foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 23 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: krebudest
PostitusPostitatud: Reede Juul 02, 2004 02:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Meil on caridina japonica-nimelised tüübid juba oktoobrist saati akvas ja elavad kenasti siiani. Toituvad vetikatest ja kõikidest teistestki jääkidest (nii taimsetest kui loomsetest), mis akvas leida. Ses suhtes võiks neid pidada väga headeks koristajateks. Paljud harrastajad peavad neid kõige paremateks vetikate tõrjujateks (küll ei söö nad kahjuks harjasvetikaid). Küll aga soovitatakse neile välismaises kirjanduses aeg-ajalt anda lisasööta (näiteks põhjakoristajatele mõeldud tablette), sest kui süüa on liig vähe, siis haigestuvad nad kergesti. Mina annan neile 1 väikse tableti nädalas igaks juhuks. Samuti ei soovita neid pidada suuremate kaladega, näiteks kirevahvenlastega, kes krevetti mõnusaks maiusroaks peavad.

Mõned välismaised lingid ka krebudest:

http://users.skynet.be/caridina-japonica/
http://www.thekrib.com/Fish/shrimp.html
http://www.thekrib.com/Fish/Shrimp/
...ja üks venekeelne: http://www.vitawater.ru/other/anons.htm

siksu
www.matmice.com/home/akvaarium


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 02, 2004 03:56 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Dets 03, 2003 05:46
Postitusi: 234
Pildid: 11
Asukoht: Rakvere
Mul ka varsti juba kaks kuud krevetid olnud. Minul kipuvad nad põhjakaladele mõeldud tablette varastama. Kui satub peale, hetkel kui keegi seda ei söö, võtab tableti esikäppade vahele ja ujub kuhugi ära, kus keegi ei sega nosimist. Selle pärast pean alati tableti tükkideks tegema, et igaühele midagi jätkuks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 22, 2004 01:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
Kuidas siis nende krevettidega ikkagi lood on? Olen siit-sealt kuulnud, et kipuvad akvast jalga laskma (kui lahtine pealt).
Plaanin kah kreveti soetada .. kuid kuskilt diivani või padja alt teda küll leida ei sooviks ...
Akval on peal originaal Juweli kaas. Samas vee torude jaosk( väline kanister) on kaane sisse lõigatud ava .... kas võib juhtuda, et krevett laseb sealt kaudu jalga? Kui suur võiks olla kõige suurem ava kaanes, et nad seda väljapääsuna ei kasutaks (kuskil 4-6 cm japonicat pean silmas)? On kellelgi kogemust krevetile tõkete ehitamises ... ?

Ja siis veel seda, et kas neil kah oluline, et liigikaaslane seltsiks oleks või eelistavad üksi tegutseda ... ?

_________________
126L - 13.08.2011 uuesti käivitatud (eks näis, mis saab).
Vanasti oli nii ...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 22, 2004 02:02 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
alger kirjutas:
Kuidas siis nende krevettidega ikkagi lood on? Olen siit-sealt kuulnud, et kipuvad akvast jalga laskma (kui lahtine pealt).

Jalgalaskmise kohta ei oska öelda kuid kui meil oli krevett siis see oli ainus olevus kes suutis end kolm korda järjest filtri äravoolu ette korgiks sättida, sealt ta ise enam ära minna ei jaksanud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 22, 2004 02:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
njaa .. selle peale ma tõepoolest ei mõelnud ...
Kui ta ennast sinna ette peask sättima, siis sealt ta tõepoolest omal jõul minema ei saaks .... ja kaua ta seal survele (pigem imemisele) vastu ei peaks ...

Pean nüüd kohe mõtlema ... :?

_________________
126L - 13.08.2011 uuesti käivitatud (eks näis, mis saab).
Vanasti oli nii ...


Üles
 Teema pealkiri: Krevetid
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 19, 2005 01:55 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 21, 2004 11:57
Postitusi: 71
Asukoht: Harku vald, Muraste küla
Ma varem kirjutasin siin, et minu kaks katsetust krevette akvaariumi soetada luhtus, sest järgmistel päevadel olid nad kadunud. Kas söödi ära, lasid jalga või surid ära, ei tea... :?
Kuna paar päeva tagasi käisin Tartu mnt. akvaariumi poes uudishimust ja nägin seal jälle krevette. Pika kaalumise peale läksin järgmisel päeval tagasi ja ostsin kolm tükki. Need olid suuremad kui varem soetatud krevetid. Enne seda tegin põhjalikult kodutööd st. lugesin: http://www.suiso.com/v2/modules.php?name=News&file=article&sid=2
Sain kindlust, et minul ei ole akvaariumis ühtegi sellist kala, kes neid söögiks peaks. Sain targemaks, et transpordi ajal peab neil kilekotis olema mingi asi millest nad kinni saavad hoida ja akvaariumi veega tuleb neid harjutada vaikselt, vähemalt 2 tundi. Rakendasin kõiki neid teadmisi. Nüüd on minu akvaariumis juba neli päeva rõõmsalt kolm krevetti ringi askeldanud. Esimesel päeval proovisid gouramid ja barbused neid natuke näksata aga krevetid olid väledamad ja kalad varsti tüdinesid. Krevetid on leidnud endale ühise pesa õhukivi all olevas taime džunglis kus keegi neile ligi ei saa ja mina olen igati rahul :)

Ja lisaks on esimene kala ilmale tulnud minu akvaarumis, Platyl on poeg.. või tütar :D

_________________
110L: Gold Barb, Tiger Barb, 5xClown Loach, 4xSAE, kilpselgsäga, Common Pleco, teod.
Valgus 74W, CO2, JBL CristalProfi e900


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 19, 2005 08:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 08:39
Postitusi: 349
Asukoht: Tallinn
Kas krebud ise kalu ei ohusta? Näiteks mõne väikse kala saba ei taha nad näksida?

_________________
45l
1platy, 2hoplosternumit, 1anc, 4neooni, 1OTO ja 1kuldkala, 3pseudomugil gertrudae-d ja 2japonica shrimps-i


Üles
 Teema pealkiri: Krevetid
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 20, 2005 12:13 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 21, 2004 11:57
Postitusi: 71
Asukoht: Harku vald, Muraste küla
Tsiteeri:
Kas krebud ise kalu ei ohusta? Näiteks mõne väikse kala saba ei taha nad näksida?


Krevetid kalasid küll ei ohusta. Vähemalt mina ei ole seda oma silmaga näinud. Kalasid otseselt näksata nad ei saa, kui siis ainult katsuda. Neil on kõhu all espool mitu paari väikeseid sõrgasid mis toitumise ajal käivad megakiirelt suhu ja maha vetika järgi :)

_________________
110L: Gold Barb, Tiger Barb, 5xClown Loach, 4xSAE, kilpselgsäga, Common Pleco, teod.
Valgus 74W, CO2, JBL CristalProfi e900


Üles
 [ 23 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver