikku, seega peaks kraanivesi olema suht samade näitajatega. Ainuke asi, mis mind natuke murelikuks tegi oli vee Ph, tema akvas oli see 7,5, minul näitas tilgatest 8-8,5, väga raske oli nende viimaste värvide vahel vahet teha, aga kuskile sinnakanti see jäi.
Äkki mõjus kõrge Ph hukutavalt?

Lõputu guugeldamise tulemusena sain ma teada, et krevetid on ka imehead näitlejad, kes võivad mitmeid päevi surnut mängida, kui nad satuvad stressiolukorda. Ma loodan,et see krevetikari mille ma välja õngitsesin oli ikka päriselt surnud,mitte ei teeselnud surnut!


Üles
 [ 166 postitust ]  Eelmine  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver