foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 02, 2011 11:23 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 16, 2010 12:25
Postitusi: 58
Asukoht: Pärnu
tegin akvas väikest rohimist. kui hakkasin taimi puhastama, et panna teise akvasse. avastasin taime mõningate lehtede all mingid munad, kandilisema poolsed - muu ei saa olla kui helena omad. Nüüd siis muretsen siin nende munade pärast - kas võisid viga saada kui taimedega mässasin ja teiseks ei julge neid taimi nüüd teise akvasse ka panna kuna bootia elab seal ja kui ma nad suurde akvasse panen äkki helenad hiljem söövad nertinia teod ära. Kui ma nüüd need taimed ka purki jätan kas on võimalik seal tigusi kasvatada.
Kui kaua see võib aega võtta?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 03, 2011 04:43 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Pane need lehed munadega sinna samma akvasse, kust Sa nad leidsid. Purk pole just hea variant, seda enam, et teod suht aeglased kasvama. Purgis peaks olema siis mingi filter (veekeerutaja). Seisev vesi läheb roiskuma.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 16, 2011 01:17 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 16, 2010 12:25
Postitusi: 58
Asukoht: Pärnu
No nii mul on mingi areng- munad liiguvad :) õnneks .
Täitsa põnev.
KRA sinu soovitus oli täitsa hea - muidu oleks siiani munad purgis olnud ja ei tea mis siis oleks saanud ... .
Aga eks oodata annab veel ja eks näib mitu teokest jääb


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 16, 2011 04:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Asi polegi vees aga purgis pole neil midagi süüa. Noored helenda poevad pinnasesse peitu ja sa ei näe neid paar kuud. Alles kui suuremad on siis tulevad välja.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 17, 2011 09:06 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
shadowcat kirjutas:
Asi polegi vees aga purgis pole neil midagi süüa. Noored helenda poevad pinnasesse peitu ja sa ei näe neid paar kuud. Alles kui suuremad on siis tulevad välja.


Kuidas pole asi vees ega purgis? Seal peab ju miski, kas või pisifilter vett keerutama, et too kopitama ei läheks, nagu juba mainisin. Ja loomulikult süüa tahavad nad ka. Purgi põhja annab tegelikult ju ka kruusa panna ning pisud kalade sööki on ka purki võimalik lisada. Põhiline miinus minu arust just ongi see, et purk kipub olema tavaliselt väike ja seal ei ringle vesi. Vesi, mis ei liigu läheb "mädanema".

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 17, 2011 10:57 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Purgis olev vesi ei pea tingimata ringlema. Purgi probleemid hakkavad harilikult sellest et purk on liiga väike ja asukaid palju, jääkainete (tigude väljaheidete) kontsentratsioon läheb liiga suureks nii et peab tihti vett vahetama. Olen lapsepõlves igasugu pisikesi veeelukaid purkides pidanud ilma probleemideta. Suurim probleem oli see et algul polnud purgid kaetud ning osutus et lisaks sellele et paljudest vastsetest saavad lendavad valmikud, oskavad väga paljud veemardikad lennata ja see ei meeldinud mu emale sugugi kui nad toas tuuritama hakkasid. :) Muide, paljud neist hammustavad ja päris valusalt.
Vee tsirkulatsiooni on akvas vaja enamasti selleks et veepinna liikumisega saada vette asukate jaoks piisavalt hapnikku, et veetemperatuur oleks ühtlane, et toitained jõuaks taimedeni, et kaladel oleks koht kus vastuvoolu ujumist treenida jms. Aga saab ka ilma, akvaariumite ajalugu on palju pikem kui akvaariumifiltrite/pumpade ajalugu. Ka minu töölaual oleva akva juures on ainus tehnikavidin laualamp ning kõik on parimas korras, juba aastaid.
Aga toitu on tigudele loomulikult vaja.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 20, 2011 08:13 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Rein kirjutas:
Purgis olev vesi ei pea tingimata ringlema. Purgi probleemid hakkavad harilikult sellest et purk on liiga väike ja asukaid palju, jääkainete (tigude väljaheidete) kontsentratsioon läheb liiga suureks nii et peab tihti vett vahetama.


Seda va jääkainete probleemi ma mõtlesingi. Eks filter aita ju asja leevendada, et ei peaks nii tihti vett vahetama. Ja purk ongi ju reeglipäraselt väike.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver