foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 15 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 21, 2015 09:28 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Mul on õunatigu pisikeses 16.5 liitrises akvaariumis koos emase bettaga.
Saavad rahulikult läbi, ruumi kahepeale piisavalt. Tigu on mõned kuud vana kindlasti - nii 4 vast ikka.
Aga mu tigu tahab millegipärast rännata aeg-ajalt. Ei tea kas on emane/isane või kas neil on üldse sugu, aga vaevalt, et ta oma munasid riputama läheb, sest paarilist tal pole.

Vesi on nitritite osas korras, just vahetasin enne kui ta viimane kord välja tuli. Vahepeal tundub, et pärast vahetamist tahabki rohkem ära sealt.
Aga samas - panen iga kord JBL Biotopoli, mis peaks kõik metallid jms jama ära ladestama. Metallist asju ei lase akva lähedale ega sisse.
Kui kurki vms panen, siis leotan vees, mis enne keema kuumutatud, et oleks pehmeja parasiite ei tohiks olla.
Kardan küll, et ma vahepeal ei pannud talle eraldi süüa, akvaarium väga väike ja betta sööb ju meil ainult mõne helbe,
ehk oli näljas?


Ehkki mul enne veevahetust hakkas isegi väike vetikaprobleem nagu tekkima, kardhein lagunes, orgaanikat oli palju ja olid mingid valged udemed, ta võiks nagu süüa neid või, panin talle just kinni nad põhja külge, et hea ronida.

Vett vahetan kord nädalas nii 30% ehkki võiks isegi vähem mingite kalkulaatorite järgi.
Vesi on mul pigem väga kare - GH - 16 KH 13,5 , ega see koda tal muidu vastu poleks pidanud kukkumistele.

Pean tunnistama, et akva on see kõige lihtsam ja eraldi kaant pole, olen võrgu peale laotanud, et betta välja ei hüppaks, aga ta lihtsalt tuleb sealt alt läbi.
Eriti meeldib talle passida selliste kavatsustega mullitaja toru ees oleval seinal ja sealt üle ronida,
on see võimalus, et tal kuidagi õhupuudus?

Lõpuks panin võrgu MacGyveri teibiga kinni ajutiseks lahenduseks, aga kui lahti peaks jätma toitmise vms puhul siis on jamma:D

Kui keegi teab ka, et kuidas või millistviisi tõket/kaant sinna võiks lihtsama vaeva ja kuluga meisterdada, siis kuulan huviga

Siin käisin ka ja lugesin,
http://applesnail.net
aga jah pm see teema, lihtsalt, et ei tohikski lahtises akvas olla, samas minu sõbranna omad ei roni välja sama suures akvas. Miks?


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 22, 2015 03:46 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Okt 18, 2015 12:38
Postitusi: 42
Pildid: 3
Pleksiklaasist kate peale panna?
Õhuaugud sinna sisse teha?


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 22, 2015 05:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Nii väikeses akvas kipubki õunatigudega probleeme olema. Ka 30 liitrine akva kipub neile liiga väike olema, tahavad plagama panna ja eluiga kipub ka lühikeseks jääma. Võta parem aquatica.ee -st mõni sarvtigu, efektne tegelane ja sobib väíksesse akvasse paremini - tõsi, tal on kah komme akvast jalga lasta, nii et akvaariumi kate on vajalik. Veel üks pildike sarvteost: gallery/image_page.php?album_id=79&image_id=1056

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 22, 2015 10:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
kaiak kirjutas:
Kardan küll, et ma vahepeal ei pannud talle eraldi süüa, ehk oli näljas?


Akvast väljaronimisel mitu põhjust:
- munemise koha otsimine
- halb või ebasobiv vee kvaliteet ja koostis
- ülerahvastatus
- toidupuudus.

Arvan, et Sinu teo puhul viimane variant tõenäoline. Õunatigu on suur söödik, talle peaks iga päev eraldi süüa andma, muidu jääb nälga ja hakkab akvast välja ronima. Kui ikka otsustad õunateoga jätkata, siis anna talle iga päev lisasööta kas põhjatablettide või köögivilja näol. Kui betta kipub teo eest ära sööma toitu, siis anna teole toitu pimedas, peale tulede kustumist - betta pimedas ei toitu, tigu aga küll.

kaiak kirjutas:
Kui keegi teab ka, et kuidas või millistviisi tõket/kaant sinna võiks lihtsama vaeva ja kuluga meisterdada, siis kuulan huviga


Ükskõik milline klaasist, puidust, plastikust, paksemast papist vm materjalist mida kodus leidub, kate. Kui see liiga kergeks jääb ja tigu alt kipub välja ronima, siis pane raskuseks mingi raamat vm ese peale. Võid õhuaugud kaane sisse teha, kuid võid ka mitte teha. Sel juhul jäta kaane ja veepinna vahele ca 5 cm vaba ruumi, siis ei teki akvas ka õhupuudust, piisab, kui kord päevas söötmise vm eesmärgil kaane avad.

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 18, 2016 04:32 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Nov 11, 2012 11:26
Postitusi: 187
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa
Ma pakuks ka et tahab munema minna kuhugi, teeb munakookoni kuivale maale, mitte vette.

_________________
MAD- multiple aquarium disease


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 20, 2016 12:46 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Kusjuures, nüüd mõnda aega hiljem tundub, et on ikka toidu mure. Nüüd on ta mul 84 L akvas, üpris suureks kosunud, krõmpsutab kurki jm isuga. Akvaariumi peal on pleksi tükk, mis päris täienisti ei kata küll pealset aga enamuse.
Ta polnud pikka-pikka aega välja üritanud ronida ja just eile tegi seda kui akvaariumis ei olnud ühtegi snäkki ja uus kurgitükk ootas veel korraks kuuma vee sees. Ta tahaks vist rohkem vetikat süüa. Ühe võõrkeelse saidi soovituse peale panin akvaariumisse norit(sushi ümber käiv kuivatatud vetikas) aga mu mollid söövad selle enne kui tigu jaole jõuab.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 20, 2016 03:04 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mis sellest kurgitükist kuumutad? Pole mina veel nii teinud ja kuulnud, et keegi teeks. Kapsalehte oleks küll vaja natuke keeta, et pehmemaks läheks ja teo hammas peale hakkaks.

Eks nad kipuvad jalutama minema vast kõigil, kui kaant peal pole. Marja panemiseks vast ikkagi paika ei otsi, sest selle nad sätivad ikka niiskemasse kohta kuigi, tõesti, kuivale pinnale mitte vette. Ehk ei saa tobulopski arugi, et akva serv järsku otsa sai ja ongi põrandal.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 20, 2016 11:06 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Mul varu sügavkülmas, soendan üles.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 27, 2016 12:11 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Aa, niimoodi siis! Mul kulub seda kurki ja suvikõrvitsat nii palju, et külma ei jõua midagi panna.
Kas ta seal külmas plödaks ei lähe?

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 27, 2016 02:25 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Pehmemaks läheb küll, kuumutamine pehmendab kaa. Viimane kord läks taassulatatud hernes liiga lödiks, muudega pole tegelt hullu, teole tundub meeldivat kui on veidi pehmestatud. Üks boonus on veel - kui kurki sulatades ta veidi pikemaks ajaks sulatusvette jätta, siis imeb nii palju vett sisse, et vajub ise põhja.
Vitamiinide jms pole aimugi, et kuidas see kuumutamine nende jaoks toidu kvaliteeti mõjutab.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 29, 2016 09:20 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
No suvekõrvitsa sügavkülmutamisel ma küll eriti mõtet ei näe. Kui ta pista kilekotti, et ära ei kuivaks ja külmkapi "tavasektsiooni", siis saab sealt vähemalt nädal aega seibe lõigata (kauemgi). Vähemalt kord nädalas satub ju ikka poodi, et uus soetada. Lehtsalatit söövad ka õunateod usinalt, kui kuuma veega üle kallata siis ehk paremini aga läheb ka niisama (kuuma veega ülekallamisel läheb nii pehmeks, et see mulle eriti ei istu).

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 02, 2016 09:50 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mul kulub suvikõrvitsat ikka üsna palju. Viimasel ajal olen vaadanud, et isegi paremini säilib tava külmkapis, kui kilekotti ei pane. Kilekotis hoides tekib sinna kondentsvesi ja see ajab kõrvitsa mädanema. Viimasel ajal hoian lahtiselt.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 03, 2016 09:17 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Ma lõikusin kunagi ühe tükkideks ja see on nüüd mitmeid kuid kasutuses olnud, ei tundu otsa lõppevat. Mul ainult üks tigu ja üks põhjakas.
Huvitav, et mitu päeva on okei kurgilõiku/survikõrvitsatükki vees hoida, ilma et ta vett hakkaks rikkuma?


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 08, 2016 10:31 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Sa näed selle oma silmaga ära - kui on pehme, siis läheb jamaks. Ma ei kujuta ette, kuidas külmikus seisnud suvikõrvits käitub. Miskipärast arvan, et rikneb kiiremini.

Mul on neid sööjaid palju ja iga nädal ostan kusagil 3 kõrvitsat. Kaks suurt Plecot mugistavad usinasti ja muu suur kogus igasugu liiki antsistruseid. Rääkimata tigudest.

Kui Sul vaid üks tigu ja üks põhjakas (antsistrus vast), siis paku neile põhjaka tablette. Vahelduseks saad ehk pakkuda ka herneid või mõni killuke kapsalehte (enne lase vesi keema ja siis hoia tiba aega seal sees).

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 10, 2016 07:32 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
3 Kõrvitsat Kohalikus poes arvatakse kindlasti, et pead kodus jäneseid :D
Põhjaka tablasid annan kaa, aga mollid on nii kõvad konkurendid, et lõpuks söövad nad ennast haigeks ja tigu ronib ikka välja akvast, nii et pean sellega piiri. Panen niipalju kui tigu/ancistrus ära jõuab süüa korraga, seda on umbes veerand tabletti. Kurgi jms kraamiga seda muret pole.
Herned on kaa kõigi poolt armastatud. Herned pidid mollidel kõhtu lahti tegema ja sellega siis korras hoidma, aga kui liiga tihti anda siis võivad nad vist sellest kaa haigeks pugida. Mul väike aga tõhus mollygäng. Minu parim versioon ilma suuremalt külmutamata võib olla panna kurki ja vahepeal hernest + pisike põhjakatabla.


Üles
 [ 15 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver