foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 33 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 25, 2007 05:19 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Juul 26, 2006 10:54
Postitusi: 5
Asukoht: Tartu
Tere.
Kaua peaksid äsja koorunud vähid ema juures olema enne kui neid ära jagama võib hakata
8)

_________________
35l Vähk ja Tigu
54l Haibarbused
35l Taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 21, 2008 08:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 13, 2005 09:59
Postitusi: 964
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
niisiis on ka minu vähi pisikesed koorunud ja ema sabaalt väljas kuid istuvad emaga ikka koos veel koopas. aga palju neid on ei suutnud ma kokku lugeda... mitukümend tükki kindlasti. niiet varsti saab siis jagama hakata :D

_________________
110l mõõgud, antsud, coryd, kuhlid, erinevad teod
45l maimud
23l erinevad krevetid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 14, 2008 12:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 13, 2005 09:59
Postitusi: 964
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
niisiis tänase seisuga on kaks vähki jälle munakoormaga. tulekul siis veel pisikesi. :D
kuid kahjux ei ole ma suutnud kokku lugeda esimesepesakonna tittesid. korraga olen aind 2te näinud. akvaarium on suur, kruus on tume(ei paista välja kruusa pealt) ja peidukaid on palju.
mõtlen siin seda, et äkki peaks ema niikauaks kui pisikesed koorunud eraldi väiksesse akvasse tõstma ja kui pisikesed koorund siis ema suurde tagasi ja väikseid kasvatan siis eraldi akvas?
mis teised sellest arvavad?

_________________
110l mõõgud, antsud, coryd, kuhlid, erinevad teod
45l maimud
23l erinevad krevetid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 14, 2008 02:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 05, 2007 11:40
Postitusi: 97
Asukoht: Tartu
Jahh, tõsta munadega mammaa eraldi akvasse. Saab rahulikult tegutseda oma järeltuleva põlvkonnaga. Pealegi on sul endal lihtsam silm peal hoida, kui lapsukesed ilmale tulevad. Minul on mammaa koos lastega eraldi ja praeguseks olen suutnud nii laias laastus üle lugeda ca 60 vähilast, palju neist suureks saab, on iseküsimus. Loe veelkord läbi see mu tõlgitud tekst, sealt saad kasulikku inffi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 14, 2008 05:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 13, 2005 09:59
Postitusi: 964
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
eks ma siis homme tõstan ta ümber. vee võtan suurest akvast ja panen ka mullitaja neile sinna väiksesse. hetkel mul neid mammasid on 2 aga enne tasub vist see ära tõsta kellel kauem munad all olnud.
aga jh puruvana see sinu tõlgitud tekst on väga hea. ise poleks tulnudki sellise söötmise peale. kujtan ette, et teistes keeltes palju rohkem kasulikku infot aga jh kahjux ei valda eriti kirjapildis paljusid keeli.

tõstan nad ümber ja eks siis näib mis edasi saab :)

_________________
110l mõõgud, antsud, coryd, kuhlid, erinevad teod
45l maimud
23l erinevad krevetid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 14, 2008 06:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 05, 2007 11:40
Postitusi: 97
Asukoht: Tartu
Olen nüüd suht palju (mitte küll väga põhjalikult) uurinud vähkide kohta, aga tundub, et vene keelne inff on siiani üks parimaid olnud. Aga tõesti, mul akvas läheb vesi suht ruttu käest ära, nii et igapäevane veevahetus on asendamatu. Olemas mullitaja filtriga, mida samuti hoolega puhastan. Aga vähikesed kasvavad mühinal, isegi mamaa vahetas täna öösi kesta!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 15, 2008 05:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 13, 2005 09:59
Postitusi: 964
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
niisiis sai väike akva(ca13l) mammale valmis seatud. ilma kruusa ja ilma muu jamata. varjualuseks panin talle ühe väikse lillepoti.
üritan siis toimida selle puruvana tõlgitud teksti järgi. eks näis kas saab asja v mitte :D

_________________
110l mõõgud, antsud, coryd, kuhlid, erinevad teod
45l maimud
23l erinevad krevetid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 04, 2008 10:28 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Sept 14, 2004 08:27
Postitusi: 78
Asukoht: Tartu
Lynnet, kuidas sul väikeste vähikestega läinud on? leidsin ka täna hommikul et väiksed vähid koorunud, aga ainult kuskil 5 oli põhjas näha. Ema juures nad küll polnud, see istus taimepuhmas. Mulle tundus et marja oli küll rohkem, aga ehk mõned on veel kuskil taimede sees. Akvasse jäid siis 2 suuremat vähki, mõned ancistrused ja tornteod. Kui tõenäoline on, et väiksed vähid võisid/võivad suurte lõugade vahele minna?Kas neile väikestele vähikestele toiduks ainult tablettidest ka piisab (lugesin seda tõlgitud artiklit) või peaks tingimata muud toitu ka pakkuma?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 05, 2008 09:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 05, 2007 11:40
Postitusi: 97
Asukoht: Tartu
Kui vähid on halvasti toidetud, siis on üsna reaalne, et pojad nahka pandi. Ja nad ju armastavad elustoitu ja ei vali kas on liigikaaslased või mitte!! Aga soovitan anda lisaks põhjatablettidele matõlle (kes ei tea, need sääsevastsed, sellised punased ussikesed, akvapoes müüakse sügavkülmutatud kujul). Ma annan matõlle ülepäeva, siis jälle põhjatablette. Ja toitu , nüüd mil vähikesed üle 2 cm, 2 korda päevas kindlasti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 05, 2008 10:23 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Sept 14, 2004 08:27
Postitusi: 78
Asukoht: Tartu
Jälgisin täna vähke - minu silma all käitus suur isane väikeste vähkide juures küll rahumeelselt, teda huvitas rohkem põhjatablett, aga hiljem läks emasega sõrgupidi kokku. Kas oleks mõtekas hoopis väiksed vähipojad kinni püüda ja maimuakvasse panna (umbes 8 l), kus praegu igasugu maimud sees (gupid, mollid,krevetid, paar vähki ca 1,5 cm)? Vähipojad on mingi 5 mm umbes.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 06, 2008 09:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 13, 2005 09:59
Postitusi: 964
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
minu esimesest vähi pesakonnast on järgi vaid 2 titte. justnimelt teadmatusest kuidas toita saidki teised otsa :(
nüüd siis kaks mammat istuvad oma suht kohe-kohe kooruvate tittedega erinevas keskonnas.
ühe jätsin siis suurde akvasse nö loomulikku keskonda ja teise tõstsin eraldi. eks näis kas tuleb miskit välja ja palju siis seekord neid alles jääb :D aga harjutamine teeb meistriks ;)
üritan ka lähiajal pildid neist teha

_________________
110l mõõgud, antsud, coryd, kuhlid, erinevad teod
45l maimud
23l erinevad krevetid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 07, 2008 10:26 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Sept 14, 2004 08:27
Postitusi: 78
Asukoht: Tartu
praeguseks mul selgunud, et väikseid vähipoegi on ikka rohkem. süüa annan motõlli ja tablette, aga vähemalt siis kui toitu annan, erilist huvi nad toidu vastu ei näita, korra nägin, et motõlli peale kogunes neid rohkem kokku, aga tabletid küll ei huvita. Samas nende ema istub peaaegu kogu aeg taimepuhmas (ma muidugi ei jälgi neid kogu aeg, aga seal ta istub) - oma koopasse ta siiani tagasi läinud pole. See-eest isane istub tihti oma koopas, korra nägin kuidas ta püüdis ka ancistruse kinni, aga laskis ikka lahti. Mis probleem selle söötmisega oli? kas on oht et nad ei saa piisavalt süüa? praegu on nad 3-päevased.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 07, 2008 10:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 05, 2007 11:40
Postitusi: 97
Asukoht: Tartu
Väikesed saavad kõhu täis, aga vähikeste vanemad , kui korralikult süüa ei saa võivad oma lapsukesed nahka pista, samuti teisi kalu kimbutada. Kui süüa annad, siis üks kord anna matõlle, teine kord põhjatablette. Kui matõllid saadaval on, ega nad siis põhjatablettidest hooli. Ja kui vähkidel on ees kestumine, siis nad ka hoiavad omaette ja ei taha eriti süüa. Esimene kestumine peale koorumist peaks aset leidma ca 7-8 päeva jooksul.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 07, 2008 11:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 09, 2007 02:42
Postitusi: 114
Asukoht: tallinn
peale põhjatablettide ja ussikeste võib pakkuda neile krevette, neid samu mis müüakse poodides koorituna suurematele annad suurema tükki hambu ja nad päris rahul. Algul tasub väiksemate tükkidega proovida kas hakkavad sööma.
endal kestab see päris kaua juba ja söövad isuga sama kehtib ka kalade kohta kuid siis tuleb krevett ennem peenemaks lõikuda.
ehk siis jäävad teie väiksed vähid alles kui suured söönuks saanud.

_________________
80l 2x cherax quadricarinatus Vähki
182l 6x18w (2x aqvarelle 2x osram biolux 2x osramfluora) käivitus 14,10,07
182l elukäik


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 12, 2008 04:20 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Sept 14, 2004 08:27
Postitusi: 78
Asukoht: Tartu
Paistab nüüd et väikseid vähikesi ikka kuskil 20 tk. Peaksid olema 8 päeva vanad, süüa annan tablette ja motõlli, paistab et näljas küll pole, pooled istuvad taimepuhmas ja vedasid enda järel motõllid ka sinna. Vähimamma oli aga ühe sõraga, koopast avastasin kesta ja 2 sõrga??? :shock: Igatähes sai teine suurem vähk eraldi tõstetud, kuna tundub et suured ei saa omavahel läbi ja kahju kui kaotajaks on vähimamma.


Üles
 [ 33 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver