foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: eesti vesilikud ja konnad
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 25, 2005 02:37 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 29, 2004 02:16
Postitusi: 62
Asukoht: tallinn
kas kellelgi oleks aimu kus asuks mõni paik kust võiks leida kahte vesilikku ehk triturus cristatus ja triturus vulgarist ja rohelisi konni(rana lessonae;r.ridibunda;r.esculenta) põhiliselt tahaks ikka näha triturus vulgarist keda peaks ka piisavalt olema.... Roomajate, kahepaiksete ja ämblikulaadsete foorum([/url] www.reptile.alkohol.ee [url]) ei tahtnud avaneda seepärast pöördusin siia.... loodan et oskate aidata........[/url]


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 25, 2005 03:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 08:39
Postitusi: 349
Asukoht: Tallinn
Aga milleks sul neid vaja on? Tean et rohelisi konni on Lõuna-Eestis, vesilikest ei tea midagi. Koju neid vedada küll ei tohi.

_________________
45l
1platy, 2hoplosternumit, 1anc, 4neooni, 1OTO ja 1kuldkala, 3pseudomugil gertrudae-d ja 2japonica shrimps-i


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 25, 2005 05:12 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 29, 2004 02:16
Postitusi: 62
Asukoht: tallinn
ei olegi neid plaanis koju vedada... kuigi pidamisega saaks ehk hakkama on loodusest püütud loomad siiski midagi muud kui vangistuses paljundatud - satuvad ilgelt stressi, tihtipeale ei söö ja surevad ruttu... Huvi pärast tahaks lihtsalt näha kuidas elavad, väga ilusad loomad ikkagi - täiskasvanud harjaga isasest t.vulgarisest on raske midagi ilusamat leida(ehk t.cristatuse või t.marmortuse isased :wink: ).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 26, 2005 12:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 04, 2004 12:50
Postitusi: 105
Asukoht: tartu
Mul maja kõrval tiigis leidub üht-teist. Visuaalsel vaatlusel siis hübriidset veekonna(äärmisel juhul tiigikonna) ja ühte vesilikku. Kumba just, pole selgusele kindlalt jõudnud. Kirjeldus vastab rohkem harivesilikule ja ise kaldun ka seda arvama, kuna tegelased tumedad, oranzi kõhuga ja solberdavad ka päeval ringi. Tähnikvesilikku olen näinud Emajõe lähistel Jänese matkaraja juures.
Tegelikult peaks ükspäev kätte võtma ja midagi korraks kinni püüdma ning siis natuke pildistama. :)

_________________
200l - skalaarid ja muud pudinad
25l - krevetid ja maimud


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 26, 2005 08:04 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 29, 2004 02:16
Postitusi: 62
Asukoht: tallinn
peaks jah, tahaks ka mõnda kena pilti nendest ilusatest loomadest... Oled õnnega koos et aias elab harivesilik :). pole just eestis eriti palju neid loomakesi. Peaks siis ise ka sinna Tartu lähedusse sattuma...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 26, 2005 02:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 04, 2004 12:50
Postitusi: 105
Asukoht: tartu
Albumis 3 pilti konnadest. Hakkasin praegu kahtlustama, et äkki on neid konn-elajaid kahte sorti, sest ühes tiigi servas elavad loomad on väiksemad ja rohelisemad. Vesilikest saab pilti (kui saab) kunagi tulevikus.

PS! Ei ole elus kunagi fotograafia vastu huvi tundnud ja ilmselt ei tunne ka edaspidi, nii et pildid on pehmelt öeldes käkid. Aga vähemalt looma näeb ära 8)

_________________
200l - skalaarid ja muud pudinad
25l - krevetid ja maimud


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 26, 2005 08:50 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:48
Postitusi: 117
Asukoht: tallinn
äkki teist keegi oskab tõesti soovitada kohta kuhu minna triitoneid vaatama. ma oleks kah kohe väga väga huvitatud

_________________
Tegelikult võib ka muud kui kalu akvaariumi panna


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 26, 2005 09:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 07:31
Postitusi: 74
Asukoht: Valga
Mul ka suvilas tiigis miskit sorti vesilikud, konnad ja muud krokodillid. Tegelikult on seal päris kirju seltskond - kaanid ja igasugused putukad (ei teagi täpselt kes). Olen neid ka pildistanud, kuid hetkel ei ole pilte käepärast. Vesilike kohapealt ei oska ma öelda, et mis sorti nad on, mõned on tumedad, mõned täpilised. Kõhualust ei ole ma näinud, kätte ka ei tihka võtta. Konni on igasuguseid, rohelisi, pruune ja selliseid musti (mingi värviga segamini, hetkel ei meenu täpselt). Igatahes on see asi vaatamist väärt. :wink:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 26, 2005 10:19 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 29, 2004 02:16
Postitusi: 62
Asukoht: tallinn
noh nende vesilike kättevõtmise kohapealt ei tohiks mingit probleemi olla, nad ju ohtlikud pole, mürki neil mingit on, aga nõrka. Rohelistel konnadel peaks olema suhteliselt raske vahet, teha kui kõhtu/jalgu ei näe.... Muidu peaks rana ridibunda olema suurem ja massiivsem kui r.lessonae ja r.esculenta. Ilge vedu peab olema kui salamandrid tagaaias elavad. Need rohelisemad ja sinisemad, ka väiksemad peaks olema triturus vulgarised, kes on tegelikult suhteliselt tavalised juba meil. Mustad/pruunid oranzhi kõhualusega ja suuremad(kuni 18cm), on siis t.cristatused, kes on rohkem levinud kesk-euroopas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 28, 2005 10:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 15, 2004 08:57
Postitusi: 64
Asukoht: Tartu
10-15aastat tagasi oli minu kodukandis neid lahedaid loomi päris mitmes väikses veekogus. minule ei tundunud nad sugugi haruldased. loomade arvukus oli päris suur. juhtus ka seda et mõni isend hakkas õnge otsa. viimasel ajal pole sealkandis kolanud ja ei tea kas neid seal veel on. paari nädala pärast lähen kontrollin olukorda ja üritan midagi pildile ka saada kui leian midagi põnevat.

_________________
160 l: 1 ancistrus, 1 platydoras, 4 T-barbust, 2 mystus guliot, 2 callichthys; 150 l: 4 tiigerbarbust, 1 ancistrus, 1 mõõksaba, 1 acanthophthalmus kuhli, 3 corydoras pandat ja kokku 11 erinevat taimeliiki.

http://www.pilt.ee/view/200290/


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver