foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: merest leitud krabi?????
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 20, 2005 09:00 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Juun 20, 2005 08:52
Postitusi: 5
Asukoht: Tallinn

minul väikene küsimus. meil jäi kalavõrku krabi( päris suur teine jalgade ulatus umbes 20-25cm) ta elab juba mõnda päeva meil akvaariumis. aga ei tea mitte kui midagi krabidest...mida süüa tahab ja mis tingimusi tahab. selge on see et ta suudab elada ka magedas vees. aga söögiks ei oska midagi pakkuda. loodan et ta teisi kalu nahka ei pane..... kas oskab keegi midagi rääkida????


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 20, 2005 09:21 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Hiina villkäppkrabi (Eriocheir sinensis), sõrad peaksid tal olema üsna karvased, magedas vees tuleb toime hästi, põhiliselt jõgedes elabki ja merre/jõesuudmetesse tuleb sigima. Sööb kõike mida kätte saab, noorena rohkem taimi aga vana krabi põhiliselt teisi loomi, ka kalu kui kätte saab. Kui sul õnnestub teda mingi muu toiduga piisavalt sööta, siis ehk kalu ei puutu, aga mina sellega ei riskiks. Paras kaevur peaks ta ka olema, nii et taimedele samuti äkki ohtlik. Temperatuuri poolest ei tohiks tal 20-25kraadi probleem olla, ikkagi lõunast pärit :)
Kui see juhuslikult ei ole villkäpp, siis ma tahaks teda kindlasti näha [/i]

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri: krabi
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 20, 2005 11:23 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Juun 20, 2005 08:52
Postitusi: 5
Asukoht: Tallinn
tundub, et on villkäpp krabi. üks sõrg, mis alles on jäänud, on karvane. praegu õhtul tundub üsna jube. tahab välja ronida koguaeg. meil on akvaariumis kokku u.25-30- gupit, guraami (kui kirjutasin õigesti), ja 2 põhjakala (1 surem ja teine väike). alguses oli plaan ta ära kuvatada aga siis sai vette pandud ja siiani elas ja panime akvaariumisse. ehk oleks targem kui ta alles jätta eraldi panna teistest??? ise hakkan kahtlema kas ikka tahan teda siia.......


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 20, 2005 11:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 08:39
Postitusi: 349
Asukoht: Tallinn
Aga miks te teda vette tagasi ei lasknud? St merre, või kohta, kust te ta kinni saite...

_________________
45l
1platy, 2hoplosternumit, 1anc, 4neooni, 1OTO ja 1kuldkala, 3pseudomugil gertrudae-d ja 2japonica shrimps-i


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 21, 2005 06:37 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Juun 20, 2005 08:52
Postitusi: 5
Asukoht: Tallinn
sellepärast et ei ole enne midagi sellist näinud. muud kalad mis on väikesed on kõik tagasi lastud.....ega ei ole välistatud et ta tagasi veel viime......


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 21, 2005 06:48 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Juun 20, 2005 08:52
Postitusi: 5
Asukoht: Tallinn
muide alguses pidasime teda surnuks......


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 21, 2005 08:44 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Tegemist peaks muide olema täiesti söödava loomaga (üks inglisekeelsetest nimedest on chinese edible crab), nii et ei ole just kindlasti vaja merre tagasi viia :) Mingi kaitsealune tegelane ta ka pole, pigem vastupidi tulnukliik ja kohati suuri kahjusid teinud. Levib kergesti igal pool maailmas, mõnes USA osariigis on elusa villkäpa omamine seetõttu lausa seadusega keelatud. Eesti vetes tundub viimasel mõnel aastal arvukus tõusnud olevat.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 23, 2005 02:47 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Juun 20, 2005 08:52
Postitusi: 5
Asukoht: Tallinn
usun et sööma ma teda ei hakka..... ja praeguse seisuga on ta mul jalga lasknud ---- pean otsima hakkama. kaane maha lükanud.....


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver