foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 13, 2011 01:07 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Juun 13, 2011 11:35
Postitusi: 10
Asukoht: Tallinn
Tere
Mure selles,et olen uus akvaariumiomanik. Gupid olnud u 1,5 kuud.Nüüd ostsin neile seltsiks ühe õunateo.Akvaarium u 40 .Esimene päev oli tigu aktiivne ja toimetas põhjas.Päev hiljem ulpis vee peal.See on kestnud nii nädal aega. Ei haise,elab,sest koda on kinni ja kui on irvakil togin teda ja tõmbab kohe ukse kinni.Pakkusin kurki eraldi anumas,et ehk kalad kiusavad-ei tulnud ka seal välja.Kui ta eraldi anumast uuesti akvasse lasin hulpis veepinnal aga tuli välja ja keerles seal,siis oli natuke aega klaasi küljes ja lasi uuesti lahti ja hulbib kinnise uksega edasi.Mõistus otsas.Minu viga on see,et ma ei tea oma vee parameetreid.Täna lähen ja soetan omale vee testimise komplekti.Tõstsin teo nüüd tööl asuvasse akvasse,kus ka gupid,et ehk seal meeldib rohkem aga ei tule ka siin välja. Nõuandeid-mõtteid??

_________________
Ceccy :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 13, 2011 08:02 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
See on hea, et veetestid ruttu soetad. Ehk on juba olemaski?

Mine seda tigu tea, äkki tahab tukkuda võesti vees miskit, mis talle ei meeldi. Mina teeksin sel puhul pH ja kaltsiumi testi. Võib viga olla ka äkitsi hapnikupuuduses. Kuid sel juhul peaks olema tal sifoon pikalt väljas.

Akva suht vähe ja seal raske vett balanksis hoida. Palju Sul gupisid on? Teole arvestatakse 10 liitrit vett. Ülejäänu rehkenda kalade peale.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 13, 2011 08:07 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Juun 13, 2011 11:35
Postitusi: 10
Asukoht: Tallinn
Veetestid tehtud ja üllatuseks kõik ok veega.Akva siis 40 l ja 1 tigu ja 7 guppy poega.

_________________
Ceccy :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 13, 2011 08:19 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Äkki siis tõesti tukub?

Kuniks ta oma ust kinni tõmbab on kõik korras - eluvaim sees. Kui ta aga enam ei viitsi seda teha, siis... Ja kui juba haisema hakkab, siis on paraku surnud.

Kas Sul ujuvaid taimi on? Mul on nii, et kui söödan kalu helvestega, siis kobivad teod ka ülesse. Ajavad end õieli ja püüavad taimede vahelt sööki. Mõnikord puistan neile spetsiaalselt "pähe" graanuleid.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver