foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Tornteod
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 18, 2015 02:48 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Sept 06, 2014 09:06
Postitusi: 102
Pildid: 1
Asukoht: tallinn mustamäe.
Mure selline et torntigusi tekib koguaeg juurde ja annan neid ära aga sooviks teada mis kala pean võtma, mis torntigusi sööks. Mul on ka 2 killertigu aga need küll minu silmis midagi ei tee.

Aitäh.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Tornteod
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 18, 2015 07:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Kõige riskivabam ja valutum on võtta veel juurde killertigusid. Võta oma 10-15tk killereid. Prügi- ja torntigudest lahtisaamine on selline pika vinnaga protsess kuid lõpptulemus on tõhus. Pakun, et kusagil 0.5-1-aasta pärast on tornikad kadunud. Killertigusid saad sa portaali "Äri" sektsioonist lausa tasuta või kommiraha eest.

Tigusid söövad kalaliikidest botia'd (minu teada mitte kõik liigid!). Kuid botia on temperamendilt territoriaalne ja semi-agressiivne kala. Pealegi kasvavad nad küllaltki suureks (15-25cm ja rohkemgi). Botiaga võib ja arvatavasti tekibki veel selline probleem, et kõik sinu akvas olevad kalaliigid hakkavad vahelduva eduga botia(te) käest saama kolki. Häda neile kes ei ole kiired ja tugevad ning on sellised pehmekesed ilueedid. Nende sabad tõmmatakse ribadeks. Botiad ei salli aeglaselt ujuvaid kalu, eriti ei meeldi neile põhjakalad. Meie akvas näiteks peksid pisikesed 4cm noored botia hakatised surnuks 5cm thoracatum'i. Hakiti ära ka kõikide sabad, keda õnnestus kaladest (tiiger barbus, tetra, rasbora) kätte saada. Botiad sobivad rohkem teiste suurte ja tuevate või siis lausa täiesti eraldi üksiku liigina akvasse. Näiteks enamus botiatele jääb 180L akva väikeseks.

Ahaa, ma vaatasin (alguses ei märganud) et sul on juba akvas Zebra Loach (Botia striata). See kalaliik peaks sööma tigusid kuid mitte suuri sest see botia liik pole isegi teab mis suur kala. Seda muidugi juhul kui sa neid botiaid liigselt ei toida. Tigude suur paljusus võib olla märk ka sellest et sa toidad kalu üle. Nii et tuleks kriitilise pilguga kalade toidulaud üle vaadata.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri: Re: Tornteod
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 18, 2015 11:16 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Sept 06, 2014 09:06
Postitusi: 102
Pildid: 1
Asukoht: tallinn mustamäe.
Süüa enda arust ei anna palju, kui annan on see köik kohe läind ja teevad näo nagu tahaks veel :D . iga päev annan hommikul 2 tabletti(väiksed) pöhjakoristajatele ja natust näpuga kuiv toitu(väike näpu täis) ning öhtul sääsevastsete ribast pool.
Küsiks mis moodi botia sööb torntigusi, sest kui ainult sisu sööb siis tühjasi kodasi pole ma näind.
Mis kalad veel torntigusi süüa võib?

Aitäh.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Tornteod
PostitusPostitatud: Reede Jaan 30, 2015 01:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Okt 30, 2014 07:35
Postitusi: 2
Asukoht: Tartu/ Elva
Kas killerteod söövad torntigusid? JA kui kiiresti killerteod paljunevad?

_________________
Juwel monolux 60/ 2 ancistrust /emane ja isane betta/ elustaimed/ vee temp 24C


Üles
 Teema pealkiri: Re: Tornteod
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 31, 2015 01:29 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 05, 2011 12:45
Postitusi: 270
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Minu teada söövad küll. Paljunevad killerteod aeglaselt. Mul sai 5 teost 20 kusagil 2 aastaga, aga ehk polnud mul tingimused neile küllalt head.

_________________
325l skalaarid,pärlguraamid,tähn.kiiversägad,imisägad L411,harjasnina
96l neoonid,panda sägad


Üles
 Teema pealkiri: Re: Tornteod
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 31, 2015 02:03 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Sept 06, 2014 09:06
Postitusi: 102
Pildid: 1
Asukoht: tallinn mustamäe.
kui rääkida tingimustest siis küsiks milliseid tingimusi killerteod vajavad? :D (valgus, temp, toit jne).


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver