foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Mehhiko tömpsuu e akselot
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 08, 2006 02:31 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Nov 08, 2006 02:22
Postitusi: 3
Asukoht: Võrumaa
Palun andke nõu, olen algaja (ostsin Lõunakeskusest 2tk) ja vajaksin kiiresti nõuandeid mida peaksin nende elukate pidamisel silmas pidama. Kas on kuskil nende kohta kirjandust ka, eestikeelset. Tänud ette.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 08, 2006 03:06 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kui torkad siinsesse otsingusse õige nimetuse aksolotl siis leiad paar teemat kus aksolotlist juttu ja mõned lingid parematele allikatele kah.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 08, 2006 03:45 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 29, 2005 12:16
Postitusi: 6
Asukoht: Tallinn
Vesi peab olema jahe.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 08, 2006 04:06 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Nov 08, 2006 02:22
Postitusi: 3
Asukoht: Võrumaa
Vabandust, kahjuks oli nimi valesti meelde jäänud. Uurisin vastavaid linke. Huvitab eelkõige kui tihti peab vett vahetama. Poes öeldi, et need elukad ei vaja akvaariumi lisavarustust (mullitajat, valgustust jms). Mis on asjad milleta ei saa nende pidamisel hakkama? Kas tuleksid kasuks elusad veetaimed? Ostsin ühe plasttaime -ilu mõttes. Mul nad praegu ilmatu suures klaaspurgis (purgikael ära lõigatud) põhja läbimõõt ca 35 cm. Kas see 2 väikseks ei jää. Praegu nad umbes 10 cm pikkused. Kas iluteokarpe võib ka vette panna. Milline peaks olema õige vesi neile? Kui tihti toita. Poest soovitati anda sääsevastseid ja pidi sobima ka kilpkonnatoit sellises väikses topsikeses oli, mida veel võib anda? Kas neil on migi kellaaeg,kus nad liigutavad end rohkem, kui tavaliselt?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 08, 2006 07:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 27, 2004 09:01
Postitusi: 121
Asukoht: Valga
kindlasti peab vesi olema madal, et nad saaksid pinnalt õhku võtta. Võid teha niimoodi, et ühel pool on kivid põhjas kõrgemal ja teisel pool madalamal, siis jääb ühel pool vesi sügavamaks. Elustaimi võid küll panna ja vesi on toatemperatuuril päris normaalne. Söögiks paku sääsevastseid, motelli(punased ussid) või siis seda kilpkonnatõitu, viska mõni vette ja kui ta tolle ära sööb võid uue panna. Ma arvan et sa võiksid ikkagi muretseda suurema elupinna kui võimalik, sest siis ju loomakestel ka parem. Mulle õeldi ka ostes, et krabi ei vaja palju ruumi, aga lasin talle valmistada 160l akva ja nüüd ja jookseb koguaeg ringi. Kusjuures on see sinu uus lemmik selline looma kes ei vaja eriti kõrget veetaset ja seega võib ka akvaarium madal olla. Kui sa lähed lõunakeskusesse ja lased sealt endale akva valmistada ei lähe see sulle üldse palju maksma. kui lased teha 100pikkuseks, 40 laiuseks ja 25cm kõrguseks läheb see sull kõige rohkem maksma 500 kr aga loomal see eest ruumi kui palju. Mina lasin seal endale teha 160 l kodu krabile, tehti ilusti klaas peale ka mis oli lühem kui akva et jääks ka õhuvahe läks maksma mingi 800 kr.

http://www.lontu.ee/foorum/album_showpa ... ic_id=8861

see on minu krabide kodu mis ma lõunakast tellisin


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 17, 2006 03:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 27, 2004 09:01
Postitusi: 121
Asukoht: Valga
Kuidas su loomake siis elab ja kas muretsesid suurema kodu ka neile?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 29, 2006 02:16 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Nov 08, 2006 02:22
Postitusi: 3
Asukoht: Võrumaa
Tömpsud said uue kodu, sünnipäevaks kingiti akvaarium. Tõesti liiguvad palju rohkem nüüd ringi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 03, 2007 02:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 27, 2004 09:01
Postitusi: 121
Asukoht: Valga
väga tore uudis, kui suure kodu nad siis said?


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver