foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 06, 2011 12:10 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Juun 06, 2011 10:30
Postitusi: 2
Asukoht: Arvuti taga
Tere! Mul on selline mure, et tõime järvest 6 jõekarpi. Neil hakkas plankton otsa saama, ja tõime 3 poole liitriste pudelitega vett, ja saime sealt planktonit ka. Plaanis oli tekitada planktonit nii, et see hakkaks ise tekkima. Valasime siis ainult ühe pudelitäie vett kaussi, ja kaks jäi alles. Hiljem märkasin, et vees ujuvad lutikujulised putukad. Pea on väiksem, tagumik suurem, ja mingid tiibadega putukavastsed. Kes nad on, ja kas nad nendele karpidele teevad viga? Äkki on hoopis plankton, ja putukavastsed kokku juhtunud? Äkki on hoopis karbikesed paljunenud? Vaatasin, et teistes pudelites neid putukaid ja värke ei olnud. Vees olid need lutikujulised mustad, aga kui ma näpu peale ühe võtsin, siis oli mingi kollakas läbipaistev limu, ja mingid munad olid limu sees. Kui panin vette tagasi, läks limu katki. Mida teha? Palun aidake! Ette tänades!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 10, 2011 11:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Ei hakka uut teemat siin tegema, kui juba identifitseerimiseks läks, siis:

Leidsin endal akvaariumist ühe lehe alt säherduse satika:

Pilt

Mis täi see selline on? Miski krevett? Nagu vähk pikkade tundlatega, aga sõrgu pole näha, tagaotsas stabilisaatorid nagu raketil või kalmaaril.

Kuidas selline akvaariumisse võib sattuda? Taimede vahel? Või munadena taimede vahel? Teadlikult ei ole kindlasti teda sisse toonud.

Ohustab ta mingil määral kalu ka või?

_________________
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 10, 2011 11:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 12:40
Postitusi: 323
Asukoht: Viimsi
See on täiesti kreveti moodi.

Seega ei ohusta ta kedagi.
Ma mõniaeg tagasi ostsin Babaulti Green Shrimp'sid endale ja vähemalt üks keda näinud on .. on läinud samamoodi pruunikaks. Seega oled veel saanud kellegi sellise ebatavalise ka.

Krevettidest lähemalt

_________________
125l vett elutoas
25l mini akva

RIP 375l - kindlustage oma kodu!!!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 10, 2011 01:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 09, 2009 03:07
Postitusi: 315
Asukoht: Tallinn/Viimsi
Võib täitsa minu päritolu olla - koos taimedega (kardhein, mida nad väga armastavad) kaasa. Liigi peensustes ma nii kindel ei ole... Sain omale u. 30 halli krevetti, kes mingi aja möödudes võtsid omale eri värvid: läbipaistev, roosa, punane, pruun, rohekas. Ei ole krevettide armuelu uurinud, kes kellega käib, kuid mulle tunduvad nad parajad krantsid :wink:
Kellelegi nad liiga ei tee, pigem tehakse ikka just neile, kui maitsvale suutäiele. Väga head sanitarid on, mahuvad kõikjale ja söövad kõikke.

_________________
80l Juwel - taimed, krevetid, cory


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 10, 2011 02:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 12, 2009 08:49
Postitusi: 194
Pildid: 2
Asukoht: Kohila
Vastaks teema algatajale et tegemist on ilmselt aerjalgsetega ja muretsema ei peaks. Kõik looduslikust veekogust saadud tillukesed mutukad peaks olema karpidele ohutud. Probleeme võib olla haigustega mida nad võivad endaga kaasa tuua. Karpide kasvatamisest ja nende dieedist ma aga küll midagi eriti ei tea, kasuta google otsingut.

_________________
300l guraamid barbused corydorased ancistrused danio margaritatused sebra bootiad siiami vetikasööja
100l danio margaritatused otod corydoras pygmaeus bettad krevetid teod
10l danio margaritatused krevetid teod


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver