foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Vaja tuvastada tigu
PostitusPostitatud: Reede Mär 22, 2013 11:46 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 05, 2013 07:45
Postitusi: 30
Pildid: 1
Asukoht: Saue
Ostsin endale ühe teo, esialgu nii kuu hiljem märkasin üht pisikest tigu, aga nüüd kui sain endale uued taimed akvaariumisse on akvaarium täis samasuguseid pisikesi tigusid. Järsku see kokkulangevus või sain taimedega.
Kas keegi oskab vaadata, kellega tegemist, kas on suure pojad? Pildid on albumis.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 23, 2013 12:37 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
See suur tigu on sul Neritina natalensis ja teda ei ole sigimises mõtet süüdistada. Kui sul hakkab kividele ja muudele pindadele valgeid umbes 2mm suuruseid täppe tekkima, siis need on selle munad, aga asja neist ei saa.

Väike tundub kuju poolest väga õunaka moodi olevat, aga värv on vale. Tavalise prügiteo, ehk Physa jaoks tundub liiga ümar ja ja koja keere ei ole ka vasakpoolne.
Minul sellisedi tigusid enda teada ei ole (taimed tulid minult).

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 23, 2013 09:28 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 05, 2013 07:45
Postitusi: 30
Pildid: 1
Asukoht: Saue
Huvitav, mis liigiga siis tegu. Samas kuu varem enne, kui sain Sinu käest taimed, ostsin ka Kalakesest taimi. Nüüd nädalaga on akvaarium pisikesi täis läinud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 24, 2013 12:14 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 05, 2011 12:45
Postitusi: 270
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Mul ajavad samasugused "pisikesed" juba pea 2 aastat harja punaseks, ka teosööjad helenad ei saa nendega hakkama, kogu 96-liitrine kubiseb neist. Tumepruunid, lameda ümmarguse kojaga. Ma arvasin, et tavalised prügiteod ongi sellised, kuid Physad nad kindlasti pole. Päris huvitav oleks teada saada, kellega tegemist. Kuigi ausalt öeldes mind rohkem huvitaks, kuidas neist lahti saada :evil:

Ma sain enda omad kah poest, ainult ei mäleta enam millisest.

_________________
325l skalaarid,pärlguraamid,tähn.kiiversägad,imisägad L411,harjasnina
96l neoonid,panda sägad


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 27, 2013 06:23 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 17, 2010 04:15
Postitusi: 40
Asukoht: Harjumaa/Saami
Mehhaanilist lõksu pole proovinud neile teha? Et toores kartuliviil/poolik kartul vms. suupärast pika orgi või tamiili otsa ja mitme tunni pärast, kui tigusid täis, välja. Kahv veel alla, siis ei pudene väljavõtmisel küljest. Killerid ja õunakad tulevad ka muidugi jaole, pead pärast jagama... Kartul enne üle loputada ja mitte üle päeva akvasse jätta...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 27, 2013 06:34 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 05, 2011 12:45
Postitusi: 270
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Olen proovinud nii mehaanilist lõksu kui ka mehaanilist väljakorjamist. Ei mingit kasu. Ikka on akva klaas kui kärbses*tta täis. Mõlgutan kurje mõtteid mürgitamisest...

Vabandan, see jutt ei aita kuidagi nende tigude liiki tuvastada.

_________________
325l skalaarid,pärlguraamid,tähn.kiiversägad,imisägad L411,harjasnina
96l neoonid,panda sägad


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 27, 2013 10:14 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 05, 2013 07:45
Postitusi: 30
Pildid: 1
Asukoht: Saue
Ei ole hullu, eks peab ka ju hakkama mõtlema kuidas neid vähendada ja siis on ka need mõtted teretulnud.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vaja tuvastada tigu
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 22, 2013 07:33 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 05, 2013 07:45
Postitusi: 30
Pildid: 1
Asukoht: Saue
Siiani ei ole suutnud tuvastada, aga sigineb neid kui seeni vihma ajal. Jube kui palju. Taimede lehed täis, põhjas liiguvad massis.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vaja tuvastada tigu
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 23, 2013 03:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Elksel, vaatasin sinu vana albumi pilti sellest teost (uut albumit sul veel pole).

Need niiütelda tundmatud "väikesed teod" peaksid sul olema Ramshorn Snail\'id. Ega muud varianti eriti pole. Sarvekese kujuline teokoda, omapäraste kaarjate tundlatega, värvuselt mustad, punased, sinised, pruunid. Värvid võivad neil küll eksootilised olla kuid akvas on nad parajad tüütud prügiteod kes võivad süüa taimi, õgida eest ära toidu teistelt tigudelt ja krevettidelt.

Kui neid prügitigusid tekib plahvatuslikult palju siis leidub akvas ikkagi nende jaoks piisavalt toitu. Mida rohkem toitu seda lahedamalt paljunevad. Tuleks kontrollida et ei toimuks kalade ja teiste selgrootute ületoitimist. Bioloogilised vaenlased oleksid neile kas kalad (botia liigid - tõhus) või assassin snail'id (mitte nii tõhus). Kuid alati ei saa neid biloogilisi abimehi akvasse sisse tuua, eriti kui akvas on juba eelnevalt sees kalaliigid ja dekoratiivteod kes prügitigude hävitajatega kokku kuidagi ei sobi. "Keemiarelva" ei kasutaks, näiteks kui akvas on sees teisigi selgrootuid siis mürgitad ära needki. Kui mürgidoosiga üle pingutad siis saavad kalad ka mürgimatsu kätte.

Samas võiks toidukontrolli kõrval proovida juba eelnevalt mainitud öiseid kurgiviilu teolõkse.

Olen isegi täheldanud seda et kui muutun kalade toitmisel "pehmeks ja heldeks" siis on koheselt oodata prügitigude jõulist ja halastamatut invasiooni. Näe, minulgi siin prükkarite 2mm munad ja üks pisike 4mm prükkarist noorisend, üks sadadest vahest tuhandetest kes hambad ristis trotsib veevoolu ja otsib väsimatult söögipoolist. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vaja tuvastada tigu
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 23, 2013 10:02 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 05, 2013 07:45
Postitusi: 30
Pildid: 1
Asukoht: Saue
Ei hakanud värskeid pilte tegema jah, sest teod kõik samasugused hallid. Plaanin täna veel ka poole vee vahetust, sest miskipärast on mul pooleteist nädalaga väga palju kalu surnud (sellest ajast kui tõin neoonid). Oleks neid siis palju mu pisikese akvaariumi kohta 5 gupit ja 2 goridorast ja 6 neooni, see oli sesi 11.10., täna sesisuga 2gupit, 2 goridorast ja 3 neooni. veeproovid ribatestiga kõik korras.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vaja tuvastada tigu
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 23, 2013 06:42 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Nii palju kalu surnud ja suht lühikese ajaga! Kust neoonid tõid?

Kui suur see "pisike" akva siis on kah? Ma ei usaldaks ribatesti. Pigem ikka kahtlustaks, et vesi kehv nii suure suremuse korral. Või on mingeid haigusnähte?

Kui omal tilgateste veel pole, siis äkki leiad kellegi, kelle juurde oma purgikese akvaveega minna, et korralikumalt testida. Minu juurde võiksid vabalt tulla, aga ainult selle nädala jooksul. "Kalakeses" vbast saad ka testida. Ma ainult ei tea, kas see maksab seal ka midagi.

P.S. Minu kontaktid saad minuj profiilist.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vaja tuvastada tigu
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 23, 2013 07:21 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 05, 2013 07:45
Postitusi: 30
Pildid: 1
Asukoht: Saue
Neoonid tõin Kalakesest, esimene õhtu hoidsid suht omaette põhja kõik, aga siis hakkasid päev ja kala surema. Haigusnähtusid ma neil ei näinud, lihtsalt hakkasid ükshaaval hoidma eraldi ja siis oli kõik. Gupid olid samas mul sinnani kõik korras, kuigi nad olid ammu sellised väärarenguga, selgrood kõverad. Sündides kõik korras ja siis moondusid. Kalakeses arvati et vale toit, said pisikesi terasid gupide helvestega segamini.
Tilgatestid on mul olemas, aga ei ole jõudnud teha. Peabki võtma ja tegema.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vaja tuvastada tigu
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 23, 2013 07:35 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 05, 2013 07:45
Postitusi: 30
Pildid: 1
Asukoht: Saue
"Pisike" see on 58 liitrit. Nii raske on tänapäeval akvaariumi pidada, 15 aastat tagasi (oli 200 l akvaarium) ei tundunud see üldse nii keeruline. Mis tundub parem on see, et vesi seisab kaua selge.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vaja tuvastada tigu
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 23, 2013 10:48 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
58-liitrine ja selline kogus kalu? Ja nii palju surma! Palju kalu hetkel akvas?

Selgroo kõverdust peaksin mina pigem ristamise veaks - kalad omavahel suguluses.

Tee need tilgatestid ära! Ma ei viitsi Su kalu kokku lugeda, aga tundub, et akvas üleasustatus ja seega ehk tõesti veenäidud metsas. Ribakas võib alt vedada.

58-liitrisesse ei oskaks mina enam ühtegi kala panna (kui ehk poegiva paari või maimud). Kunagi alustades küll. Päris normaalne oli. Aastatega selgunud, et suurem akva annab paremad võimalused kalade valikuks ning haiguste ära hoidmiseks.

Aa, veel ei leidnud - kaua akva käinud on?

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vaja tuvastada tigu
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 24, 2013 01:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
See kalade järk järguline suremine on tõesti kummaline.
Ainukesed kes sul veel on "vikatimehest" puutumata jäänud on vastupidavad corydoras'ed.

Minul omal ajal hakkasid uues käivituvas akvas neoonid surema nagu kärbsed. Lõpuks oli akva neoonidest puhas, kõik nagu üks mees heitsid hinge. Surmapõhjuseid oli mitmeid: uus akva, haiged (mannatõbi jms) ja stressis kalad. Kuid neoonid ongi suht tundlikud ja õrnakesed.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver