foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Salamander
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 11, 2005 07:46 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Aug 15, 2005 07:52
Postitusi: 39
Asukoht: Tallinn
Tere,
Lugesin siin foorumis ja leidsin, et siin on ka paar salamandri omanikku. Ma tõin ka endale paar päeva tagasi sellise väikse loomakese koju ja nüüd on äkki paar küsimust tekkinud.
Poes unustasin küsida, kas sain emase või isase. Kuidas ma neil vahet teha saan?
Panin põhjas kivid. Ise korjasin ning see tõttu, on nad siiski veidi suured. Samas salamandril pole nendel liikumine probleem. Probleem on selles, et sääsevastsed libistavad ennast nende kivide vahele ning siis ei saa loom neid kätte. Kas peaks kivid välja vahetama?
Kas salamandrile võib peale sääsevastsete veel midagi süüa anda?
Nii.. väike küsimus ka valgustuse kohta. Peab mingi hea valgustus olema? mul praegu on seal selline suuremat sorti laualamp valgustuseks. Kas sellest jääb väheks taimedel. Muidu valgustab küll kõik ilusti põhjani ära.
Aitähh kõigile, kes vastavad..


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 13, 2005 12:18 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:48
Postitusi: 117
Asukoht: tallinn
emasel ja isasel tehakse vahet selle järgi et emane peaks olema pikema sabaga ja natuke kogukam. sööta eelsitan mina kuival maal kuna ussid kipuvad tõesti vees kaduma minema ja siis seal kivide vahel roiskuma minema jne. valgustust loomade jaoks üldse vaja pole. ja valgustusega on oht et saavad liigselt soojust juurde. nende õige temperatuur peaks olema 14-23 kraadi. minul kipub ainuüksi filter rohkem soendama... vivaarium loomadega asub mul akna all aga otsest päikesevalgust sinna peale ei paista ja timed kasvavad sellele vatamata väga hästi et lisavalgustust üldse ei ole.
süüa anda võib lisaks sääsevastsetele ka vihmausse hakitult, kilke hakitult ja ka igasugu muid putukaid. iseasi on see kas nad neid kõiki ka söövad. minu omad korra ühe väikse vihmaussi sõid aga rohkem ei taha ja tubifexi ei söö nad kohe üldse mitte.

_________________
Tegelikult võib ka muud kui kalu akvaariumi panna


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 13, 2005 12:29 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Aug 15, 2005 07:52
Postitusi: 39
Asukoht: Tallinn
Point on nagu see, et ma lugesin, et teistel tulevad need tegelased tihti välja. Mul on ta nüüd nädala olnud, kuid välja pole veel kordagi tulnud.
Tihti muidu vett vahetada tuleks?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 13, 2005 06:33 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:48
Postitusi: 117
Asukoht: tallinn
kui ei tule veest välja siis muretseda ei ole vaja. aga oluline et oleks ikka olemas koht kuhu tulla. kui temp langeb siis nad kindlasti hakkavad rohkem käima. vett vaheta samamoodi kui kaladel st korra nädalas kolmandiku ikka võiks. oleneb muidugi ka sellest kui suur sul nende eluruum on ja palju sinna igasugu jääkaineid koguneb

_________________
Tegelikult võib ka muud kui kalu akvaariumi panna


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver