foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 32 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: kirsikreveti elupaik
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 07, 2007 05:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 27, 2004 09:01
Postitusi: 121
Asukoht: Valga
Tere!

Käisin kunagi tallinnas ja nägin poes neid loomakesi. Siis olid nad 4 cm suurused ja suuremaks nagu ei pidanud kasvama. Täna käis mu sõber pealinnas ja tegi mulle üllatuse, tõi mulle 10 pisikest. praegu on nad alles pojad, mingi 1 cm või nii. Aga kuna tal endal pole akvaristikaga mingeid kokkupuuteid olnud ei oskand ta nagu midagi küsida. Nüüd siis selline asi, et seal poest öeldi et guraamid söövad nad ära ja suurde akvasse ma neid laskma ei hakka kuna seal veel blatidoras ka. Aga mul on 35l akvas 4 guraamit, pojad alles, umbes 1,5 cm. Kas kui ma nad nende juurde panen siis nad üksteist ära ei söö, ei taha poegade eluga riskida, krabi juures nad mul kohe kindlasi elada i saaks, siis saab neist kindlalt hea eine. Aga mul on 5 l purk, kuna krevetid alles pisikesed mõtlesin et nad saaksid seal ilusti hakkama ja hiljem vaatan neile suurema kodu või lasen akvasse lahti. Poes oli neil umbes 10l akva ja seal oli vaid filter, nüüd ma siis järeldasin et nad soojendit ei vaja, kas see on tõsi? ja kas nad saavad ilma filtrita hakkama. Vesi oleks ilma soojendita umbes 25 kraadi juures ma usun. Mul on krabile ostetud mitu sööki kus on peal ka kreveti pilt, kas seda sööki võib neile anda ja kui palju? Ja äkki keegi oksab mulle öelda kui pikk nende eluiga on? Küsimusi on küll palju, kuid ma vajaks teadmisi et neid armsaid olevusi hästi pidada.
Vastuseid oodates... ja ette tänades...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 07, 2007 07:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 16, 2006 12:08
Postitusi: 487
Asukoht: Tallinn/Tartu
10 Krevetti 5L purgis on veidi palju ma pakun. Ja kui filtrit ka ei ole, siis see toit hakkab seal ilmselt roiskuma.
Mul endal juhtus nii 24 l akvas, et oli 7 kirsikrevetti, andsin neile 1 spirulina tableti iga 5 päeva tagant, aga seda oli siiski palju kuigi neil oli veel abiks üks suur õunatigu.
Niitvetikas hakkas vohama, hiljem ka roheline limavetikas vms. Mul on piisavalt võimas filter ning veevahetusi tegin/teen ka regulaarselt iga nädal 30%.

Nüüd ma ei ole enam mitu kuud neile midagi süüa andnud. Toituvad limavetikast.
PS! nüüd on krevette kokku ~30.

Teises akvas elasid mul vahepeal kirsikrevetid ja Ramchiclid koos. Kääbus chiclid ei teind neist väljagi. Võib-olla ei tee need väiksed guraamid ka neile liiga.

_________________
Got to choose!


Üles
 Teema pealkiri: Re: kirsikreveti elupaik
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 08, 2007 09:48 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 18, 2005 12:14
Postitusi: 135
Asukoht: Tallinn
Kirsikrevetid armastavad jubedalt kardheina http://www.tropica.com/productcard_1.asp?id=021
sees elada.
Suvel saavad nad kindlasti ilma soojendita hakkama.
Nad söövad vetikat, lisaks anname neile vetikatablette ja diskuste toitu söövad ka (tavalised kaladetoidud, mis kapis on O:) )
Ingliskeelset lugemist http://www.google.com/search?hl=et&q=cherry+shrimp&btnG=Google+otsing&lr=

_________________
160Liitris, 1 ancistrust, 1 F-SAE, 9 danio malabaricust
100Liitris gupid, teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 08, 2007 10:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 27, 2004 09:01
Postitusi: 121
Asukoht: Valga
Eile ma andsin neile ühe tableti toiduks, nad olid kõik pundiga kallal ja sõid selle tegelikult ära kükk, aga täna hommikul oli vesi juba hägune, vahetasin seda et selgemaks ja värskemaks saada. Hein mul on tegelikult mille sees nad elavad. Ja siit tekkiski küsimus, et eile nad olid väga elavad ja tirisid seda heina igast otsast, aga täna tunduvad kuidagi laisad. Kas nad olid eile lihtsalt närvilised uuest kodust või on mul tingimused liiga halvad et nad ei liigu. ja kas nad tahavad palju valgust? Mul oleks nad võimalik panna filtriga akvasse kui kalapojad suurde lahti lasen. Aga kui suured need pojad peaks olema, sest täiskasvanud guraamid on ikka väga suured mul juba ja mret teeb ka blatidoras(ma ei tea kas see on ta õige nimi aga nii on meelde jäänud) sest sellel elukal on ikka suurust palju ja suhu mahub väga suuri asju?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 08, 2007 10:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 27, 2004 09:01
Postitusi: 121
Asukoht: Valga
mu kalapojad on mingi 1,5-2cm, kas krevetid neile liiga ei tee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 08, 2007 11:07 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 18, 2005 12:14
Postitusi: 135
Asukoht: Tallinn
Meie krevetid elavadki nn. maimukas. Ei tee nad kellelegi liiga.
Jutt on ju ikka nendest http://web.starman.ee/karahh/akva/r08.html ??

_________________
160Liitris, 1 ancistrust, 1 F-SAE, 9 danio malabaricust
100Liitris gupid, teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 08, 2007 11:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 27, 2004 09:01
Postitusi: 121
Asukoht: Valga
jah pildi järgi vaadates küll, poes oli lihtsalt silt kirsikrevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 08, 2007 11:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 31, 2004 10:14
Postitusi: 279
Asukoht: Tartu
Kui sul on palju taimi, võid rahulikult krevetid suurde akvasse lasta. Mul on nad seal koos suurte guraamidega ja muudkui paljunevad. Ja terve tablett on kindlasti palju! Natuke puru anna :) Küll nad ise leiavad vetikat, mida süüa.

_________________
150 l - gupid ja mõõksabad maimudega, 2 ancistrust, 3 terneetsiat, 2 garrat, 2 marmorguraami, betta spl., corydoras paleatus, elustaimed
20 l - maimud, õunateod ja taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 08, 2007 11:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 27, 2004 09:01
Postitusi: 121
Asukoht: Valga
ja müüja ütles veel et üks juhtus kogemata kotti ka tiigerkrevett aga minu arust on nad küll kõik ühesugused. Punased pidid olema marja täis emased, osad on sellised hallikamad ja mõned peaaegu läbipaistvad


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 08, 2007 11:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 27, 2004 09:01
Postitusi: 121
Asukoht: Valga
Ma lähen siis teen nüüd nii et panen sinna kalapoegade akvasse rohkem taimi ja lasen nad sinna elama, siis on mõlemal poolel kuhu varjuda, see akva on 35l ja 4 pisikest kalapoega on, peaks need 10 krevetti ka ära mahtuma

äkki räägid mulle natuke sellest kui tihti nad paljunevad ja kas nad ise oma järglasi ära ei söö ja kas need pisikesed on kohe samasugused nagu vanemad ja silmaga näha


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 08, 2007 11:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 31, 2004 10:14
Postitusi: 279
Asukoht: Tartu
Ei oska öelda, kui tihti paljunevad. Vahel jälle näen, et pisikesed tekkinud. Nad üsna läbipaistvad ja istuvad põõsas, ega alati ei näegi.

_________________
150 l - gupid ja mõõksabad maimudega, 2 ancistrust, 3 terneetsiat, 2 garrat, 2 marmorguraami, betta spl., corydoras paleatus, elustaimed
20 l - maimud, õunateod ja taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 09, 2007 04:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 27, 2004 09:01
Postitusi: 121
Asukoht: Valga
Noonii, täna tulin koju ja akva põhjas lebas tühi kest, lugesin sure vaevaga krevetid üle ja selgus et tegemist on lihtsalt kestavahetusega ja kõik ilusti alles. Panin nad kalapoegadega kokku elama ja kõik tunduvad rahul olevat ja üksteist ei häiri.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 09, 2007 05:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 16, 2006 12:08
Postitusi: 487
Asukoht: Tallinn/Tartu
Reelika kirjutas:
Ma lähen siis teen nüüd nii et panen sinna kalapoegade akvasse rohkem taimi ja lasen nad sinna elama, siis on mõlemal poolel kuhu varjuda, see akva on 35l ja 4 pisikest kalapoega on, peaks need 10 krevetti ka ära mahtuma

äkki räägid mulle natuke sellest kui tihti nad paljunevad ja kas nad ise oma järglasi ära ei söö ja kas need pisikesed on kohe samasugused nagu vanemad ja silmaga näha


Ise alustasin 7 kirsikrevetiga, umbes 3 kuud tagasi ja nüüd on neid juba ligikaudu 30. Järglased on väga väikesed alguses, suht terav silm peab olema, et neid märgata.

_________________
Got to choose!


Üles
 Teema pealkiri: Re: kirsikreveti elupaik
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 09, 2007 10:25 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
Reelika kirjutas:
poest öeldi et guraamid söövad nad ära ja suurde akvasse ma neid laskma ei hakka kuna seal veel blatidoras ka. Aga mul on 35l akvas 4 guraamit, pojad alles, umbes 1,5 cm. Kas kui ma nad nende juurde panen siis nad üksteist ära ei söö, ei taha poegade eluga riskida, krabi juures nad mul kohe kindlasi elada i saaks, siis saab neist kindlalt hea eine.


omadest kogemustest vöin jagada, et kirsikrevetid elavad üle ka päris karmides tingimustes. elavad-paljunevad ka siis kui neil on pidev oht üksköik millise akvaariumikaaslase toidulauale sattuda.
paljud neist kindlasti satuvadki, aga mitte köik. soovitaksin krevette küll igasse akvaariumisse.
mis ei tähenda nüüd muidugi, et ostes poest 4 suurt krevetti, oleks neid mötet suurte kaladega ühte kasti lasta. pigem suuremas koguses väikeseid-nooremaid.

indrek


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 10, 2007 04:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 27, 2004 09:01
Postitusi: 121
Asukoht: Valga
aga kaua need krevetid umbes elavad?


Üles
 [ 32 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver