foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 18 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kilpkonnast siis...
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 11, 2007 09:30 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Juul 11, 2007 09:07
Postitusi: 3
Asukoht: Rakvere
Tere!
Avastasin selle huvitava foorumi ja mul oleks paar küsimust.
Mul on kodus punakõrv ilukilpkonn, tema kohta siis küsimused ongi.
Äkki te oskaksite seletada kuidas teha kindlaks kas mul on emane või isane kilps :? Ja siis veel seda ka, et milline näeb välja üle toidetud veekilpkonn? Lugesin selle kohta kuskilt ja nüüd mure, et äkki toidan üle!

Vabandage, kui väga rumalad küsimused on!! :oops:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 12, 2007 08:43 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Juul 11, 2007 09:07
Postitusi: 3
Asukoht: Rakvere
Kas siis tõesti ei ole kedagi kes viitsiks natuke oma teadmisi jagada???


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 13, 2007 01:33 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Juul 11, 2007 09:07
Postitusi: 3
Asukoht: Rakvere
Suur aitäh, et keegigi vaevus mingit infot andma! :wink:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 11, 2007 12:04 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 23, 2007 11:59
Postitusi: 193
Asukoht: Kehtna
OT : olen ka ise infot otsinud kilpkonnade kohta . kuid asjatult :S ei raatsi v ei oska keegi mingit head nõu anda ..... endal oli küll tiba teine olukord. nimelt siis , et kas võtta või mitte . kui suur peaks akva olema jne jne ... kuna infot mis foorumitest sain oli liiga vähe (liiga pinnapealne) siis loobusin kilbu mõttest.
kui teaksin nendest midagi siis aitaksin.....

igatahes loodan et leiad soovitud informatsiooni ülesse kuskilt :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 11, 2007 12:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Emase ja isase kilpkonna erinevused on peamiselt selles, et isastel kilpkonnadel kasvavad esijäsemetele pikad küünised(küüned), emastel jäävad need nn. tavasuuruseks. Isastel kilkonnadel on ka pikem ja jämedam saba kui emastel. Isased jäävad kasvult ka natuke väiksemaks kui emased. Kuid kõige paremini saab neil vahet teha siiski esijäsemete küüniste järgi.
Täpsemalt ei tea kuidas selle ülesöötmisega on kuna enda kilpkonn on alati olnud sellise kõhnavõitu ja ülesöötmisega probleemi pole kunagi olnud. Kuid sõbrannal oli küll arvatavasti tegemist kilpkonna ülesöötmisega kuna tundus, et kilpkonn ei mahu enam kilbi sisse ära. Tagajäsemetel olid võimsamad lihased ja tagajäsemete eest punnitas ka nn. kõhunahk/kõht välja. Pandi nad siis dieedile ja anti lillkapsast, mida nad lausa õgisid. Minu kilpkonn sellist asja ei sööks :)
Kui pelgad ülesöötmist, siis võid ju teha mõne nälja päeva nädalas kindlasti kui ta on täiskasvanud.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 11, 2007 01:26 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Minu meelest on virisemine teemal et keegi ei taha siin foorumis kilpkonnade kohta infot jagada kaunikesti kohatu. Sama hästi võiks küsida seda infot ntx ehitusfoorumis ning võimalik et mõni abivalmis ehitusfoorumis osalev kilpkonnasõber ka vastaks, kuid kindlasti saab palju pädevama vastuse kilpkonnadega tegelevate inimeste käest Ivo pakutud foorumis.
Ja ärge saage valesti aru, mul pole midagi kilpkonnade vastu ega ka selle vastu et neist muude veeloomade all lobisetakse. Lihtsalt inimesi kes just kilpkonnadega tegelevad pole siinse foorumi osalejate hulgas just kuigi palju.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 11, 2007 06:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 04, 2004 12:48
Postitusi: 431
Asukoht: tervola, lappimaa,soome
enne kui midagi pikkalt ja laialt arutama siin hakkata ,võiks artiklite alt kilpkonna teema läbi lugeda,põhiline on seal kirjas,kui midagi arusaamatuks jääb ,siis saab küsida.

_________________
450L.Tanganyika
300L.Geophagus rio maimudega
200L.taimed,mõningate kaladega
200L.Amazonas oskar ja plecod
106L.mollid barbused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 16, 2007 07:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 27, 2004 09:01
Postitusi: 121
Asukoht: Valga
võin öelda niipalju et täiskasvanud kilpkonn tahab 400 liitrist akvaariumit


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 23, 2007 09:51 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 23, 2007 09:35
Postitusi: 1
Asukoht: mooste
ka mul on punakõrv-ilu kilpkonn
alguses arvasime et ta on isane, kuid siis kui ta vihaseks läks, hakkas ta saba otsast musta, limast, lapikut plönni välja ajama. küsisime asjatundjalt, et mda see tähendab. Too vastas et see on emane kilpkonn ja ta patsutab selle musta asjaga oma mune(neid mis ta muneb).

_________________
;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 24, 2007 08:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Kui nii öelda siis ajas mul isane saba alt taolise asja välja, mis oli tema suuruse kohta väga suur. Algul ehmatasin ära, et kilpkonnal nn. soolikad või midagi välja tulnud, kuid peagi tõmbas ta need lopsti sisse tagasi. Sellist asja olen ainult ühe korra näinud ja isasel kilpkonnal....

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 24, 2007 09:26 
Tsiteeri:
Punakõrvkilpkonnad on Eestis üheks levinumaks kodus peetavate kahepaiksete liigiks.


Tsiteeri:
kilpkonn on kahepaikne ja vajab veest väljatulekuks piisavalt suurt pinda.


Kõigepealt võiks ikka selle looma loomarühma kindlaks teha, kellest artiklit kirjutama hakata

Aga muidu no offence, asjalik artikkel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 27, 2007 08:48 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:48
Postitusi: 117
Asukoht: tallinn
ilmselt see suur asi mis soolikaid meenutas ja mille kilps välja ajas oli tema hemipeenis. täiesti normaalne nähtus et ta sellega aegajalt vehib. kilps on ilmselt täiskasvanuks saanud :)
selle artikli kohta kus kirjas et kilpkonnad on kahepaiksed olen ma kah üritanud moderaatorite tähelepanu juhtida, kuid kahjuks tulemusteta....

_________________
Tegelikult võib ka muud kui kalu akvaariumi panna


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 24, 2007 01:39 
On teil mõnd head ideed millest punakõrvadele head veest välja tulemiseks head kohta teha? ise olen proovinud kividest ja kändudest teha aga midagi head ja kaua pysivat pole saavutanud. Nyyd on väike mõte teha pleksiklaasist aga millega seda kokku liimida? Silikooniga?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 24, 2007 01:49 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Juun 24, 2006 12:39
Postitusi: 141
Asukoht: Raplamaa, Kehtna
Mul tuttaval on tehtud pidust pingike. Kergema peale saamise jaoks turritab selle küljest üks turbajuurikas välja. Kui meeles on teen pildi sellest.

_________________
Juwel Rekord 60 - taimed, platyd, , corydoras 3x
325 l - ,hõbetäpp tetra 3x,skalaar 1x, CAE 3x, Hoplosternum thoracatum 2x, kuldguraami, Pangasius hypophthalmus
12 l - platyd
700 l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 18, 2007 09:53 
kas keegi oskab öelda millist silikooni võib akvas kasutada ja milliseid metalle võib kasutada (et nad ei hakkaks reageerima veega vms)


Üles
 [ 18 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver