foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: CBS lõpuks pisikesed
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 18, 2012 07:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Sain lõpuks hakkama ja ei suuda oma õnne oma teada hoida. Ma olen juba mingi pool aastat vaeva näind sellega ja siiani on emane marja enne maha lasknud või siis pole pisikesed krevetid veetingimusi üle eland, sest mini krevette ma nägin täna esimest korda.
Pilt

Tean, et hõiskamiseks veel vara sest see pisike on nii 1-1,5mm ja kõige raskem ongi esimesed nädalad aga loodan parimat, sest igasugu muid pisikesi putukaid ja mutukaid on põhjas kenasti... nii, et veekvaliteet peaks hetkel sobiv olema.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 18, 2012 10:02 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 19, 2011 11:10
Postitusi: 44
Asukoht: Tallinn
Mis on selle kreveti pikk nimi?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 18, 2012 10:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Crystal black shrimp ja teine on Crystal red shrimp. Caridina cantonensis sp. "Red"/"Black"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 18, 2012 10:43 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 28, 2011 04:15
Postitusi: 135
Asukoht: Kehra
Mul oli neid red ja black crystali pisikesi päris palju, olid juba nii cm pikkused, aga siis tuli suvekuum ja laastas krevetiakvaariumi päris tühjaks :(
Sigima hakkasid kui hakkasin pH-d kontrolli all hoidma ( hakkasin osmoosvett kasutama ja catappa lehti ning musta lepa käbisid kasutama). Nüüd proovin ka uuesti, loodan, et liiga kütma korteris ei hakata..

_________________
kauplus " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
katrin@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 18, 2012 11:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Nagu aru olen saand siis neile ei ole mitte nii väga vajalik täpselt õige ph vaid pigem selle hoidmine stabiilselt ühes kohas. Aga võrreldes kirsikatega on neil ikka igasugu erivajadused. Mul tuleb kraanist enam vähem Ph 8. Ja selle saamine nendele sobivaks 7.2-7.4 peale juba keerukas... rääkimata ph 6.5-st. Mõtlesin endale soetada veeioniseeria. Siis saaks kaks kärbest ühe hoobiga. Krevetidele ja malawidele sobiva vee ja samas ka endale parema joogivee.

Kasutan kohe võimalust ja küsin kas Teil Katrin laavakivi on müügil ja kas see hoiab ph all. Endal muidugi kogemus paekiviga küll selline, et on teda teises akvas iganes aga ph on ikka 8.0-8.2... mitte ei saa kõrgemaks.

Sain Teilt veel ühe noore emase ka juurde. Eks tema küpseks saamisega läheb veel kuid aega aga tulevik helde.

Eks tulevikus on plaan ka vahetada põhi õigema vastu... vähemalt pealmine kiht Sest hetkel on ilus must kruus aga tahaks panna ph puhvriks õigemat pinnast.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 19, 2012 12:13 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 28, 2011 04:15
Postitusi: 135
Asukoht: Kehra
Laavakive veel oli järgi, aga ainult suuri tükke minu meelest. Aquadeco annab oma kodulehel info, et laavakivi on neutraalne, seega ei tohiks pH-d mõjutada.
Kui ma endale kevadel krevetid ostsin, siis olid nad sama suured kui praegused, mis müügis ja mari tekkis alla ca 1 või 1,5 kuuga. Seega väga pikalt sa ei pea vast ootama :)

_________________
kauplus " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
katrin@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 22, 2012 11:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Katrin KALAKE kirjutas:
Kui ma endale kevadel krevetid ostsin, siis olid nad sama suured kui praegused, mis müügis ja mari tekkis alla ca 1 või 1,5 kuuga. Seega väga pikalt sa ei pea vast ootama :)


Ei pidanud nii kauagi ootama. Paar päeva pärast järglaste lahti laskmist oli sellel emasel jälle mari all ja täna vaatasin, et uuel emasel ka meeletu kobar all. :D titevabrik


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 31, 2012 09:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Mõtlesin, et võtaks ka aasta kokku. Esimesest pesakonnast ei elanud keegi esimesi nädalaid üle aga järgmisest pesakonnast on vähemalt 4 (neid võib veel peidus olla aga need olen ära lugend 3CRS ja 1 CBS) juba kasvanud 4mm ehk siis kriitilisem peaks olema mõõdas. Tegu siis Kalakesest ostetud emasega, kes tundub väga tugev olevat.

Tänud Kandinskile ja Katrinile, kes on mind palju aidanud.

Pilt

Lõbusat vana lõppu ja korda minekuid Uueks aastaks !!!


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver