foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 20 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Õunakad nälgas?
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 17, 2015 06:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Apr 20, 2014 11:44
Postitusi: 166
Pildid: 0
Asukoht: Põhja-Tallinn
Ostsin hiljuti Kalakesest kaks suurt õunatigu. Toiduks olen neile pannud krevettidele mõeldud tablette, söövad ka kaladest järele jäänud puru ja lisaks olen pannud värsket kurki. Vaatamata sellele, on need kurivaimud nahka pistnud peaaegu kogu sambla! :evil: Kas sammal on tõesti nii maitsev, et tuleb nahka pista või mis neil häda on?

_________________
Kalasupid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Õunakad nälgas?
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 17, 2015 10:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2014 12:09
Postitusi: 133
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Huvitav mis samblaga tegu? Minu õunateod pole küll mitte üheski akvas taimi puutunud.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Õunakad nälgas?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 18, 2015 09:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Apr 20, 2014 11:44
Postitusi: 166
Pildid: 0
Asukoht: Põhja-Tallinn
Selles jään küll vastuse võlgu. Ühe siinse kasutaja käest on see saadud ja mina neil vahet ei tee :D Paari päevaga oli kõik läinud.

_________________
Kalasupid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Õunakad nälgas?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 18, 2015 10:37 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 15, 2014 01:59
Postitusi: 261
Pildid: 1
Asukoht: Soome
Millest järeldad, et tigu sööb kõik sambla ära? Kas akvaariumis peale tigude pole kedagi muud?

_________________
180l- 5 ancistrus 1 albiino, 6 Corydas Aeneus, 7 kribensis,gupid
60l- Hemichromis Lifalili maimudega


Üles
 Teema pealkiri: Re: Õunakad nälgas?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 18, 2015 10:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Apr 20, 2014 11:44
Postitusi: 166
Pildid: 0
Asukoht: Põhja-Tallinn
Veel on krevetid ja eluspoegijad. Sammal kasvas eelnevalt ilusti ja ei vähenenud üldse. Peale tigude toomist aga pisteti nahka.

_________________
Kalasupid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Õunakad nälgas?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 18, 2015 03:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Kas õunakad söövad akvas taimi?

Õunatigude suhtes on väga erinevaid arvamusi sest nende liigilisi vorme on mitmeid. Väidetakse et mõni liik sööb ainult surnud ja mädanevaid taimi, mõni ei söö taimi üldse või siis süüakse akvas ära enamus taimedest. Paljud akvaristid on hädas sellega et õunakad teevad akvas taimedele 1:0 ja lõpuks ei jäägi akvasse rohelist. Aitama ei pidanud seegi kui neid pidevalt toita. Kui taim ikka maitseb siis varem või hiljem pistetakse see nahka.

Näiteks on PlanetInverts\'is info lõik:
"The Apple Snail is not recommended for small tanks nor for any tanks with plants. They will definitely eat your plants given their size and appetite. Feeding can only do so much. The Apple Snail is considered a pest in some aquariums due to their ability to breed and become prolific. The babies are too small and numerous to attempt to contain and are even worse as far as eating your plants."

Vahest oleks teo suhtes akvas tunduvalt parem valik Nerite Snail kes on hea toidujäätmete-, vetika- ja kõdusööja. Taimi ei söö. Pealegi ei paljune nerite snail nii jõudsasti (magevees ei paljune) kui õunatigu. Õunateod võivad pikemas perspektiivis paljunedes su akva koloniseerida. Paistab et sa said oma akvasse isukad õunateod kellele maitsevad taimed. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri: Re: Õunakad nälgas?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 18, 2015 03:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Minu kogemuse põhjal söövad õunateod teatud taimi kui piisavalt muud toitu ei ole. Näiteks riccia läks suhteliselt kiiresti kui paar päeva tablette ja kurki ei pannud neile.
Sammalt nad mul siiamaani söönud ei ole, küll aga sõi vähk sammalt väga hea meelega.

Ma julgeks väita, et üks suur tigu sööb vähemalt ühe põhjakalade tableti päevas.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Õunakad nälgas?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 18, 2015 03:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Apr 20, 2014 11:44
Postitusi: 166
Pildid: 0
Asukoht: Põhja-Tallinn
Oh õudust :D
Mul on ka teine akvaarium, kus ei ole taimi aga elavad 2 akselotti. Pole nagu hästi kursis ka, et kuidas need tigudega läbi saavad. Ehk nad sinna ümber kolida?

_________________
Kalasupid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Õunakad nälgas?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 18, 2015 03:57 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 15, 2014 01:59
Postitusi: 261
Pildid: 1
Asukoht: Soome
Minul söövad näiteks õunakad pinnataimi isukalt, aga kuna taimed paljunevad kiiremini kui teod süüa jõuavad siis paraku tuleb vahest ikkagi pinnataimi ära visata.

_________________
180l- 5 ancistrus 1 albiino, 6 Corydas Aeneus, 7 kribensis,gupid
60l- Hemichromis Lifalili maimudega


Üles
 Teema pealkiri: Re: Õunakad nälgas?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 18, 2015 11:31 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
No prooviks võiks õunatigude jaoks panna akvasse suvekõrvitsa seibi, seda ei jaksa keegi õunatigude eest ära süüa, nii et vähemalt nälja pärast nad ei peaks kuhugi kallale minema. Õunatigude liike on mitu ja mõned neist on usinad taimesööjad, teised jälle mitte. Need kõige tavalisemad kollased õunateod on minu senise kogemuse järgi ohuks vaid Pogostemon helferi-le, näljaga söövad aga ka inimesed rohtu, tigudest rääkimata.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Õunakad nälgas?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 18, 2015 11:39 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 05, 2011 12:45
Postitusi: 270
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Mul panid need tavalised kollased ühe ööga peaaegu puhtalt nahka Limnophila sessiflora, mille olin just istutanud. Ja seda vaatamata akvas olnud suvekõrvitsale. Äärmiselt ebameeldiv üllatus oli, sest teisi taimi pole nad mul söönud.

_________________
325l skalaarid,pärlguraamid,tähn.kiiversägad,imisägad L411,harjasnina
96l neoonid,panda sägad


Üles
 Teema pealkiri: Re: Õunakad nälgas?
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 19, 2015 08:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Apr 20, 2014 11:44
Postitusi: 166
Pildid: 0
Asukoht: Põhja-Tallinn
Paar aastat tagasi ostsin samamoodi kaks õunakat, vaatamata müüja hoiatusele, et nad taimed nahka pistavad. Mõtlesin, et kui hullu kahju kaks tigu ikka korda võivad saata. Ja umbes poolteist päeva kulus neil, et mu 112 liitrine taimedest puhtaks süüa. Vot see oli alles ebameeldiv...

_________________
Kalasupid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Õunakad nälgas?
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 19, 2015 10:15 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Õunatigude kohta saab rohkem infot sellisest kohast: http://applesnail.net/
Pomacea canaliculata , Pomacea maculata, Pomacea paludosa, Marisa cornuarietis teevad ilmselt akvaariumis puhta töö. Pomacea diffusa peaks aga sööma vaid pehmemaid taimi/taimeosi ning sobib seetõttu ka taimeakvasse. Pomacea diffusa on tavaline kollane õunatigu. Pomacea canaliculata on ka kollane, aga lisaks on kojal peal pruunid triibud. http://applesnail.net/ peal on ka pildid juures, nii et kui on tahtmist, on võimalik neil vahet teha küll. Limnophila sessiflora on üsna õrn taim, ju siis seepärast nii hästi söögiks sobis.
Update: vaatasin, et ka mõnel Pomacea diffusa variatsioonil on pruunid triibud peal, nii et pole see vahe tegemine nii lihtne kui esmapilgul tundus.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Õunakad nälgas?
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 05, 2015 09:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Apr 20, 2014 11:44
Postitusi: 166
Pildid: 0
Asukoht: Põhja-Tallinn
Proovisin nüüd anda neile suvikõrvitsat. Kui teod oskaks rääkida, ütleks nad mulle ilmselt, et ma ise seda saasta sööks, nemad ei võta seda suu sissegi :D

_________________
Kalasupid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Õunakad nälgas?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 06, 2015 11:56 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 05, 2011 12:45
Postitusi: 270
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Väga huvitav... Minu õunakad on küll (tavaliselt) suvikõrvitsahullud. Kuid seda suvikõrvitsat, mille ma mõned päevad tagasi ostsin, ei tahtnud minu omad kah. Ka antsistrus jäi vastu ootust täiesti külmaks. Ainult järgmisel päeval, kui äärtest mädanema hakkas ja ma tahtsin välja õngitseda, et vett ei rikuks, hakkasid teod sööma. Ei tea mis saast seal talvistes suvikõrvitsates on...

_________________
325l skalaarid,pärlguraamid,tähn.kiiversägad,imisägad L411,harjasnina
96l neoonid,panda sägad


Üles
 [ 20 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver