foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 25 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 22, 2005 10:18 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
ja kahele skalaarile on 50 L ka vähe, olgugi et nad pole järves sündinud ;)
jah ma tean, et 110 on neljale ka vähe...

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 23, 2005 10:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Dets 08, 2004 12:21
Postitusi: 40
Asukoht: Tartu
ma küll pole siin oma arust kedagi personaalselt süüdistama hakanud......ma lihtsalt avaldasin oma arvanust. Kui looma on sündinud ja üles kasvanud puuris või akvaariumis võib ta seal vabalt elada elu lõpuni. Aga loodusest püütud loomi ei sobi pista puuri või akvaariumisse, mis on sadu kordi väiksemad kui nende päris kodu

MIs minu skalaaridesse puutub, siis ma muretseks neile hea meelega suurema akvaariumi, kui mul selleks võimalus oleks. Ja minu meelest neile täitsa meeldib selles akvaariumis, kus nad peagu on, sest nad hakkasid mul isegi kudema.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 23, 2005 12:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Sept 19, 2005 10:34
Postitusi: 24
Asukoht: Pärnu
se vähk oli nigunii keedupoti kanditaat nii, et me säästsime ta

_________________
.225l 2 skalaari 1 rääkiv säga(Platydoras costatus) 2 jack dhempsey.2 ancitrus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 23, 2005 12:52 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Apr 14, 2005 08:50
Postitusi: 24
Asukoht: Pärnu
Vähkide kasvatamist pärsib suuresti ka nende tegelaste kaunis agressiivne territooriumi kaitse. Opitmaalseks tiheduseks loetakse 5-10 vähki/m2 peale (vähikasvatustes).
Kui need tegelased sõrgupidi nüüd kokku lasta, siis suht tõenäoline et arveteklaarimise käigus nad kaunis räsitud saavad.

_________________
60 l, 10gupit, 3mõõksaba, 2xmiskit corydorast, 4neooni, xühkitut torntigusid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 23, 2005 08:51 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
mütsike kirjutas:
ma küll pole siin oma arust kedagi personaalselt süüdistama hakanud......ma lihtsalt avaldasin oma arvanust.


Palun vabandust kui kedagi solvasin. Ei olnud nii mõeldud. Tahtsin lihtsalt juhtida tähelepanu sellele et iga asi ei pruugi olla just selline nagu paistab...

Ma olen ka seda meelt et loomadele on parim elada vabana ja ma ei salli ka 5l mull-akvaariume koos üksiku kuldkalaga mis pärast huvi kaotamist vetsust alla lastakse.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 25, 2005 09:23 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 24, 2004 08:45
Postitusi: 262
Asukoht: Tartu
Vähid ei ole üldiselt suured ringisiiberdajad ja neid saab akvas pidada, kuid minul on olnud pikka aega kuuba sinine jõevähk(vähid) ja neile soovitati nii 100l norm mõõtmetega akvat(st et põhjapinda oleks piisavalt palju). Ajutiselt sai küll ühte 14l akvas hoitud, kuid minu vähk oli vaid
5-6cm pikk. 10cm vähk tahab ikka palju rohkem, pealegi kui neid 2 on. Vähid üldiselt kipuvad omavahel kaklema ja saavad päris palju viga ka vahel.... Söövad nad tõesti peaaegu kõike, lisaks nähtavale kraamile ka planktilisi organisme(neid pisikesi, mis vabalt vees ringi hõljuvad ja bioloogid mikroskoobiga taga ajavad). Vee kvaliteedi suhtes on nad tõesti üsna nõudlikud ja seepärast pole just eriti otstarbekas neid toore lihaga sööta, sest söögijäänused lähevad väga kiiresti roiskuma.

Aga kõige targem on need vähid tagasi sinna veekoguse kust nad pärit viia! See, et mõnes kohas vähke on palju, on väga tore, kuid vaid mõned aastad tagasi suri mingi haiguse ja ebasoodsate ilmade tagajärjel massiliselt vähke, isegi enamik Eestis leiduvatest. Mõnes kohas küll asi nii hull ei olnud, kuid et see liik meil ilusti taastuks ja elaks on mõistlik nad rahule jätta.
Teine põhjus miks on hea nad tagasi viia on see, et need elukad kasvavad veel ja naksavad oi kui valusasti.

Vähid on aga sobiva akva olemasolul(suht madal) üsna huvitavad loomakesed pidamiseks. Soovitan aga loomakesed hankida poest, kus müüakse kodus pidamiseks sobivamaid liike. Mõistlik on osta 2-3 vähki ja erinevast soost, siis hakkab asi huvitavaks minema... Ja akva võiks olla ikka nii 100l kanti. Koos vähkidega eriti kalu ei saa pidada va mitte väga suurte sabadega gupid.

_________________
340l ja 100l troopilisi kalu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 27, 2005 07:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Sept 19, 2005 10:34
Postitusi: 24
Asukoht: Pärnu
parandamisel on üks vana 80l akva vähi jaoks.üks kahest on nüüdseks surnud kahtlustan, et teine tegi lõpupeale!

_________________
.225l 2 skalaari 1 rääkiv säga(Platydoras costatus) 2 jack dhempsey.2 ancitrus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 27, 2005 07:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Sept 19, 2005 10:34
Postitusi: 24
Asukoht: Pärnu
parandamisel on üks vana 80l akva vähi jaoks.üks kahest on nüüdseks surnud kahtlustan, et teine tegi lõpupeale!

_________________
.225l 2 skalaari 1 rääkiv säga(Platydoras costatus) 2 jack dhempsey.2 ancitrus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 06, 2009 10:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 05, 2009 01:32
Postitusi: 27
Asukoht: tartu
Su vähk sureb varem või hiljem. Sa ütlesid, et ta oli nagunii keedupoti kanditaat, siis soovitan ta ära süüa, mitte aeglaselt surra lasta.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 22, 2009 01:16 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 28, 2009 07:16
Postitusi: 55
Asukoht: Tallinn
Akvaariumiäri rikkudes tuletan meelde, et kaltsiumit saab ju munakoorest. ;) Miks mitte seda hõõruda???


Üles
 [ 25 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver