foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Väikesed Konnad!
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 06, 2012 07:40 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Jaan 02, 2012 08:57
Postitusi: 57
Asukoht: Mustvee
Tere. Sai ostetud mõni päev tagasi väikesed konnad täispikka nime ei mäleta. kasvavad kuskil kuni 5cm?
Mida peaks neile süüa andma kas ka kalade helves toit sobib?
Ja kas konnad ka paljunevad hästi akvas?
Akvaarijum ise 200 l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 06, 2012 09:25 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 06, 2012 01:51
Postitusi: 133
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
sinu postitusest ma saan aru ,et nad on sul mitu päeva söömata...
Enne konnade soetamist võiks ikka konnaliigi tausta uurida, näiteks kui pikaks nad kasvavad ja mida nad söövad!
nime sa ei mäleta..vbl on ostutsekil nimi olemas , et saad guugeldada oma nälgivaid lemmikuid :evil:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 06, 2012 09:54 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Jaan 02, 2012 08:57
Postitusi: 57
Asukoht: Mustvee
Tean


Viimati muutis TaunoTammm, Neljapäev Dets 06, 2012 09:59, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 06, 2012 09:55 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Jaan 02, 2012 08:57
Postitusi: 57
Asukoht: Mustvee
:)


Viimati muutis TaunoTammm, Neljapäev Dets 06, 2012 10:00, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 06, 2012 09:58 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Jaan 02, 2012 08:57
Postitusi: 57
Asukoht: Mustvee
Tean olen kah guugeldanud söövad nad sääsevastseid, krevette, kärbsetõuke.
Tšekil on kirjas et Aafrika kääbus konn guugeldamine ei andunud erilist midagi ei eesti ega inglise keeles.
Ja need konnad nii väikesed et nad nokkivad neid sääsevastseid aga jagu ei saa selle on mu probleem.
Kas on kah teada.

Aga aitäh vastamast! :(


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 06, 2012 10:51 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
TaunoTammm kirjutas:
Tšekil on kirjas et Aafrika kääbus konn guugeldamine ei andunud erilist midagi ei eesti ega inglise keeles.
(

http://lmgtfy.com/?q=aafrika+%20k%C3%A4%C3%A4buskonn
ja kohe esimeselt lingilt leidis eesti keelset lugemist ...

_________________
kodune 200 liitrit (led 24x3W)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 06, 2012 11:10 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Jaan 02, 2012 08:57
Postitusi: 57
Asukoht: Mustvee
Suur suur. Aitäh teile
Minu otsingu tulemust ei andunud :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 07, 2012 10:26 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Äkki on tegu Xenopus Laevisega. Esimestel jäsemetel lestasid varvaste vahel pole, tagumistel aga on ja küünised on mustad. Kui need konnad, siis kasvavad suuremaks kui 5 cm. Mul olid. Akvas paljunevad küll, aga selleks on vaja isast ja emast. Kahtlustan, et Sa ei oska nende sool ka vahet teha. Emasel on pisike sabajupp, isasel on esimeste jäsemete sisemine pool tumedam (paistab välja siis, kui Sul on albiinod)

On veel üks pisem konn, kuid selle nime ma ei mäleta. Foorumis aga on kusagil juttu olnud.

Sääsevastsed on neile väga hea söök. Kui konnadele koraga üks uss suhu ei mahu, siis pead katsuma noid ussikesi kuidagi noaga (žiletiga) tükeldada suupärasemaks. Mul soovitati jääs kuubikut riivida, kuid minu arust tuli sealt üks korralik sodi-podi ja mulle see variant ei meeldinud. Hiljem võib anda ka akselottidele mõeldud terakesi (neid pisemaid), kuid tark oleks enne vees leotada, sest nood paisuvad ja nii võivad konna ära tappa. Suuremale konnale juba aga kõlbavad väga hästi vihmaussid. Alguses peaks ehk neidki tükeldama (pane enne sügavkülma - siputavat ussi jõhker hakkida). Väikseid konni võib sööta iga päev korra, aga mitte palju. Suuri konni söödetakse 2-3 korda nädalas. Kui konn ülesöödetud võivad tekkida tervisehädad (neerupuudulikkus, rasvumine, südametöö häired). Need omakorda põhjustavad dropsy (vesitõbi) haiguse, mis ravimatu.

200-liitrine on purakas akva. Mitu konna Sul on? Ega Sa neid kaladega kokku pannud? Tean, et mõned panevad, kuid mina ei soovita. Konnadele peab rehkendama, et jaksavad tulla ka pinnale õhku hingama. Kudemiseks peaksid mõned taimed akvas olema. Aga praegu nad ilmselt selleks veel liiga noored.

Veel teadmiseks - kõikvõimalikud augud, kust konn võiks välja pugeda, tuleb kindlasti kinni teipida. Ta on võimeline pisemastki august välja ronima. Põrandal hulkumine midagi head kaasa ei too.

Vaatamata sellele, et Sul äkki mõnest teisest liigist konn, saad põhiinformatsiooni vast ka Xenopuse lehelt.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 07, 2012 07:02 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Jaan 02, 2012 08:57
Postitusi: 57
Asukoht: Mustvee
Suur aitäh
Akvas konni on 2
Ja kaladega nad koos ei ole. Sai kah sääsevastsed ära tükeltud, nüüd juba söövad ilusti. Konnal on võmalik ka veest väljas käia kivide peal üks on kah paar korda käinud aga suur aitäh vastamast.


Üles
 [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver