foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: ülienergiline punakõrv
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 23, 2006 06:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 13, 2005 07:45
Postitusi: 15
Asukoht: Keila
Minul selline väga veider mure, et minu punakõrv-ilukilpkonn väljendab viimasel ajal oma energilisust akvaariumist üle ääre hüppamisega. Ei tea, kas ta on suitsidiaalne või lihtsalt seiklushimuline, aga akvat ilma kaaneta ei saa sekundukski jätta. Ta on mul väga harjunud ka sellega, et vee sügavus on nii umbes 15-20 cm ja kui ma veetaset madalamaks võtan, siis on tige nagu herilane ja laamendab akvaariumis nii kaua kuni vett juurde panen. Olen teda lasknud ka suure rulluiskude karbi sisse ringi jooksma (ta praegu alles u 7 cm kilbiläbimõõduga tita mul :)), aga ka sealt ronib ta kohe üle ääre ja paneb ajama. Kui ilma piireteta jooksma lasen, siis kihutab kuskile vahedesse ja peidukohtadesse ja on jälle probleem :D Samas kaant ei tahaks koguaeg peal hoida (kaan on mul tavaline klaaskaan, valgustus on kinnitatud seina külge akva kohale), sest siis ta ei käi eriti saare peal end kuivatamas mistõttu hakkab ta kilp kiirelt narmendama. Oskate äkki midagi soovitada või ongi see mingi "pubekaperiood" tal, mis mingil ajal möödub? :)
Lisaks tahtsin söötmise kohta uurida. Hetkel peaks ta olema umbes paar kuud üle aasta vana (ta kingiti mulle eelmise aasta augustis ja siis oli ta imetilluke, ilmselt paari kuune maksimaalselt) ja ma toidan teda hommikul ja õhtul spets graanulitega. Graanulaid annan näputäie, vahel annan päeval ka tomatit ja kurki või salatit krõmpsutada, vahel annan graanuleid pooleks kuivatatud krevettidega. Kas ma toidan teda liiga tihti? Ülekaalulisuse märke kuskilt ei paista veel ja kui õhtuse söögikorra ära jätan, siis hakkab hommikul 4-5 paiku kohutavalt laamendama, mis lõppeb alles siis, kui ma üles ärkan ja talle süüa annan :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 24, 2006 01:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 12, 2005 01:35
Postitusi: 455
Asukoht: Tallinn
Kui suur see akvaarium on ja kui kõrge, kuidagi ei kujuta kilpkonna üle akvaariumi serva hüppamas. Üldse hüppavat kilpkonna pole kohanud, ronivad ja laamendavad küll aga kui küüniseid kuskile taha ei saa ja sedaviisi ennast üles hiivata ei õnnestu siis ... Tundub kuidagi tiba kah kasvu poolest, hiljem kui massi ikka lisandub ja mitte vähe siis hüppamine on küll viimane tegevus millega nad tegeleksid. Nii tibasi olen vaid loomapoodides kohanud. Laamendamise kohapealt nende vaim küll paraku ei rauge.

_________________
Igasugu sabalised.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 24, 2006 08:41 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
artiklite all on olemas punakõrvade pidamisest üks jutuke. loe läbi. laamendamise ja uitamissoovi kohapealt kaldun arvama, et tal on lihtsalt ruumi vähem kui liikumissoovi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 27, 2006 07:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 13, 2005 07:45
Postitusi: 15
Asukoht: Keila
Punakõrva kohta on kõik artiklid ja muud infoallikad juba aasta jooksul jõutud läbi uurida :) Hetkel on tal küll veel üsna väike akvaarium, aga tema hetkesuuruse kohta peaks okei olema, ujumisruumi on tal küll seal mõnuga veel. Selle aasta jooksul püüan ka suure akvaariumi talle muretseda, muidu on varsti kodus "vahepealsete" akvaariumite kollektsioon :) Viimasetel päevadel on ta jälle rahulikumaks muutunud, ei tea, kas siis kuumad ilmad ei sobinud või mis...
Äkki keegi oskab aga kommenteerida minu eelneva postituse teist poolt - juniori söögiharjumuste kohta ;) Ise ei oska enam talle üldse süüa anda, kardan ära nuumata, samas ei tahaks et vaesuke nälgiks kah :?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 29, 2006 05:38 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 18, 2006 06:43
Postitusi: 11
Asukoht: kose-uuemõisa
Kuni ajani mil konna saab 1 aastaseks, peab talle iga päev süüa andma. Mina andsin ka ja kõik on ok, pole rasvunud ega haige.
Anna näiteks 2-3 päeva järjest kuivtoitu, umbes nii palju kui suur on konna pea ja kael kokku või veidi rohkem. Ja 2-3 päeva tagant anna lihapoolist, kas siis sääsevastseid, spetsiaalseid kilpkonnade külmutatud toidusegusid, kana- või loomaliha (kindlasti maitsestamata). Kord nädalas umbes andsin ka gammarusi. Aga taimset toitu võid iga päev proovida anda, ennem kui muud toitu annad, kui sööb palju siis vahel ei pea muud andmagi (minu konna eriti taimset toitu ei söö).

Minu konna on ka superenergiline :D Aga akvaariumist välja ta küll ei saa, kuigi ta on umbes 15cm läbimõõduga. Su akvaarium on ilmselt liiga pisike.

Muide ma lasen ikka aegajalt konna maha jooksma. Valvan et ta päris kapi taha ei roniks aga muidu saan samal ajal kasvõi telekat vaadata. Siis ta saab liikuda rahus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 15, 2007 07:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 13, 2005 07:45
Postitusi: 15
Asukoht: Keila
No nüüd on minu konnake juba suuremaks kasvanud ja ka suurema akvaariumi oma koduks saanud :)
Enam üle ääre hüppamisega muret ei ole - piisavalt kaugel on see äär ja lisaks ka kaas peal ;)
Süüa annan endiselt 2x päevas :oops: ei teagi, on seda vähe või palju, aga paistab, et konn on rahul, ja paksuks ei ole ta veel läinud. Taimetoitu sööb hea meelega, nüüd annan talle kuivatatud toitu, kus sees sääsevastsed, mingid kuivatatud minikalad ja mõned graanulid, paistab, et see siiani konna lemmik. Ajab pinnal ulpivat toitu hea meelega taga ja iga viimase kui ebeme sööb ilusti ära :P
Nüüd mõtlesime, et paneks talle mingi nö "mänguasja" akvasse. No esialgu plaanisime kohe kas mingi pall või see "orava ratas"... natuke aega ikka oleks huvitav? Aga loomapoest öeldi et totakad, ostke parem kala, ajab seda taga ja saab veel kõhu ka täis. Aga kui ma siit praegu loen, kuidas paljudel kalad nii aasta - poolteist konnaga koos elanud, siis ei teagi... kalapidaja ma eriti ei ole, konn rokib, aga kalad mulle ei meeldi :oops: :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 15, 2007 10:38 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 18, 2006 06:43
Postitusi: 11
Asukoht: kose-uuemõisa
Asju pole mõtet panna. Konna ei mängi, ta lihtsalt lõhub asju, mis talle ette jäävad. Mida rohkem vaba ruumi , seda parem. Saab ujuda.
Aga gupisid võid küll vette lasta. Konna hakkab neid usinasti taga ajama. Iseasi kas kätte saab. Minu oma küll hästi ei saanud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 17, 2007 01:51 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Dets 30, 2006 12:02
Postitusi: 8
Asukoht: Tartu
mul näiteks 200 liitrises 7 gupit koos kilpkonnaga:) vahepeal ajab neid tigeda näoga taga, aga kätte pole saanud..ja kalad ei häiri...tuuseldavad niisama ringi ja kilpkonnal on ka lõbus:)

kel huvi on (ja kiirem netiühendus), võivad vaadata videot kilpkonna tegemistest (ka julged kalad on näha):P 100 Mb video
http://www.kevili.ee/kilpkonn.divx

täna hommikuks olid gupid kilpkonna akvaariumis paljunenud:S :o


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 17, 2007 07:29 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 18, 2006 06:43
Postitusi: 11
Asukoht: kose-uuemõisa
ooo ma vaatasin su videot. Väga lahe. Mul tekkis ka küsimusi
Mitme liitrine su akvaarium on ja kust sa selle said. Sellel on klaasist saareke nagu ma sain aru. Kas konna saab ilusti sinna peale, mööda seda puuronti? Ma tahan edale ka uue akvaariumi muretseda.
Ega sa kalu ju eraldi ei toida? Söövad sedasama mis kilpkonn eksole?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 18, 2007 07:17 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Dets 30, 2006 12:02
Postitusi: 8
Asukoht: Tartu
akvaarium on 200 liitrine (1m pikk, 40 cm lai ja pool meetrit kõrge). vesi on umbes pool sellest. Akvaarium on mingi poola oma (AquaEl) ja sain Rakverest Nurga poest. Klaasist saarekese tegin ise.(akvaariumisilikoon hoiab 4 mm klaasi kinni, mis on kaetud kividega (kivid ka silkooniga kinni). Saar on kaldu nii, et poole saareni on vesi, seega ta peaks ka ilma puurondita sinna saama. Loom ise on suht arg niiet ta käib seal harva ja kui keegi lähedusse ilmub, siis on ta sealt kolksuga all. Kaladele annan ikka kalatoitu (mingid kraanulid).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 18, 2007 09:47 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 18, 2006 06:43
Postitusi: 11
Asukoht: kose-uuemõisa
Aaa ok.
Minul ka alguses kartis saarel olla aga nüüd võin toas teha mis tahan, muusikat kuulata , ringi käia (ainult tolmuimejat kardab :). Nüüd ta enam ei karda ja veedab niiöelda päevitades väga palju aega (kilpi kuivatab). Aga mul on akvaariumis soojenduslamp ka, talle meeldib selle all olla.
Aga kust sa said seda klaasi ja silikooni, millest saar teha ja mis maksis?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 18, 2007 09:50 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Dets 30, 2006 12:02
Postitusi: 8
Asukoht: Tartu
akvaariumisilikoon on kuskil 50 ringis ja klaas tuli strateegilisest tagavarast:)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 18, 2007 09:51 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 18, 2006 06:43
Postitusi: 11
Asukoht: kose-uuemõisa
Ahsoo :D äkki leian ka kodust sellise strateegilise tagavara :D
ok aitähh


Üles
 [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver