foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 27 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Vesilike paljunemine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 30, 2006 03:53 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 01, 2005 03:22
Postitusi: 53
Asukoht: Tartu
Kas kellelgi siinsetest vesilikupidajatest on õnnestunud oma vesilikke ka paljunema saada? Ehk on kasvõi "jooksuajale" iseloomulikku värvuse vms. välisilme muutust täheldanud? Kui suures akvaariumis/terraariumis oma loomi peate?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 30, 2006 08:26 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:48
Postitusi: 117
Asukoht: tallinn
minu teada ei ole neil jooksuajal mingit erilist välimust... saval hari pidi vaevumärgatavalt suurenema... aga ei ole õnnestunud küll. loodan et ehk siis kui kevad tuleb siis. aga avaarium on mul mõõtudega 100*40*50 sellest nats üle poole on vett ja siis umbes komandik on kuiva maad. viimasel ajal on nad vette kolinud enne elasid põhiliselt kuival maal.

_________________
Tegelikult võib ka muud kui kalu akvaariumi panna


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 31, 2006 02:11 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Tartu maante poes olevad vesilikud olid poes vähemalt kudenud küll vahepeal. Võid Müüjate käest uurida, kas neist munadest mingit järelkasvu seal ka saadi.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 31, 2006 10:19 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Aug 15, 2005 07:52
Postitusi: 39
Asukoht: Tallinn
Tartu mnt poest öeldi mulle, et seal paljunevad nad väga hästi. Mulle näidati munasid ja öeldi, et taga ruumis on juba väikesed vesilikud olemas. Järelikult nad seal siis ikka paljunevad. Seal öeldi ka et nad munevad väikeste lehtede vahele.
Mul on endal teine alles lühikest aega ja ei ole kindel, et nad erinevast soost on.
Nüüd veidi aega tagasi peale akvaariumi suurpuhastust hakkasid vesilikud mul kesta vahetama. Kui selline asi võimalik on. Igast tahes on terve vesi mingit valget ollust täis ja nad ise on ka sellega koos. Kellegil sellise asjaga on kogemusi?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 01, 2006 09:44 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 01, 2005 03:22
Postitusi: 53
Asukoht: Tartu
jah, minul vahetas kah kesta umbes kuu peale toomist. kuna see kestumine kestab nii lühikest aega, siis on ime et ma sellele üldse peale sattusin. Kohe kui kest maha tuli sõi omanik selle ära. Peale seda on vesilik oluliselt rohkem veest väljas hakanud olema.
Cynops phyrrogasteril peaks paaritumise-eelsel ajal saba ja külg sinakaks värvuma. Paaritumist soodustab madal temperatuur.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 01, 2006 03:18 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:48
Postitusi: 117
Asukoht: tallinn
see valge olluse jutt kõleb kuidagi kahtlaselt... kestumine käib neil tõesti hästi kiirelt ja sellega küll mingit valget ollust ei kaasne.... aga ega keegi teist ei tea kas tartu mnt poes on praegu kah veel orientaliseid müügil? peaksin ilmselt omale mõningaid juurde soetama et kindel olla et mul neid ikka mõlemast soost on.

_________________
Tegelikult võib ka muud kui kalu akvaariumi panna


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 05, 2006 11:30 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Aug 15, 2005 07:52
Postitusi: 39
Asukoht: Tallinn
Eile käisin Tartu mnt poes. Nii palju kui mina aru sain siis neil eriti enam neid ei olegi. Siiski olid ühes akvas väikesed salamandrid. Arvatavasti on nad suutnud paljundada enda omasid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 09, 2006 03:25 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Aug 15, 2005 07:52
Postitusi: 39
Asukoht: Tallinn
Selle valge olluse tootjaks minu akvaariumis on vist siiski uued teod. Esialgu vähemalt tundub nii.
Aga nüüd mul on väike mure teise salamandriga, kelle tõin endale paar nädalat tagasi Tartu mnt poest. Öösel läheb ta hästi heledaks. Hommikul on ta hästi helehall ja isegi roosakas. Paari tunni pärast on kõik jälle korras ja ta on samasugune must nagu teine. Alguses arvasin, et tal on kohanemisega raskusi aga nüüd juba ju aega läinud küll. Kas võib olla, et valgust on vähe? teine salamander on algusest peale ilusat värvi olnud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 09, 2006 09:54 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 01, 2005 03:22
Postitusi: 53
Asukoht: Tartu
See valge ollus kõlab nagu oleks tegu seenega. Lugesin caudata.com foorumist millalgi salamandrite haiguste kohta ja seal oli kirjas, et Saprolegia vms. seenterühm tekitab akvaariumis just säärast valkjas-halli ollust. Lahti saab soola abil, vt sealt täpsemalt, mis kontsentratsioonid vms.
see naha probleem on äkki seotud sellega? Anna teada edasistest arengutest!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 10, 2006 01:37 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 01, 2005 03:22
Postitusi: 53
Asukoht: Tartu
Selle salamandri ajutise värvimuutuse kohta käib vist see seletus (õigemini seda ei osata seletada):

For unknown reasons, some individuals of C. orientalis periodically lighten in color and the results can range from a dorsal ground color of ash-white, grey, tan, or even slightly burgundy. Often this is accompanied by the appearance of a faint orange, red, or brown dorsal stripe and darker marbling along the flanks and extending onto the tail. The bright ventral coloration remains unchanged. There does not seem to be any consistent explanation as to why this occurs and the duration varies considerably from hours to months.
allikas: caudata.org


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 23, 2006 02:19 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Aug 15, 2005 07:52
Postitusi: 39
Asukoht: Tallinn
niisiis. Minu akvasse tekkis mingi mari. Ma pole kindel et see on salamandri oma aga kellegi teise oma see nagu ka ei saa olla. Pilt on siin.
http://www.zone.ee/faku/DSC04754.JPG?2


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 27, 2006 01:30 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:48
Postitusi: 117
Asukoht: tallinn
palju õnne siis :) karta on et kui tahad nendest ka loomad saada siis pead palju vaeva nägema. see kulleste hooldamine kõlab juba kirjelduse järgi suht hirmsalt. loe kindlasti http://www.caudata.org/cc/articles/articles.shtml sealt igasuguseid huvitavaid artikleid

_________________
Tegelikult võib ka muud kui kalu akvaariumi panna


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 02, 2006 09:55 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 01, 2005 03:22
Postitusi: 53
Asukoht: Tartu
See on ju väga lahe, et salamandrid kodustes tingimustes kah paljunevad! Kui ka esimesel korral asja ei sa, siis vähemalt saad nüüd kindel olla, et sul on eri soost loomad. Kas võtsid selle marjaga miskit ette ka või lased asjadel omasoodu areneda? Salamandrid või teod seda ära ei söö?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 02, 2006 04:07 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Aug 15, 2005 07:52
Postitusi: 39
Asukoht: Tallinn
Leidsin marja hommikul, siis mõtlesid küll et äkki keegi võib sellele midagi teha, kuid midagi ette ei võtnud. Lõuna ajal koju tulles leidsin, et keegi on marja äärest veidi näksinud. Korjasin toed akvast ära ja panin marja kivi alla. No mitte nii et kivi sellele peale suruks. Kivi vastu klaasi akva nurka ja mari selle alla peitu. Eile panin siiski marja eraldi. Vett ära ei vahetanud. Siiski on mul nüüd tunne et selle marja omanikud ei ole siiski salamandrid vaid õunateod. Aga eks seda veel näeb.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 09, 2006 01:24 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:48
Postitusi: 117
Asukoht: tallinn
õunteod peaksid oma marja ju sokutama klaasi külge ja veepiirist ülespoole.... on sul seal veel kedagi kelle marjaga tegemist võiks olla?

_________________
Tegelikult võib ka muud kui kalu akvaariumi panna


Üles
 [ 27 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver