foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Teosööjad teod?
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 25, 2013 06:39 
Akvarist

Liitunud: Reede Veebr 15, 2013 10:44
Postitusi: 169
Pildid: 0
Asukoht: Järvamaa
Kui mul on 1 õunatigu ja palju prügikaid siis kas teosööjad kujutavad ka ohtu mu õunakale? Palju peaks olema neid teosööjaid kui mul on 85 liitrine akva? Kas on karta ka pärast jubedat teosõõjate järelkasvu?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 25, 2013 07:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 19, 2012 06:44
Postitusi: 105
Asukoht: Tallinn
Õunakaid killerid ei puutu üldjuhul. Kalakeses öeldi et vähemalt 5-6 tigu 100L kohta aga tegelikult võib veel rohkem. Teosööjad nii lihtsalt üldjuhul ei paljune.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 25, 2013 10:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Kui ikka "laud hästi kaetud" siis paljunevad. Minul neid pisikesi triibulisi nagu seeni peale vihma. :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 25, 2013 11:42 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Minul killerid paljunenud ei ole,aga õunakad süüakse nende poolt ära küll.Vähehaaval lähevad kaduma.

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 25, 2013 11:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Helyke, meie akvas oli ja on prügitigudega probleeme. Prügikad patseerisid hordidena julgelt ja laialt akvas ringi. Minul peaksid kringlikujulised prügiteod olema Ramshorn snail'id (Gyraulus sp.). Biorelvana võtsin 180l akvasse 5tk Assassin snail'e (Anentome helena).

Assassin snail'id on mul akvas olnud ligikaudu 1 kuu. Ma peaks ütlema et prügitigusid on käesolevaks hetkeks justkui vähemaks jäänud kuid päris kadunud need pole. Akvaristid väidavad et assassin snail'id teevad prügikatest "platsi puhtaks" mitte varem kui 4-6 kuu pärast. Tavalistest prügitigudest paljunevad assassin snail'id mitmeid kordi tagasihoidlikumalt. Sõltub ikka sellest kui palju on neil toitu. Kui kõik prügiteod söödud siis söövad assassin snail'id seda mida kaladki.

Akvas pole mina ise oma silmaga näinuud kuidas assassin snail'id prügikaid jahivad, rajalt maha võtavad ja ära murravad. Kuid fakt on selles et millalgi nad seda jahti päris edukalt läbi viivad.

Mis puutub sellesse kas assassin snail'id on teistele tigudele ohtlikud, siis minugi arvamuseks on et jah nad on ikkagi kiskjad ning peavad jahti kõigi peale ning seega kui jõud käib üle siis murravad maha iga teise teo. Mõned akvaristid ütlevad küll et assassin snail'id elavad rahulikult kõrvuti koos õunakatega, teised seevastu nendivad kurvalt et pistetakse nahka isegi õunakad. Mina isiklikult ei peaks õunakaid koos assassin snail'idega ja ma ei imestaks sugugi kui õunakale tehakse ühel näljasel prügiteo vaesel päeval lihtsalt kambakas.
Näiteks siin on ühe akvaristi youtube videoklipp kus assassin snail pistab nahka teise teo (miks see ei võiks olla võimalusel õunatigu?): Assassin snail eat another snail (time lapse)

Üks tähelepanek veel, kui esimesel päeval assassin snail'id akvasse tõin siis olid nad terve õhtu väga aktiivsed. Akvas kolistati kõik paigad läbi, justkui kaardistati ära "jahimaad". Hiljem olen neid näinud suht harva liikumas, kohati pole akvas neid üldse näha (peidus). Võrreldes prügitigudega on assassin snail'id "tigude maailma gepardid", kiired jooksjad. Eks nende liikumiskiirus ja jõud ongi see mis võimaldab akvas tõhusalt jahti pidada. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 26, 2013 12:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 30, 2012 03:28
Postitusi: 52
Asukoht: Tallinn/Kehra
Minul on 54L akvas 1 Helena( killertigu)- algselt sai toodud kaks, kuid teine viskas sussi püsti paar päeva peale toomist.
Ja samuti oli aprilli keskpaigani kaks õunakat - suht suurt kasvu juba 3-3,5cm. Ja vähemasti see üksik Helena ei puutunud õunakaid. Nüüd on üks õunakas- teine kolis lihtsalt 84L-sesse.
Prügitigusid on nats vähem, aga kaugeltki mitte otsas veel.
Peaks ka vist siis mõne helena juurde hankima.
84L akva on hetkel veel teo vaba. Kuid olen akvaseintel näind üksikuid veidraid mune(ovaalsed ja lapikud)...

_________________
54L- 4sinist neooni, 1danio, 3platyt;hunnik taimi
25L -5 microrasbora galaxy; hunnik taimi


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver