foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 25, 2013 01:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Hakkasin pühapäeva õhtul tegema korralist akvahooldust, sifoonisin põhja, vahetasin ~40% veest ja oh õnnetust. Avastasin akva nurgast surnud puukreveti mida juba õlg õla kõrval krõbistasid kambakesi killerteod ja üks ära eksinud corydoras. Killerteod ikka tegusad šaakalid, leidsid koheselt surnukese üles. Kui ma surnukeha poleks eemaldanud oleksid killerteod kadunukese täiega põske pistnud.

Puukrevett oli nö. laibalehata seega vast surnud 24h jooksul sest veel eile õhtul ma seal akva nurgas midagi ei märganud. Kuigi juba esimestest päevadest alates hakkasid puukrevetid aeg ajalt ringi kondama akva põhjas. Samas igapäevaselt väikeseid parvekalu toites oleks pidanud toiduosakesi läbi välisfiltri jaguma ka puukrevettidele.

Küsimus siis selles et millesse puukrevett nii kiirelt 2-nädala jooksul suri? :-k

Kahjuks ei taibanud ma koheselt veeteste teha. Nüüd juba 40% uus akvavesi sees. Ise mõtlen seda, et vaevalt puukrevett suri 2-nädala jooksul nälga või kas siis tõesti oli akvavesi võimsa välisfiltri toimel toidupalukestest nii puhtaks ja steriilseks filtreeritud. Tuleb tunnistada et vesi on akvas puhas ja selge. Kuid näiteks amano krevettidest ja killertigudest pole keegi surnud. Üks puukrevett on veel elus. Akva ise on 11-kuud vana. Vahest ikka see Mustamäe vesi oma keemilise kooslusega ei sobi tundlikele puukrevettidele.

Puukrevetid tõime oma akvasse täpselt 2-nädalat tagasi. Enne puukrevettide akvasse laskmist tegin ma eelnevalt põhja sifoonimise ja ~40% veevahetuse. Puukrevetid sattusid akvasse peale veevahetust. Võib arvata et juba tollel korral oli peale veevahetust toiteaineid puukrevettide jaoks vähevõitu. Ehk see polnud nende jaoks kõige soodsam aeg. Vähemalt nii arvan mina.

Kas kellelgi akvaristidest on olnud puukrevettidega samu kogemusi või siis arvamusi antud juhtumi kohta. :(

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 25, 2013 10:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Võivad nälga surra küll, sest nii palju kui mina bambuse kohta olen uurinud, siis enamasti on nad poodides suht näljas ja kui nad sul veel kodus ka näljas olid siis võisid nõrgaks jääda.

Puukrevetid filtreerivad veest toidukübemekesi, mitte toitaineid. Ehk siis need toidu osakesed peavad nii suured olema, et nende harjaste vehele kinni jääksid. Kas nad sul mööda põhja ka sööki otsisid?

Samas võib alati olla varjant, et ta oli juba algusest peale nõrk.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 25, 2013 01:04 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 08, 2013 08:25
Postitusi: 84
Pildid: 3
Asukoht: nõo,tartu
minu puukrevetid nõuavad päevas 1-2 korda toitmist,st hakkavad närviliselt käituma(riputasin akva veepiiri juurde,filtri väljavoolu toru lähedale, pisikese kunsttaime oksa,kust nad saavad kinni hoida ja ootavad seal),kleebin sinna akva klaasile toidutableti,siis on rahu majas ja istuvad rahulikult ühe kohapeal...

_________________
juwel rio 125,corydorased,krevetid,teod,elustaimed,pangio kuhli,ancistrused
25 l betta


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 25, 2013 09:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Jah, kadunuke otsis koos teise elus oleva puukrevetiga aeg ajalt põhjast toitu. Kord otsiti põhjast toitu ja siis jälle filtreeriti toitu filtri väljavoolu läheduses.

Ma siin mõtlesin sellelegi et vahest see akvas olev fauna kooslus on puukrevettide jaoks selline suure riskifaktoriga "mission impossible" olukord. Nimelt akvas on palju väikeseid parvekalu kes on toitumisel kiired, aplad ja pealetükkivad. Kalade poolt süüakse kõik söödav ära minutitega, mitte kui midagi ei jää mitte kusagile vedelema. Pole mingit võimalust puukrevettidele suures akvas jätta vedelema toidupalukesi. Kalad söövad ära ka kõik põhjatabletid ja krevettide spets toidu. "Kalakambal" on metsik isu.

Raskesti kohanevatel ja aeglastel puukrevettidel tekkis olukord kus nad jäid toitumisahela lõppu ning seal ahela lõpus ootas neid nälg. Välisfiltergi on nii võimas et filtreerib sealt välja viimsemagi toidupalukese. Suure tõenäosusega ei saa meie akva koosluses puukrevette pidada. Nad vajaksid lausa eraldi akvat. Kuigi näiteks oportunistlikud amano krevetid on suurepäraselt tingimustega kohanenud.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Reede Jaan 03, 2014 06:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Lihtsalt infoks.

2013 vana aasta eelviimasel ööl heitis hinge meie viimane puukrevett. Teatud ebasoodsates tingimustes pole võimalik puukrevetti pidada ehk siis kui filter võimas, vesi puhas ja kõikjal on ringi patrullivad väikesed parvekalad kes ei jäta mitte ühtegi toiduraasukest kahe silma vahele. Ma ei tea muidugi kuidas teistel akvaristidel on õnnestunud ühisakvas puukrevette pidada kuid ma tean seda et vägagi suure tõenäosusega meie oma akvasse puukrevette enam ei võta. Eraldi krevetiakvas oleksid need puukrevetid kindlasti ellu jäänud. Nii et kõike ilusat korraga pole võimalik akvaristikas hoida ega omada. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 04, 2014 09:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Minu esimeses akvas elas puukrevett vähemalt 2 aastat. Akva 54L, sees ujujad: betta, platy`d, ants ja cory`d ning kirsskrevetid ja killerteod. Eraldi krevette ei toitnud. Vett vahetasin algaja hoolsusega. Kirsid paljunesid mis hirmus ja puukrevettid singaliseerisid kas filtri väljavoolu otsas või kivi peal.
Teine puukreveti pidamine läks untsu. Alustasin suure 250L akvaga. Esiteks kadus üks neist praktiliselt tühjas akvas kohe ära ja teine kolis oma poole aasta pärast paremasse paika. Siis võis tegelikult jah ta nälga surra, sest akva oli praktiliselt tühi: mingi imetilluke ahvena lapsuke, pleco, cory`d ja 2 SAE`d (olin hirmul vetikate pärast).

Oli kavas endale veel neid muretseda, aga mõtlen siis veel. Kuigi 54L peaks nad sobima: Hetkel ujub seal Danio erythromicron`d ja Corydoras pygmaeus`d ning kirsskrevetid.

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 05, 2014 05:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Ma nüüd isegi mõtlen sellele et ehk on tõesti mõtekam pidada puukrevette just väiksemas, alla 100L akvas koos rahulikema elanikega.

Ja ma väga imestaksin kui siin keegi akvaristidest on pidanud välisfiltril töötavas 200-300L või veelgi suuremas ühisakvas edukalt puukrevette. Eduka puukreveti pidamise all mõtlen ma mitte 1-aastast elutsemist vaid ikka 2-3 aastast, ikka tervet puukreveti elukaart. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver