foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Õunatigude paljunemine
PostitusPostitatud: Reede Sept 23, 2005 10:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 27, 2005 01:00
Postitusi: 133
Asukoht: Tartu/ Abja-Paluoja
Lugesin siit igasugust infi õunatigude kohta ja sain ka väga palju teada :) aga seda kuidas minu teod suutsid paljuneda, mina välja mõelda ei suuda. Nimelt mitte kuskil mina kookonit(munadekogumit) ei näinud.

Nüüd siis tekkis küsimus, et Kuidas see võimalik oli? Iga nädal, peaaegu iga päev kontrollisin ma ju akvat ja ka ülemisi ääri, et avastada mõni prügitigude poolt mahajäetud munadekogum või mis iganes see on. Ma arvan, et ma oleksin ikka pidanud märkama õunatigude poolt jäetud munadekogumit.

Nii palju kui ma siit infi lugesin, siis sain aru nad jätavad ju oma munad nö kuiva( võib-olla pole päris õige sõna, aga nu veest välja või veepiirile ja sooja kohta. Mina aga ei märganud midagi, ja nüüd on neid mitu-mitu.
Siis selline küsimus veel, et kui nad nüüd tõesti kuskil seal lambi lähedal olid, kas siis jääb mingi kookonijäänus ka alles?

_________________
Juwel70


Üles
 Teema pealkiri: Re: Õunatigude paljunemine
PostitusPostitatud: Reede Sept 23, 2005 10:09 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
djkessu kirjutas:
Siis selline küsimus veel, et kui nad nüüd tõesti kuskil seal lambi lähedal olid, kas siis jääb mingi kookonijäänus ka alles?

Üldiselt jääb jah, mõnel juhul võib kookon vette pudeneda ja seal ehk tõesti jäljed kaovad, kinnituskohale jääb aga enamasti valget karva laik. Oled ikka kindel et Sul just õunateod paljunesid? Osa "prügitigusid"näevad esmapilgul suht väikeste õunatigude moodi välja.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 23, 2005 10:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 27, 2005 01:00
Postitusi: 133
Asukoht: Tartu/ Abja-Paluoja
ei nu, need prügiteod tunnen ma iga kell ära :D aga need teod on täpselt oma emmede-isside koopiad, aga lihtsalt nii väiksed ja häääääästi palju on neid ka. (prügitigusid leian ma iga päev 4-5 tükki ainult erinevatest kohtadest aga need pisikesed on kõik PRAEGU ühe akva külje peal koos, kavatsen nad nimelt ka kokku korjata, et nad taimedele liiga tegema ei hakkaks ).:D Ei ma olen ikka kindel et need on õunateod.
aga jah, kui õhtul koju lähen, eks siis vaatan korralikumalt lambi taha, äkki leian ikkagi mingi jäänuse :)
Lihtsalt imelik on see, et veepiir on mul tglt üsnagi madal, mingi 7 cm kaanest. Kas siis tõesti on võimalik, et tigu lihtsalt ronis kuivale?

_________________
Juwel70


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 23, 2005 03:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 16, 2004 10:38
Postitusi: 140
Asukoht: Järvamaa
Mul oli üks kogumik lausa päevavalguslambi küljes. Teised on olnud ikka akvaariumi servades klaasil. Ei tea, kas sealt tittesid oleks tulnud või mitte, aga korjasein selle kohe ära. Kui tited ise välja ukerdama hakkavad, siis mõnikord jääb klaasi külge üsna vähe sodi, mõnikord rohkem (nagu kärg).

_________________
400 l platidoras costatus, thoracatum, SAE, kollane ancistrus, japonica krevett, kuhlii loach, molli, kuldguraam, gupi, skalaar, hemigrammus, õunateod, tornteod
180 l ancistrus, thoracatum, SAE, hiina vetikasööja, neolamprologus brichardi


Üles
 Teema pealkiri: kookon
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 24, 2005 09:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 27, 2005 01:00
Postitusi: 133
Asukoht: Tartu/ Abja-Paluoja
Ja oligi lambi kõrval selline kärjejäänus!!! Kuigi ma ei taipa senimaani kuidas tigu selle kuumuse välja kannatas :?:

_________________
Juwel70


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 24, 2005 10:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 16, 2004 10:38
Postitusi: 140
Asukoht: Järvamaa
Öösel Sul tuli ei põle ju. Ja ega see lamp päevalgi igalt poolt eriti kuum pole.

_________________
400 l platidoras costatus, thoracatum, SAE, kollane ancistrus, japonica krevett, kuhlii loach, molli, kuldguraam, gupi, skalaar, hemigrammus, õunateod, tornteod
180 l ancistrus, thoracatum, SAE, hiina vetikasööja, neolamprologus brichardi


Üles
 Teema pealkiri: öölamp
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 24, 2005 01:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 27, 2005 01:00
Postitusi: 133
Asukoht: Tartu/ Abja-Paluoja
Õigus!!! ](*,)

_________________
Juwel70


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver