foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 02, 2011 10:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 17, 2007 06:48
Postitusi: 129
Asukoht: Tallinn
Tere,

minu pisike punakõrv on 100l akvaariumis koos karja gupidega. Süüa pole ma talle kunagi andnud, paistab, et näljas ta kah ei ole. Kuid arvan, et taimne osa on siiski puudu.
millised oleks sobilikud taimed mid ta meeleldi nosiks. või on guppi dieet siiski piisav?

Riho

_________________
300l, 100l, 100l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 06, 2011 08:25 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kilpkonnadega pole mul kogemusi, kuid loogikast lähtudes soovitaksin ma talle ikka miskit muud ka pakkuda. Müüakse ehk ka Sinu kandis poes miskit sobilikku neile hamba alla panekuks. Ühekülgne toit (kurb, et elus mollid!) ilmselt jääb väheseks. Ise Sa ju ka ei taha kolm korda päevas putru ja seda seitse korda nädalas - kuni surmani.

Kas Sa siis käid kogu aeg gupisid neile söögiks ostmas? Sorry, aga vähe jõhker tundub.

Loogiliselt peaks ehk arvestama sellega, et konnakese kilp kasvab ning selleks vaja ju kaltsiumit. Tigudega ju sama lugu.

Kui suur Su kilbikene üldse on?

Ma kunagi ostsin oma suurtele kaladele mingeid siidiussi kookoneid. Kalad neist huvitatud polnud. Kuid perekonnas leidus üks punakõrva kasvataja ja tema lemmik matsutas neid suurima mõnuga.

Üldiselt paistab, et siin foorumis eriti kilpkonna pidaja ei ole. Ehk on kusagil mõni teine foorum? Otsi natuke. Sealt saaksid kindlasti pädevamat nõu oma küsimustele.

Aga kes Mariat teab! Tema tarkused paistavad olema ammendamatud. Kõige kiiremini leiab ta Sind ülesse haiguste ning parasiitide rubriigist, kuigi Sul noid probleeme pole. Või siis kirjutad talle privasse? Loodan, et ta selle reklaami pärast minu peale ei pahanda.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 06, 2011 08:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 22, 2011 11:37
Postitusi: 63
Asukoht: Luige, Kiili vald
Kilpkonna omanikuna peaksid olema kursis selles foorumis toimuvaga : http://www.reptile.ee/foorum/

_________________
150 l floorat ja faunat


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 06, 2011 08:41 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Näe, nii kaua kui mina oma kirja kriipseldasin, said juba abistava lingi.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 07, 2011 11:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 17, 2007 06:48
Postitusi: 129
Asukoht: Tallinn
tere,

ei käi gupisid poest soetamas, mul looduslik valik, gupid ise paljunevad ja kasvavad, neid toidan nagu ikka. Olen proovinud erinevaid graanuleid mis kilpsidele mõeldud, kuid need ei paista kaubaks minevat.

Riho

_________________
300l, 100l, 100l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 07, 2011 02:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 12, 2009 08:49
Postitusi: 194
Pildid: 2
Asukoht: Kohila
http://www.hot.ee/tintz18/punakorv.html
http://www.pisi.ee/viewtopic.php?f=30&t=7869

Need olid esimesed asjad mis googeldades silma hakkasid. Tõeäoliselt leiad ingliskeelse nimega otsides põhjalikumat infot pidamistingimuste ja toitmise kohta.

_________________
300l guraamid barbused corydorased ancistrused danio margaritatused sebra bootiad siiami vetikasööja
100l danio margaritatused otod corydoras pygmaeus bettad krevetid teod
10l danio margaritatused krevetid teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 08, 2011 12:29 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:48
Postitusi: 117
Asukoht: tallinn
Punakõrva ja kollakõrva dieet peaks noorena koosnema suures osas loomsest toidust. Gupid on selleks väga head, sest see pakub ka konnale tegevust. Natuke uskumatu tundub aga, et kilps saaks kõhu täis ainult gupide järelkasvust. Kui suur see kilps on? Kilpkonn võiks süüa umbes oma pea suuruse koguse toitu paar korda nädalas. Tuleb nii palju järglasi gupidel? Lisaks võiks pakkuda ka natuke kala ja kanafileed. Kui kilps on aga juba suurem, peaks kindlasti talle ttoidule lisama ka taimset. Selleks sobivad esialgu hästi erinevad pehmema lehega akvaariumi taimed. Kui siinne foorum on nendest aga juba tühjaks kaubeldud ja rahakott enam juurde ka ei luba osta, siis võib anda ka näiteks keeva veega ülekallatud võilille lehti vms. Toit tuleb panna kindlasti vette. veekilpsid ei saa kuival maal neelata. See omakorda tähendab aga tihedat akvaariumipuhastust. Seega jõudu :)

_________________
Tegelikult võib ka muud kui kalu akvaariumi panna


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 08, 2011 09:50 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Josefiina paistab jagavat kilbikute teemat. Tore!

Nagu juba ees pool mainisin, eksisteerib minu suguseltsis üks punakõrv. Akva tal ilma filtrita. Pakkusin proovida ühte enda oma, mis hetkel oli ülearune. Mõte siis selles, et ehk liigutab vett ning ei pea nii tihti vahetama - seisnud vesi ju teadagi rikneb suht ruttu. Tulemuseks oli see, et kilbu oli filtri suminast häiritud ja muutus närveeriliseks, kuigi minu arvates oli suht vaikne filter. Järelikult polnud too kilbikonn lihtsalt filtri põrinaga harjunud.

Josefiina, mulle jäi Sinu targast jutust mulje, et Sul on kilbikud. Kas Sinu akvas on filter?

P.S. Kilbikukese suurust küsisin ka mina! Äkki saab ka vastuse?

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 10, 2011 10:16 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:48
Postitusi: 117
Asukoht: tallinn
Endal hetkel kilpsi pole, kuid aastate jooksul on neid minu juurest läbi käinud umbes 10. Väga kiirelt loobusin mõttest neid toas pidada. Kuna korralikku fltrit polnud, siis läks akva ülikiirelt ülijubedaks. Edasipidi siis hoidsin kuskilt leitud, väljavisatud või muidu üleliigseid loomi õues suures basseinis (ca 8tonni) Sinna kogunes samuti igasugust sodi aga täielikku veevahetust oli vaja vaid korra kuus. Sügiseks leidsid loomad omale uued kodud, kus lubati, et neil on olemas suur akva ning võimas filter. Hetkel kilpse enda juures ei majuta vaid sellega tegeleb Imeloomade selts Raplamaal. Selle kevadine saak üleliigseks muutunud veekilpsidest on juba 7 looma. Sellist kogust aga pole jällegi kuskile talvituma panna. Seega kui keegi soovib omale suurt räpast looma, kelle normaalseks eluks oleks vajalik talle eraldada üks nurgake oma kodust, kuhu ehitada ideaalis kanalisatsiooniga ühenduses olev bassein, siis võtke ühendust Imeloomadega.
Kuna kilps sööb ja s...b vees, siis pisike sisefilter ei aita kohe mitte kuidagi. Olemas peaks olema välisfilter ja võimsuse poolest arvestatud poole suuremale akvale. Seda siis muidugi täiskasvanud looma puhul. Väikese kilpsi viib nii tugev vool lihtsalt kaasa.
Lisaks kindlasti vajalik kuiva maa olemasolu ja seal kohal soojenduslamp ja UVB lamp. Eraldi vee soojendamist kilpsid ei vaja! Tegemist on ikkagi loomaga, kes elab edukalt ka meie kliimas (ka talvel) Õnneks paljuneda nad siin siiski ei suuda.

_________________
Tegelikult võib ka muud kui kalu akvaariumi panna


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 10, 2011 01:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 09, 2009 03:07
Postitusi: 315
Asukoht: Tallinn/Viimsi
kõigest kirjas siin: /article_view. ... fldAuto=22
On olemas punakõrva pidamise kogemus, küsi julgelt... kuid antud artikkel loe läbi, seda kordama ei tahaks hakat :wink:

_________________
80l Juwel - taimed, krevetid, cory


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 10, 2011 11:14 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:48
Postitusi: 117
Asukoht: tallinn
Artikkel muidu üsna tore aga kohe hirmsasti häirib silma pidev kilpkonna kahepaikseks nimetamine. Kilpkonnad on eranditult kõik ikka roomajad.
Valgustuse osas aga paneb artikkel täitsa puusse. kaks lampi on vajalikud tõesti. Üks peaks olema UVB, mis on siis vajalik päikesekiirguse imiteerimiseks, läbi mille käib organismi D-vitamiini tootmine, mis omakorda on hädavajalik kaltsiumi omandamiseks. Seega lühidalt kui pole UVB valgust ei suuda organism ka kaltsiumi omandada ja tulemus on kilbideformatsioonid, pehme kilp ja lõpuks surnud konn.
Teine lamp peaks olema soojenduslamp, et kilps saaks veest välja tulles ennast "päikese" (UVBlambi) käes ka soojendada. Soojenduslambiks sobib suurepäraselt igasugune hõõglamp. Artiklis soovitatud HeatGlo on infrapunalamp, mitte UVA nagu seal ekslikult mainitud on. Vahe tavalise hõõglambiga on selles, et punast lampi võib ka öösel looma segamata sees hoida. aga see on kilpsi puhul täiesti ebavajalik. Võimsus tuleks valida vastavalt ümbritseva õhu temperatuurile ja lambi kaugusele kilpkonnale. Lambi all peaks temperatuur olema ca 35 kraadi. Vett eraldi soojendada ei ole vaja ja ööseks tuleb kõik lambid ka välja lülitada. Punakõrv toas külma ei karda ja liigse soojendamisega saavutatakse ainult veelgi kiiremini kääriv vesi. Mainin veelkord, et ilukilpkonnad elavad suurepäraselt meil ka aastaringselt väljas, kui leiavad veekogu, mis põhjani ei külmu ja kuhu nad saavad mudasse talvituma minna. Suvine elu meie kliimas õues on neile aga lausa sobilik. Ka tubases pidamises püüdke siis sarnaseid tingimusi pakkuda!
Ja ka toitmise osas ei lepiks ma päris artikliga. Igapäevaselt pole kindlasti vaja kilpsi toita. Piisab täiesti 2-3 korda nädalas toitmisest.

_________________
Tegelikult võib ka muud kui kalu akvaariumi panna


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver