foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 3 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 24, 2014 04:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Tegin ükspäev akvas "puhastusmaratoni".
Tõstsin akvast välja juurikad. Ja oh seda imet ja imestust! Juurikavahelt ukerdas aegkluubis välja mingi pulgakujuline sitikas. Püüdsin sitika kinni ja panin veepurki. Seejärel mängisin Hercule Poirot'i ja selgitasin välja akvas priileival elava kontvõõra.

Selleks tundmatuks osutus 5mm pikkune kiilivastne Azure Damselfly (Coenagrion puella) ehk Sadulliidrik. Kiilivastse tagaosas olevad 3-harki on veealused hingamiselundid. Nii kiilivastsed kui täiskasvanud kiilid on eranditult röövtoidulised. Vastsed ja valmikud peavad jahti kõikide putukate peale kellest käib jõud üle. Huvitav fakt nimetatud kiilide kohta on veel see et et enamus nende elust möödub 1-aasta vees vastse staadiumis ja kõigest 2-3 nädalat valmikuna ringi lennates.

Kuidas see kiilivastne meie akvasse sattus?
Võib arvata et kiilivastne sattus akvasse koos taimedega. Täpset aega on raske määrata. Kui arvestada kiilivastse pikkust siis võiks see ajavahemik olla 2-4 kuud. Kui täiskasvanud kiili pikkus on 3-3.5cm siis oleks sama pikk kiilivastne lõpuks akvas varem või hiljem vahele jäänud. Nii suur röövloom oleks juba krevettidele, tigudele ja kalamaimudele eluohtlik. Välimuselt tõeline suurelõualine "aliens"!

Olen küll lugenud ja vaadanud et akvaristide akvades on eriliselt kummalisi ja imelikke "kontvõõraid". Kuid seda poleks ma ealeski osanud arvata et ühel päeval avastan ma oma näiliselt rahulikust akva idüllist tõelise "lülijalgse kiskja". :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Viimati muutis ertserts, Kolmapäev Juun 25, 2014 04:38, muudetud 2 korda kokku.

Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 24, 2014 11:21 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mul on tunne, et ma olen ka kunagi paar korda midagi sellist näinud. Sain jälgida, kuidas ta "arenes" ja lõpuks oma tiivad laiali lõi. Kadus aga ruttu kuhugi ära. Kahtlustan, et tuli mingi kuivtoiduga muna.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 01, 2014 01:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Tänud vastamast.

Mind ennast ikka täiega üllatas see kiilivastne kes suutis meie akvas mõned kuud täiesti märkamatult elada. Ma jälgin meie akvat väga tihti ja kaua, tean viimset kui ühte kivikest ning ma ei suutnud avastada seda 5mm "röövel ööbikut" kes oleks lõpuks kasvanud 3cm pikkuseks killeriks. Oli ikka lugu! :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 [ 3 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver