foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Fresh water king crab
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 27, 2006 11:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 25, 2006 12:41
Postitusi: 168
Asukoht: Mere ääres. Seal, kus lõpeb asfalt.
Sai soetatud siis sellised krabid. Ostes müüa ütles, et infot leiab nende pidamise kohta netist küll ja rohkem. Aga vat kas siis on inglise keel nii nadi või on miskis muus asjas viga, ei leidnud me mehega kahepeale mitte midagi tarka. Oskab siis keegi siinsetest gurudest mulle midagi soovitada?
Põhilised küsimused on muidugi, kas nendel on vaja ikka tervet akvaariumit vett (kus on olemas võimalused kuivale maale pääsemiseks) või piisab neile ka vannist, kus sees end mõnusalt tunda?

Ühesõnaga kõik targad soovitused on teretulnud :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 27, 2006 11:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 24, 2005 09:23
Postitusi: 57
Asukoht: Tartu
mõned lingid mis hetkel leidsin:
http://www.wetwebmedia.com/plantedtkssu ... ccrabs.htm
http://www.mbayaq.org/efc/living_specie ... &inhab=490 - see on mingi andmebaas, et vaja siis teada täpset liigi nime
http://www.reefs.org/library/aquarium_n ... 397_3.html

loodan et antud linkidest on abi

_________________
54l-gupi paradiis


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 28, 2006 08:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 06, 2005 08:14
Postitusi: 116
Pildid: 1
Asukoht: tallinn
olid need krabid müügil täna tartu mnt poes,täitsa huvitavad tundusid igaljuhul


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 28, 2006 10:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 25, 2006 12:41
Postitusi: 168
Asukoht: Mere ääres. Seal, kus lõpeb asfalt.
N needsamad mul ongi :) aga ei olnud seal miskit tarka nendel linkidel, mis wiliam12 andis.Tänud sellegipoolest vaeva nägemast:)[/code]


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 03, 2007 02:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 27, 2004 09:01
Postitusi: 121
Asukoht: Valga
minu krabi elab 160l akvas kus on poole vett. Mul on arlekiinkrabi
http://www.lontu.ee/foorum/album_showpa ... ic_id=8861


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 05, 2007 07:14 
Akvarist

Liitunud: Reede Jaan 05, 2007 06:50
Postitusi: 1
Asukoht: Tartu
Kunagi vene ajal tõin Moskva linnuturult ka mingid mageveekrabid, kesse seda liiki enam mäletab, aga elasid mul 100 l akvaariumis mitu aastat. Tõelised tegelased, igav polnud nendega kunagi. Elasid koos samalt turult pärit kiriahvenatega (C.biocellatum?) kes olid nendele parajateks võitluspartneriteks, mõlemad pooled norisid tüli kui igav oli, muidu eriti ei suhelnud. Toidu pärast käis vahest ka maadlus.

Probleemid:

> püüavad osavasti väiksemid kalu, ahvenate toiteks pandud gupid kaotasid põhja põgenedes tavaliselt elu.
> kui turvalisi varjekohti on vähe läheb kesta vahetamisel löömaks ja värskelt kesta ära vahetanud krabi sõid teised ära.
> kui akvaarium on vett täis ronivad välja. Vastikult osavad tüübid! Kui ei ole võimalik seda takistada peab kusagil põrandal olema märg lapp, ronivad sinna peale et ära ei kuivaks.
> Teevad taimedega rohimis-juurimismänge.

Vesi oli mul akvaariumi servani kuid keset akvaariumi oli neil võimalik veest väljas käia. Kui hapnik kinni keerata olid nad peagi veest väljas nii et kahtlen kas nad madalas vannis hakkama saavad, see peaks neile tekitama lisastressi sest siis on neil vaja olla vaheldumisi vees et lõpuseid kasta ja väljas et mitte lämbuda. Sõbral elasid nad 100 liitrises kus oli 1/3 vett ja said ka hakkama kuni kivi kogemata peale kukkus sest nad sunnikud kaevavad ka kui jõudu rohkem tekib.

Said ka minu omad aegade jooksul hukka (kannibalism, väljaronimised) ja see viimane üksi ei siginud, sestap ei tea kuidas sellega on.


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver