foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 20 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: õunateod
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 04, 2014 08:12 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Dets 07, 2013 11:45
Postitusi: 22
Tere mul on selline mure, et iga kord kui õuna teod võttan surevad nad paari nädalaga välja. Ise pakkun välja, et kas antsud tappavad neid või neil on kaanega akvat vaja (endal on kaaneta) samas kaane all peaks rohkem niiskust olema. Nad vist peaksid ikka veest väljas ju munema ja äkki käivad niisama ka akva veest väljas. suur tänu kõigile vastajatele


Üles
 Teema pealkiri: Re: õunateod
PostitusPostitatud: Reede Sept 05, 2014 12:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 05, 2014 06:21
Postitusi: 28
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu, Tallinn, Haapsalu
Veenäidud oleks ilmselt abiks :wink:
Teod on väga tundlikud nitritite ja nitraatide suhtes.
Samuti kloori sisalduse suhtes vees, vasest rääkimata.
Antsud neile vaevalt midagi teevad :)


Üles
 Teema pealkiri: Re: õunateod
PostitusPostitatud: Reede Sept 05, 2014 01:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Kuidas nad surevad, kas ronivad akvaariumist välja või surevad vees?
Teod kannatavad tegelikult kõrgemaid nitriti ja nitraadi tasemeid kui kalad, kui sul seal kalad elavad ja nendega on kõik korras, pole see ilmselt surma põhjustaja.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri: Re: õunateod
PostitusPostitatud: Reede Sept 05, 2014 07:19 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Dets 07, 2013 11:45
Postitusi: 22
Vees surevad ära ja nitraadid olid korras. Endal on mul antsud, guppid, neonid ja mõõksabad neil ei ole küll viga.


Üles
 Teema pealkiri: Re: õunateod
PostitusPostitatud: Reede Sept 05, 2014 05:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Ma pakuks, et teod ei saa piisavalt süüa.
Eriti kui sa ütled, et paari nädalaga ära surevad.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri: Re: õunateod
PostitusPostitatud: Reede Sept 05, 2014 05:58 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Dets 07, 2013 11:45
Postitusi: 22
millega neid toitma peaks? kas nad mingeid taimi ei söö akvaariumist :roll:


Üles
 Teema pealkiri: Re: õunateod
PostitusPostitatud: Reede Sept 05, 2014 06:14 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 15, 2014 03:58
Postitusi: 185
Pildid: 4
Asukoht: Harjumaa
Minu õunatigu (kes hetkel on juba suurem kui pinksipall) saab näiteks põhjakalade tablette ning erinevaid köögivilju - kurki, keedetud suvekõrvitsat, herneid, porgandeid jms. Loosi lähevad näiteks ka külmutatud punased ussikesed, kui mõni neist gupide märkamata põhja satub vajuma.

_________________
...


Üles
 Teema pealkiri: Re: õunateod
PostitusPostitatud: Reede Sept 05, 2014 06:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Kala toit sobib neile ka aga kui näiteks kaladele paned korra päevas süüa ja kalad selle ruttu ära söövad ei saa teod midagi. Põhja vajuvad tabletid sobivad. Samuti söövad nad kurki, suvikõrvitsat. Sobivad kõik põhjakaladele mõeldud söögid tegelikult.

Kuigi ma oma kogemusest julgen väita, et kaladega koos pidades tikuvad teod sageli nälga jääma, eriti kui on sellised kiired kalad kes kõik toidu ruttu ära söövad.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri: Re: õunateod
PostitusPostitatud: Reede Sept 05, 2014 06:45 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ma ei kahtlustaks toitmist - küll nad midagi leiavad. Pigem vast ikka vees mingi jamps sees, mis neile ei meeldi. Mul endal on ka, et paaris akvas õunakad kohe üldse ei püsi - suht ruttu surevad ära. Tõsi, pole vist pea aasta enam uuesti katsetanud sinna õunakaid panna (peaks uuesti proovima). Ja ka ei mõika mis seal viga. Samas on mul pisike 30-liitrine, kus õunakad purakaks kasvanud. Tolles kalu pole (püüan killereid kasvatada, aga ei sigi needki mul miskipärast). Söögiks panen sinna suvikõrvitsat ja krevetti ning vahest ka põhjakate tablette.

Suht oluline peaks olema tigudele vees sisalduv kaltsium, mida oma koopa ehitamiseks vajavad. Kunagi lisasin munakoori vette (tark oleks katsuda too kile koorelt kätte saada - ajab vee haisema) ja sai ka kunagi ostetud apteegist suisa kaltsiumi tablette. Loomapoodides müüakse ja lindudele mõeldud kaltsiumikivi.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: õunateod
PostitusPostitatud: Reede Sept 05, 2014 06:46 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Dets 07, 2013 11:45
Postitusi: 22
Suur tänu eks ma proovin siis toiduga ja millalgil vastan kas aitas nüüd kus põllud kurki täis tuleb raksu minna :D


Üles
 Teema pealkiri: Re: õunateod
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 06, 2014 07:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Lisaks toitmisele võiks kontrollida ka oma vee kh ja gh taset. teod, nagu siin eelnevalt mainiti, edenevad paremini karedamas vees, st kh ja ka gh peaksid olema üle 4 ühiku. gh tase näitab ära otseselt, kui pehme või kareda veega on tegu. kh võiks vähemalt 4 ühikut olla selleks, et takistada ph suuri ööpäevaringseid kõikumisi (selle ärahoidmine on kõikidele akva elukatele tähtis).

Ja muidugi - ega akvasse ei satu juhuslikult vaske (Cu) liiga palju, näiteks kui kasutad veevahetuseks kraanivett ega lisa sinna veekonditsioneeri, siis võib juhtuda, et kraanivees on liig palju vaske, mis on selgrootutele (teod ja krevetid) surmav.

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
 Teema pealkiri: Re: õunateod
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 15, 2014 06:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 28, 2008 04:39
Postitusi: 248
Pildid: 5
Asukoht: Viljandimaa
Mul ühel tuttaval on täpselt sama jama, et õunakad ei kasva ja surevad alati varsti ära. Seevastu minul on õunakad väga heas seisus, läbimõõt juba 6,5cm, alles 9 kuune ja 2 kuused on umbes 4cm läbimõõduga, kojad ilusad kõvad. Elavad nad mul koos discuste ja neoonidega, lisaks on seal akvas 1 ants ja 1 sae ja taimed. Söögiks saavad sama, mis kalad (sääsevastsed, graanulid ja helbed, vahest värske kurk ka), temperatuur akvas on 29-30 kraadi, ühtegi kemikaali pole vette lisanud peale söegraanulite filtris. Sel tuttaval, kellel nad kõik ära muudkui surevad, on vee temp 22-23 kraadi, elavad koos mõõksabade, mollyde, guppide ja antsudega, toiduks graanulid, helbed ja vahest ka vastsed. Aga tema tigudel see klapp, mille nad kojale ette tõmbavad, sellele tekib sisse auk ja varsti on nad surnud. On temagi proovinud igast variante ja vett vahetada, pehmendada, panud sisse laavakive, igast väetisi, vitamiine jne pannud, ei aita miskit. Võta sa kinni, milles asi. Ise natuke arvan, et äkki liigne siblimine akvas, pidev ümbertõstmine, vee vahetamine ja jamamine selle veega..vmt.

_________________
Vee-elanikud ;)


Üles
 Teema pealkiri: Re: õunateod
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 15, 2014 09:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
http://www.applesnail.net toob teo "ukse" probleemide kohta välja, et need tekivad, kui tigu pole hästi toidetud (õunatigu on suur söödik ja teda peaks kindlasti täiendavalt söötma, kalatoidu ülejääkidest talle üldjuhul ei piisa); samuti võib nn.ukseprobleem viidata vee halvale kvaliteedile (NH, NO2, NO3 liiga kõrgel, Cu kõrge tase vees), ka tekivad "ukse" probleemid sageli vanadel tigudel.

Kui teol "uks" katki või muidu probleemne, siis üldiselt - juhul kui probleemi tekkepõhjus likvideeritakse - see nende elukvaliteeti ei sega (vahel elab mõni tigu ka ilma ukseta tükk aega). Erandiks on segatoiduliste põhjakoristajate (Plecostomus, Synodontis jmt) olemasolu akvas, kes ilma ukseta teo lihtsalt ära süüa võivad.

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
 Teema pealkiri: Re: õunateod
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 15, 2014 10:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Ma ei saanud oma tigusid üldse koos kaladega pidada, lihtsalt jäid nälga.
Üldiselt ei soovitaks õunatigu kaladega kokku panna, kalad on siiski tunduvalt kiiremad ja agressiivsemad sööjad kui tigu. Õunatigu tahab palju süüa ja talle ei piisa akvaariumis olevast vetikast.
Ma kasvatan tigusid 50L akvaariumis koos krevettidega ja neile läheb söögiks iga päev kuskil 2-3 põhjakalade tabletti + kurgi/suvikõrvitsa viil.

Teatud kalaliikidega on neid võimalik koos pidada aga selleks, et teod aktiivsed ja terved oleksid soovitaks siiski neid eraldi hoida.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri: Re: õunateod
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 10, 2016 11:24 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mai 09, 2016 10:41
Postitusi: 5
Kas keegi võiks pakkuda, miks on tigude kojad justkui uuristatud?


Üles
 [ 20 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver