foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 12, 2013 01:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Kui mälu hetkel ei peta ostsin pea et 5-kuud tagasi 5tk killertigu. Eesmärgiks oli 180l akvas taltsutada prügitigude invasiooni. Kalade söögiportsud tõmbasin ka koomale et prügitigudele mitte kui toidukübetki põhja ei jääks.

Hetkel siis tulemus selline, et 5 killerteost 3 surnud ja 2 ainult elus. Prügiteod aga tatsavad ja paljunevad rõõmsalt edasi. Neid justkui ei kõiguta mitte miski. Olen näinud akvas pilti kus prügiteod libisevad segamatult lähi distantsilt killerteost mööda. Killerteol oli prügitigudest külmalt kama kaks. Vahepeal 2 viimast killertigu 1.5-2 kuud tagasi ratsutasid üksteise seljas. Väikeseid killereid aga pole kusagil näha. Prügikad aga palunevad igast asendist nagu küülikud.

Olen internetist võimalusel lugenud killertigude hingeelu ja füsioloogiat. Peab ütlema et infot killertigudest on vähe. Üksikud pisku jutukesed ja akvaristide laused. Vähemalt mina pole midagi märkimisväärset leidnud.

Näiteks sain teada, et killerteod näevad oma silmadega varjusid ja heledaid laike. Neile meeldib liikuda rohkem tumedate varjude st. pimeduse poole. Akvas olen jälginud ja märganud seda et killertigu lebab juurikal, ajab oma poolpehme londi kergelt kojast välja ja kõigutab seda (või kõigutab seda veevool) kergelt edasi ja tagasi. Milleks, kelle jaoks, kes seda teab.

Kuidas ja millisel viisil killerteod oma ohvreid välja valivad, milliseid sensoorseid elundeid kasutavad? :-k

Samas mingid objekti skaneerimise elundid on killertigudel olemas kui 2 tigu kes lebavad erinevates akva osades mis mõõtmetelt on neile justkui kaks pirakat jalgpalliväljakut on ühel hetkel juba teineteise kukil. Kommunikatsioon neil töötab 100%. Nii mõnedki prügititeod (mitte kõik) aga seevastu ronivad akvas võimalikult kõrgele. Eeldan et prükkarid tajuvad mingil viisil killertigusid ja igaks juhuks ronivad kõrgemale.

Eeldan et prügitigude populatsiooni reguleerimisel on mõni kalaliik tunduvalt tõhusam. Või siis oleks pidanud 5 asemel võtma 10-15 killertigu. :)


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 12, 2013 05:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 06, 2008 10:54
Postitusi: 241
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Mina soetasin umbes 1,5 aastat tagasi 5 killerit. Torntigusid oli sel hetkel ikka mitusada.
Nädalad ja kuud möödusid, aga torne oli ikka tohutult. Aegajalt küll märkasin, et mõni killer ikka mõnd torni sööb. Aega läks ja tasapisi hakkasid "tekkima" ka väikesed killerteod. Siiski tundus, et mingit drastilist torntigude vähenemist pole märgata... Aga siis nii tasapisi see ikka juhtus - killereid tuli vaikselt juurde ja tornide hulk vähenes.
Nüüd, poolteist aastat hiljem on seis umbkaudu selline, et torntigusid praktiliselt pole. Väga harva mõni üksik siin-seal paistab, nii et populatsioon päris välja surnud pole, aga väga väike küll.
Killertigusid on tänaseks nii umbes 50-60 ja ausalt öeldes on plaan (ma ei tea veel täpselt mil moel:) hakata nende kogukonda vähendama.
Loogiline järeldus sellest pikast jutust on see, et asi võttis aega!:)


Üles
PostitusPostitatud: Reede Okt 11, 2013 03:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Tundub et killerid sõid end surnuks
aga eks need killerid natike õrnemad ole. aga kui nad korralikult kanda kinnitavad siis pistetakse teised teod nahka
hetkel sul lihtsalt prükkarid paljunevad kiiremini kui killerid neid hävitada suudavad
Brother eks sa jaga neid ära kindlasti keegi tahab

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
PostitusPostitatud: Reede Okt 11, 2013 05:48 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kui hakkad oma killeritest vabanema, siis pane aga kuulutus üles. Usun, et peale minu on teisigi tahtjaid.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Okt 11, 2013 08:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 06, 2008 10:54
Postitusi: 241
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Juhtusin alles nüüd lugema, et tahtjaid võiks olla...
Andsin eelmisel nädalal umbes 40tk ühte poodi aitähi eest ära.

_________________
300L, 200L ja mõned väiksemad ka. 15kuhliit, 15 otot, 3 skalaari, 2+ ramirezi, 1 ancistrus, 1 sae, 1 hypancistrus, 4 hypancistrus zebrat, 10+ microrasbora galaxyt, mõõksabad, mollid, teod, krvetid.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 12, 2013 01:46 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Poodi on tõesti lihtsam viia, sest sinna saab anda ikka mitukümmend tükki korraga. Akvarist aga on selline "loom, kes tihtipeale kella ei tunne, teinekord pole tal aastaarvustki aimu. Ühte ootan juba vist kolm aastat omale koju kala järele. Pole siiani vabandanud kah, et ei tule. Ja siis, kui ükskord ärkab ja tuleb ning võtab ainult ühe või paar. Peab olema närvi, et mitu kuud tigusid soovijatele tilgutada. Samas kurb, et ära andsid - ma oleks 10-20 tigu ostnud. Tulevikus katseta ikka alguses siin foorumis ka.

Poodi viies võiksid vähemalt mingi söögigi kaladele välja meelitada. Katsu mingi kindla poega suhe luua ja kui oled usaldusväärne püsiklient, siis saad sinna ka lõpuks ehk kalugi (näiteks) pakkuda. Mina olen omale sellise suhte saavutanud.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver