foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 19, 2006 03:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Okt 19, 2006 02:59
Postitusi: 1
Asukoht: Tartu
Tere.

Võtsin endale kilpkonna siis, sellest on nüüd kaks nädalat. Ta nimi on Mefistofeles Ehk Lühidalt Toivo ja vanust ma ei tea, aga kuskil 6-7 cm on läbimõõt. Kui ma ta omanikult üle võtsin, siis omanik ütles, et ta toitis teda kalatoiduga ehk põhiliselt vakladega. Olgu, tõin ta koju siis ja proovisin rohelist anda, sest lugesin netist, et see neile meeldib. Ei midagi. Käisin siis loomapoes ja ostsin sääsevastseid ja Toitsile läksid need kohe peale. Loomapood ütles muidugi, et kilpkonnagraanuleid peab sööma ka. Neid Toivo ei söönud. Tekkis mure tema toitumise pärast. Käisin uuesti loomapoes ja öeldi, et ärge talle enam elustoitu andke, sest see on looma ära hellitamine ning ta ei saa sealt kaugeltki oma vajalikke aineid kätte. Selge, jätsin elustoiduga toitmise ja ootasin, millal Toivo graanuleid hakkab nosima (või rohelist vähemalt). Siiani ootan, nädal aega juba. Mõtlen, et kumbe enne alla annab - mina või pirts Toivo. Kas keegi oskab nõu anda, mida ette võtta? Ei saa ju Toivot surnuks näljutada. Kui kaua ta üldse vastu peaks? Kas Toivo hakkab üldse graanuleid nosima?

Andke abi

Maarja :(

_________________
Oi Toivo!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 19, 2006 04:20 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Sääsevastsed sisaldavad 90% ulatuses vett ja nende toiteväärtus on tõesti minimaalne. Proovi Toitsile anda keedetud kanaliha, loomaliha, krevette ja hõbeheiki paraja suurusega tükkideks lõigatuna. Poes on müügil ka spetsiaalne reptiilide pulbriline toidulisand, mida saad lisada sääsevastsete peale ja koos toiduga Toitsile sisse sööta. Rohelist (salat, kurk, arbuus, melon) paku järjekindlalt kogu aeg - ilmselt pole talle rohelist kunagi antud ja ta ei oska seda toidu pähe võtta, küllap ta mõne aja pärast harjub. Sääsevastsetele lisaks sobivad elusast peast anda ka eelnevalt puhastatud väiksemad vihmaussid ja söödakalad (gupid).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 20, 2006 07:20 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 24, 2004 05:10
Postitusi: 93
Asukoht: Tallinn
äkki tasuks ka pisikeste banaani tükkidega proovida? meie kilpidele on see tõeliseks maiustuseks :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 22, 2006 09:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 29, 2006 08:45
Postitusi: 8
Asukoht: tartu
minu kilbu sööb aga kassidele mõeldud krõbuskeid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 23, 2006 11:03 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
svabra kirjutas:
minu kilbu sööb aga kassidele mõeldud krõbuskeid


tjah, mõned lemmikloomafoorumid propageerivad sellist toitmisviisi (ekslikult muide). kassikrõbuskites (eriti whiskasis, kitekatis jt. toitudes, mida teadjad kassiomanikud muide, oma kassidelegi anda ei taha) on liiga palju toortuhka ja naatriumi, mis kurnavad kilpkonna neere. eriti juhin kassitoiduga toitjate tähelepanu aga sellele, et enamuses nn. reklaamklipitoitudes toidu lihasisaldus 4-14%, ülejäänu on peamiselt madala toiteväärtusega taimset päritolu kiud. kilpkonna toiduratsioonis peaks loomse toidu osakaal aga olema tunduvalt suurem.

palun ärge toitke oma kilpkonni kassitoiduga!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 24, 2006 07:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 23, 2006 07:21
Postitusi: 9
Asukoht: niagaara kaldal
Teemaalgatajat küll kahjuks aidata ei oska - minu kilbud söövad õnneks pea kõike, mida ette anda.
Kuid mindki pani see kassitoiduga söötmine pead vangutama. Huvitav, kas üldse ja millised võiksid olla pikaajalise kassitoiduga toidetud kilbu tervisehäired(lisaks neerude ülekoormamisele)? Nagu näiteks koeratoiduga söödetud kassidel pimedaksjäämine ja südamelihase puudulikkus.
Kui näiteks keskmises kassitoidus on loomse valgu sisaldus u.32%, kuid kilpkonnatoidus vähemalt 42% (lisaks elussöödast saadav valk),siis mida võiks kilpkonnale kaasa tuua liiga vähe valku toidusedelis? Samas, kui õigesti mäletan, on ju ka omad ohud liigsel valgutarbimisel?
Samuti on ju kassitoitude rasvasisaldus tunduvalt kõrgem kui kilpkonnade toidus.
Ja kuidas on kassitoitudes olukord kaltsiumi ja fosforiga?
Ma kujutan ette, et vahest harva maiustuseks antavad paar kassikrõbinat ei tohiks ju paha teha, kuid põhitoiduna ma seda küll ei näe.

Siit aga teemat edasi arendades tahaks küsida, et milline peaks see õige toitainete vahekord kilpkonnal siis ikkagi olema?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 29, 2006 05:26 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 18, 2006 06:43
Postitusi: 11
Asukoht: kose-uuemõisa
Kassitoitu ära kindlasti anna.
Osta poest kilpkonnale mõeldud kuivtoitu ja kui ta seda esialgu ei söö pole ka hullu, minu oma ka alguses ei söönud. Ja muideks taimset toitu ei söö siiamaani.
Kilpkonnad pidid taimset toitu hakkama enam sööma kui saavad vanemaks, niiet ära muretse. Aegajalt võid proovida pisikesi tükikesi anda, kui ükskord huvi hakkab pakkuma siis hakkabki sööma.
Kui annad kanal või loomaliha siis kindlasti maitsestamata !
Ära anna sealiha, see on liiga rasvane.
Minu konn on söönud ka hakkliha, aga siis kindlasti loomahakkliha mitte sea (tavaliselt nokib liha välja ja rasva jätab alles :)
Mina annan kuivtoitu umbes 2-3el söötmiskorral ja siis lihapoolist (niimoodi vaheldumisi aga kuivtoitu tihedamalt).

Ära muretse küll konna harjub, minul võtis alguses tükk aega aega, ennem kui üldse sööma hakkas.


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver