foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 22 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: õunatigu pani kookoni
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 08, 2006 02:16 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 26, 2005 10:11
Postitusi: 263
Asukoht: Eesti
kui kaua umbes aega läheb,et sealt pisikesed terod välja tuleksid.Sest ma tahaks need enne k2tte saada ja kuhugi mujale elama panna.m6ned kalad lihtsalt nokivad neid ja paljud teised prügiteod(7tigu) on juba surnud


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 08, 2006 02:19 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Ma arvan, et kookoni saab lahti "lõigata" ja kuhugi mujale soodsa kliimaga kohta panna, kus teised ligi ei saa. Võibolla keegi targem teab?

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 09, 2006 07:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 17, 2005 01:52
Postitusi: 16
Asukoht: Tallinn
Õunatigude koduleht (kahjuks ainult inglisekeelne): www.applesnail.net
Kõik vajalikud käitumisõpetused kirjas. Kui keelega raskusi, võin aidata.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 09, 2006 07:21 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 26, 2005 10:11
Postitusi: 263
Asukoht: Eesti
loodame,et ma tulen toime


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 10, 2006 03:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
mina ei näinud vaeva kookoni eraldi tõstmisega, see kinnitati mu valgusti aluse külge ja sealt need teod koorusid. kuna mul on aplad kuldkalad kes KÕIKE söövad, mis suhu mahub, siis hoolimata sellest et nad seal tõsist pidurööki pidasid, sain ma VIISKÜMMENT KOLM tigu maha müüa/ära anda jne. 53 !!!!!! + 3 jäid endale alles. seega kui on suur kookon (nagu minul oli), pole mõtet sul neid mujale tõsta. kõiki ei jõua kalad kindlasti ära süüa,olgu nad nii suured ja maiad kui tahes, ning kui on palju väikseid tigusid, siis ei ole sul lõpuks neid kuhugi panna enam.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 31, 2006 03:29 
Akvarist

Liitunud: Reede Dets 02, 2005 08:56
Postitusi: 45
Asukoht: Tallinn
oscar kirjutas:
Õunatigude koduleht (kahjuks ainult inglisekeelne): www.applesnail.net
Kõik vajalikud käitumisõpetused kirjas. Kui keelega raskusi, võin aidata.


uurisin seda, aga vist liiga keeleoskamatu olen, ei osanud üles leida, kui kaua siis ikkagi aega võtab, et kookonist teod kooruksid.

juhtus selline huvitav lugu - väikses akvas oli kaks triibulist tigu ja ei mingit järelkasvu, olude sunnil tõstsin nad suurde, kus üks suur kollane tigu. 3 päeva läks mööda ja nüüd on kookon :D

_________________
110l eluspoegijad erinevad, ancistrus, Gyrinoheilus. elustaimed.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 31, 2006 03:40 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 26, 2005 10:11
Postitusi: 263
Asukoht: Eesti
mul oli kookon seal juba üle kahe nädala seisnud ja täna viskasin ära midagi ei tule välja


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 31, 2006 06:23 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Oleksid pidanud kookonit veidi niisutama pritspudelist :idea:

Väikesed teod peaksid kookonist hakkama väljuma kahe kuni nelja nädala jooksul. Kookonit tuleb hoida niiske(mitte märg), muidu võib noortel tigudel tekkida raskusi kookoni seina purustamisega. Juhul kui arvate, et oleks juba aeg, nii umbes kolme nädala mõõdudes ja kookon paistab teile pealt kuidagi kuiv, siis soovitatakse kookon kolmeks murda(seda siiski kõige viimase abinõuna) ja loputada neid juppe vees, et teod kookonist niiöelda välja pesta. Temperatuur peaks kogu aeg olema mitte väiksem kui 25 kraadi ja keskkond niiske. Lampide küljes võib kookon ära kuivada. Siis tuleks see ettevaatlikult lahti võtta ja panna kaussi, milles on vesi ja veest väljaulatuv svamm. Kookon panna svammi peale ja säilitada vajalik temperatuur.

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 31, 2006 09:18 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 26, 2005 10:11
Postitusi: 263
Asukoht: Eesti
mul polnd lambi küljes esimese panin kaussi veega svammi peale nii nagu teised rääkisisd,teine pandi 1 päev hiljem.mõlemad olid täitsa kuivad kui ära võtsin ,murdsin pooleks et näha mis sees on aga kõik täitsa
kuiv ,üks oli natuke limane .aga mis ikks küll varsti uue kookoni anevad.
kuigi peale viimast kookoni panemist ei tule 2 tigu 3-st oma kojast välja passivad seal see.üks liigub aiult mõnikord aga teised juba mitu päeva kohapeal olnud


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 01, 2006 03:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 17, 2005 01:52
Postitusi: 16
Asukoht: Tallinn
rita kirjutas:
uurisin seda, aga vist liiga keeleoskamatu olen, ei osanud üles leida, kui kaua siis ikkagi aega võtab, et kookonist teod kooruksid.

juhtus selline huvitav lugu - väikses akvas oli kaks triibulist tigu ja ei mingit järelkasvu, olude sunnil tõstsin nad suurde, kus üks suur kollane tigu. 3 päeva läks mööda ja nüüd on kookon :D


Koorumine võtab aega 2-4 nädalat, olenevalt liigist ja temperatuurist. Kui 3 nädala pärast midagi ei toimu, tee nii, nagu Pets õpetas. Kui ka 4 nädala pärast midagi ei toimu, siis võib olla põhjuseks see, et teo munad pole viljastatud või õhuniiskus liiga madal.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 25, 2006 02:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 10, 2006 09:22
Postitusi: 119
Asukoht: Tartu
ma jätsin kookoni sinna, kuhu tigu ta pani(kaane alla) ja panin salvrätiku(niiske) peale ...nyyd kysimus, kas nii võib, kas neil on valgust ka vaja...õhku nad saavad...et nagu...

_________________
54l Juwel akvaarium
koos kõige armsaga
*Hea meel, et akvaarium sai soetatud :)
http://www.pica.ee/album/9109


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 25, 2006 06:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 27, 2004 09:01
Postitusi: 121
Asukoht: Valga
minu tigu on ka pannud kahel korral kaane külge kookoni ja mõlemal korral õnnestus saada ka väiksed teod. Tegin siis niimoodi, et õhtul lasin mõned tunnid valgusel põleda, aga mitte liiga kaua korraga et mari liiga ära ei kuivaks, siis kui tule ära lasin oli pinnapealne vesi soe ja auras, tekitades sellega vajaliku niiskuse. Kui kaks nädalat oli möödas ja paistis juba et teod hakkavad välja tulema panin akva külge selle võrgust maimukarbi ja nii kukkusid kõik pisikesed teod sinna sisse, seal andsin neile kapsast ja nad kasvasid seal suureks, kui ilus kõvaa kest peale tuli lasin nad akvasse lahti, kasvatasin suuremaks ja leidsin neile uued kodud.

esimene kord lasin tigudel lihtsalt vettte kukkuda ja vaid mõned jäid ellu aga teine kord õnnestus nad karpi püüda ja kasvatasin üles 97 tigu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 03, 2007 10:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 01, 2006 01:41
Postitusi: 49
Asukoht: Põlva
minu teod on väga usinad.
Mudgui väikseid tigusi tuleb nüüd ei saa lahti nendest .
Suhteliselt vastikud kui neid ülemäära palju on
aga mis teha

_________________
160l- 5 Skalaari, 1 Molli paar, 1 Mõõksaba paar, 1 Põhjkoristaja paar, 1 daniote paar.

25l- 37 Väikest Mõõksaba poega (12.01.2008) 9 Mõõksabapoega (suve lõpu lapsed) :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 03, 2007 11:21 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Hanna kirjutas:
minu teod on väga usinad.
Mudgui väikseid tigusi tuleb nüüd ei saa lahti nendest .
Suhteliselt vastikud kui neid ülemäära palju on
aga mis teha

Et kookonit ära võtta ei osanud või? :?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 08, 2007 03:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 10, 2006 09:22
Postitusi: 119
Asukoht: Tartu
Reelika kirjutas:
minu tigu on ka pannud kahel korral kaane külge kookoni ja mõlemal korral õnnestus saada ka väiksed teod. Tegin siis niimoodi, et õhtul lasin mõned tunnid valgusel põleda, aga mitte liiga kaua korraga et mari liiga ära ei kuivaks, siis kui tule ära lasin oli pinnapealne vesi soe ja auras, tekitades sellega vajaliku niiskuse. Kui kaks nädalat oli möödas ja paistis juba et teod hakkavad välja tulema panin akva külge selle võrgust maimukarbi ja nii kukkusid kõik pisikesed teod sinna sisse, seal andsin neile kapsast ja nad kasvasid seal suureks, kui ilus kõvaa kest peale tuli lasin nad akvasse lahti, kasvatasin suuremaks ja leidsin neile uued kodud.

esimene kord lasin tigudel lihtsalt vettte kukkuda ja vaid mõned jäid ellu aga teine kord õnnestus nad karpi püüda ja kasvatasin üles 97 tigu



ja mis sa nende 97 teoga peale hakkasid?

_________________
54l Juwel akvaarium
koos kõige armsaga
*Hea meel, et akvaarium sai soetatud :)
http://www.pica.ee/album/9109


Üles
 [ 22 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver