foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Marmorvähk
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 11, 2011 10:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
Tere,
sain vähibeebide omanikuks,liiki ei tea täpselt,aga foorumis on üsna vähe juttu neist.Tahaksin teada siis kuidas nende eest hoolitseda.Kuidas nende akvaariumit puhastakse (kas nagu kaladel)? Kas võin ka põhja sifoonida.Kui tihti veevahetust ja kui palju? Mis peaks vee temp.olema?
Tean,et peab peidukaid olema,pakun neile tablette söögiks ja kurki.

_________________
Akvaarium 96L - käivitatud 15.jaanuar 2011 Gupyd,,Corydoras,Plecostomus,elustaimed(3 erinevat)
Temp.23+,väl.filter
veevahetus 1x nädalas -20%
Akvaarium 28L - käivitatud 12.juuni 2010
Vähibeebid,temp.23+,sisefilter,veevahetus 1x nädalas- 5l


Viimati muutis merkake, Esmaspäev Aug 01, 2011 08:58, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 11, 2011 11:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
:?:

_________________
Akvaarium 96L - käivitatud 15.jaanuar 2011 Gupyd,,Corydoras,Plecostomus,elustaimed(3 erinevat)
Temp.23+,väl.filter
veevahetus 1x nädalas -20%
Akvaarium 28L - käivitatud 12.juuni 2010
Vähibeebid,temp.23+,sisefilter,veevahetus 1x nädalas- 5l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 01, 2011 08:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
Kas vähkidele võib kapsast anda?

_________________
Akvaarium 96L - käivitatud 15.jaanuar 2011 Gupyd,,Corydoras,Plecostomus,elustaimed(3 erinevat)
Temp.23+,väl.filter
veevahetus 1x nädalas -20%
Akvaarium 28L - käivitatud 12.juuni 2010
Vähibeebid,temp.23+,sisefilter,veevahetus 1x nädalas- 5l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 01, 2011 09:26 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Su hääl siin alafoorumis alates 11. mai on kuidagi jäänud hüüdjaks hääleks kõrbes!

Pole mul vähkidega kogemusi. Aga oleks vist loogiline, et nende akva eest hoolitsemine peaks toimuma ikka samamoodi nagu kalaakvagi eest. Ikka peaksid jälgima veenäite. NO2 ja NO3 ka NH peaks vast samas mõõdus olema nagu kaladel. Veekareduse ja pH kohta ei oska midagi öelda. Võimalik, et karedust vajavad nad rohkem, kuna kasvatavad kitiinkesta. Äkki peaks abiks miskis olekus kaltsiumi lisama?

Põhja peaks vast ikka ka tasakesi sifoonima. Ju sinna miskit ladestub.

Kuidas Sulle tundub - mida nad siiani Sul söönud on? Rääkisid tablettidest ja kurgist. Kas Sulle tundub, et seda süüakse? Võid ju kapsast ka proovida (too lase aga korraks keevast veest läbi - läheb pehmemaks), aga nii kohe, kuid midagi üle jääb - likvideeri, sest seisma jäänud söök ajab Su akva roiskuma!

Kuidas Sa need vähid endale üldse said? Keegi kinkis? Sellisel puhul on loomulik, et eelnev kodutöö tegemata, kui Sa isegi ei tea, mis temperatuuril vesi peaks olema. Vali mingi optimaaalne keskmine (23-25 kraadi ehk?)

Soovitaksin Sul minna "Kalakesse". Seal on müüja Alla, kellel minu teada peaksid ka mingid vähi- või krevetilised kodus olema. Tema peaks oskama Sulle targemat nõu anda oma kogemuste põhjal.

Kurb, et selle 2,5 kuu jooksul pole vaevunud ükski vähipidaja Sulle appi tõttama. Müüakse siin ju neid sõralisi pidevalt. Järelikult kompetentset rahvast on.

Minu jutt ainult oletuslik ja ehk mingil loogikal põhinev. Mine tea, kas abi oli. Aga vähemalt niipalju ehk ikka, et Sa pole üksi ja Sind on märgatud.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 01, 2011 09:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
Jah,kahjuks jäeti mind unarusse oma vähkidega :( Aga ma ei lase pead norgu.Olen toimetanud nendega nagu kaladegagi.Kõik omapäi,sest kusagilt pole kindlust saanud.Siiani nad elavad ja kasvavad.Ma ei tea kust ma kuulsin,et neile ei anta kapsast,kuigi ma proovisin ühel korral seda,mis on nendes külmutatud pakkides,no minule tundub,et neile sobib kõik,mis süüa annab.Värsket kapsast pole andnud.Neil peab kogu aeg söök ees olema,muidu korraldavad sõja.Mina topin neile siis põhiliselt kurki,salatit,hernest,porgandit,põhjakate tabletti.
Kuna mul nad väikeses akvaariumis,siis tahaks osad ära anda.Ma olen pakkunud neid foorumis,aga Rakveres ei tegele nendega vist keegi,vähemasti keegi neid ei taha. :x Ei olegi muud pääsu,kui muretseda suurem kodu neile.
Veetemperatur on neil harju keskmine(25-27)
Kalakese poodi ma ei satu vist enne järgmist suve,kuna ma asun nii kaugel.Neti teel olen suhelnud kalakesega.
Põhimõtteliselt jh kingiti lihtsalt.Kuna mul hakkas neist kahju (oleks merekooli saadetud).Anti lihtsalt pisut,kuigi olin nõus ainult ühe prooviks võtma.Nüüd neid 7 tk vähemalt.Nad on jubedad reostajad.Aquaeli filter jäi lahjaks.Panin selle 100l ehheimi filtri sinna,kuigi lootsin et pääsen selle lahti kiskumisest
:oops:

_________________
Akvaarium 96L - käivitatud 15.jaanuar 2011 Gupyd,,Corydoras,Plecostomus,elustaimed(3 erinevat)
Temp.23+,väl.filter
veevahetus 1x nädalas -20%
Akvaarium 28L - käivitatud 12.juuni 2010
Vähibeebid,temp.23+,sisefilter,veevahetus 1x nädalas- 5l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 01, 2011 10:09 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ei kujuta kohe kuidagi ette, mis poed ja võimalused Rakveres akvaristikaks on. Ega Sa saa ju lõpmatuseni akvat suurema vastu vahetada :) Parem pane vähkidele püksid jalga.

Tore! Tundub, et oled omapäi targu tasapisi targasti talitanud ja hakkama saanud. Üks õige korralik eesti naine ei jäägi ju hätta!

Kujutaks siiski ette, et nad vahel ka lihatoitu sooviksid. Mine tea kas õige. Proovi näiteks külmutatud sääsevastseid või siis artemiat või äkki külmutatud krevette?

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 01, 2011 10:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
KRA kirjutas:
Ei kujuta kohe kuidagi ette, mis poed ja võimalused Rakveres akvaristikaks on. Ega Sa saa ju lõpmatuseni akvat suurema vastu vahetada :) Parem pane vähkidele püksid jalga.

Tore! Tundub, et oled omapäi targu tasapisi targasti talitanud ja hakkama saanud. Üks õige korralik eesti naine ei jäägi ju hätta!

Kujutaks siiski ette, et nad vahel ka lihatoitu sooviksid. Mine tea kas õige. Proovi näiteks külmutatud sääsevastseid või siis artemiat või äkki külmutatud krevette?


Õige,jätsin mainimata,et saavad 3 sorti külmutatud värki iga 4 päeva tagant koos vitamiiniga.

_________________
Akvaarium 96L - käivitatud 15.jaanuar 2011 Gupyd,,Corydoras,Plecostomus,elustaimed(3 erinevat)
Temp.23+,väl.filter
veevahetus 1x nädalas -20%
Akvaarium 28L - käivitatud 12.juuni 2010
Vähibeebid,temp.23+,sisefilter,veevahetus 1x nädalas- 5l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 01, 2011 10:14 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Siis ma julgeks väita, et oled iseseisvalt ikka väga tubli olnud!

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: marmorvähk
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 02, 2011 07:42 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 14, 2010 02:43
Postitusi: 63
Pildid: 6
Asukoht: Pärnu
Arvestama pead sellega,et kui vähid suureks kasvavad,siis hakkavad pahandust tegema.L6ikavad taimi tükkideks ja gupi suuruse kala v6ivad kättesaamise korral vabalt maha murda ja ära süüa,vähemalt mul oli mitmeid selliseid juhtumeid.Söögiks andsin spetstablette ja kurgiviil läks ka hästi peale.Üldiselt ei jäta vähk ennast nälga ka siis kui süüa unustad panna,siis lähevad taimed loosi ja tuhnitakse p6hjakruusas ning peetakse kaladele jahti.Vähk on ka spets kalamaimude püüdmise peale.


Üles
 Teema pealkiri: Re: marmorvähk
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 02, 2011 08:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
jäme kobra kirjutas:
Arvestama pead sellega,et kui vähid suureks kasvavad,siis hakkavad pahandust tegema.L6ikavad taimi tükkideks ja gupi suuruse kala v6ivad kättesaamise korral vabalt maha murda ja ära süüa,vähemalt mul oli mitmeid selliseid juhtumeid.Söögiks andsin spetstablette ja kurgiviil läks ka hästi peale.Üldiselt ei jäta vähk ennast nälga ka siis kui süüa unustad panna,siis lähevad taimed loosi ja tuhnitakse p6hjakruusas ning peetakse kaladele jahti.Vähk on ka spets kalamaimude püüdmise peale.

Jah tean seda kõike,sellepärast ma neil koguaeg sööki ees hoiangi ja olen harjutanud neid väiksest saati kaladega.Nende akvas ongi sellepärast ainult kunsttaimed.Sealsed gupid käivad koos vähkidega julgelt söömas.Iga kord kui lähen vähke piiluma,loen kalad üle,seni kõik alles.Kellega huvitav need vähid sõbrustaksid,omadega nad üldse ei klapi kuidagi :cry:

_________________
Akvaarium 96L - käivitatud 15.jaanuar 2011 Gupyd,,Corydoras,Plecostomus,elustaimed(3 erinevat)
Temp.23+,väl.filter
veevahetus 1x nädalas -20%
Akvaarium 28L - käivitatud 12.juuni 2010
Vähibeebid,temp.23+,sisefilter,veevahetus 1x nädalas- 5l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:44 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Oskab keegi öelda kas marmorvähk on ikka lahksooline või mitte. Kunagi pidasin kuuba vähke. Neil olid soolised tunnused äratuntavad ,paaritusid ka pidevalt. Marmorid seevastu kõik jusku ühesugused ja paaritumist ka pole märganud. Ühesõnaga - tüdinesin neist pisut ära ja jätsin ainult ühe 2cm vähilapse. Täna hommikul, 3kuud hiljem avastasin et mari saba all! Vähk ise ligi 10cm.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
Tere mul oli ka sama küsimus õhus,mul üks vähk elab täiesti üksi,seni pole marja näinud.Ma arvan et peab ikka isane loom ka olema,sest teises akvas muudkui paljunevad.Seal mul hetkel 4suurt vähki.Mingi erinevus pidi olema nende tundlatega,hetkel ei leia seda kohta üles kust ma selle tarkuse sain. :cry:

_________________
Akvaarium 96L - käivitatud 15.jaanuar 2011 Gupyd,,Corydoras,Plecostomus,elustaimed(3 erinevat)
Temp.23+,väl.filter
veevahetus 1x nädalas -20%
Akvaarium 28L - käivitatud 12.juuni 2010
Vähibeebid,temp.23+,sisefilter,veevahetus 1x nädalas- 5l


Üles
 Teema pealkiri: marmorvähk
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 21, 2011 03:44 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 14, 2010 02:43
Postitusi: 63
Pildid: 6
Asukoht: Pärnu
Marmorvähk on liitsooline ja paljuneb täiesti iseseisvalt ilma teise isendita.Ta otsustab oma suva järgi,millal paljuneda.Kui mari saba all siis see näitab ka seda,et tingimused,milles ta elab meeldivad ja on sobivad järglaste ilmale toomiseks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 21, 2011 03:48 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Tänud! Niiet mu kahtlused pidasid paika, ja hakkab jälle möll pihta. :D


Üles
 [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver