foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Õunatigu ja kare vesi
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 22, 2011 11:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
Võtsin siis ka omale 2 õunatigu,ühe panin suuremasse akvasse,teine jäi 15L akvasse,kuid temaga on probleeme.Arvan et teda häirib vee karedus,mul on see täiega põhjas JBL testi järgi so.GH-21* ja KH 15-20*.Tigu tahab vist tiba pehmemat vett 3-4* pidi soodne olema.Kuidas ma saaksin seda vett tibake pehmemaks.Mõtlesin "Tetra Torumin" peale,aga seda poes ei olnud hetkel,kuidas ma veel saaksin?Testisin keeduvett ka,sellel oli küll tibake pehmem näit GH-7* ja KH-10*.Kas ja kui palju võiksin 15L keeduvett lisada?
Ta ei tule isegi kurki sööma,korra käis seda uurimas ja siis läks jälle ülesse konutama.Proovisin ka vetikatabletti,sama lugu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 22, 2011 12:36 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 17, 2008 09:44
Postitusi: 208
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Karedust väga alla ka ei maksa võtta - tekitab teol koja ehitamise probleeme. Tekstist võis välja lugeda, et konutab üleval - kas see tähendab, et vee piiri ligidal? Kui jah siis viitab see rohkem sellele, et muud vee parameetrid talle ei meeldi (võimalik hapniku puudus akva põhjas). Üldiselt on teod head veeparameetrite indikaatorid - kui kipuvad mööda klaasi üles ronima vee piiri lähedale siis on veega midagi tõsiselt korrast ära.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 22, 2011 02:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
mx kirjutas:
Karedust väga alla ka ei maksa võtta - tekitab teol koja ehitamise probleeme. Tekstist võis välja lugeda, et konutab üleval - kas see tähendab, et vee piiri ligidal? Kui jah siis viitab see rohkem sellele, et muud vee parameetrid talle ei meeldi (võimalik hapniku puudus akva põhjas). Üldiselt on teod head veeparameetrite indikaatorid - kui kipuvad mööda klaasi üles ronima vee piiri lähedale siis on veega midagi tõsiselt korrast ära.

Ma ei tea,mul muidu sisefilter töös,aga keerasin mulle väheseks,sest mulle tundus,et talle ei meeldinud need mullid.Nad enne olid lihtsalt vees olnud,ilma mingisuguse filtrita,sellest ka järeldus.Ta isegi lausa ronis veepiiris korra ülespoole :roll: Mul on temaga koos veel 3 gupimaimu,need ei kipu küll üleval olema.Võibolla lihtsalt kohastub veel,sest ma tõin laupäeval nad.Tema tundub üldse teisest aram olema.Peale koju toomist võttis tal ikka hirm kaua aega kui ta oma uut kodu uudistama tuli.Nüüd ta igljuhul nosib kurki :wink:
Mulle teeb ikkagi muret see karedus,võiks ju ikka olla tibake pehmem see vesi?Ph on kah tiba kõrge.Kareduse alandamisega saab ka Ph alla ja vastupidi.Kaalun siia ka leiutada selle pärmipudeli.
_______________________________________
Veenäidud:
NO3 - 10mg
NO2 - 0mg
GH - 21'
KH - 15'
Ph - 7,6-8


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 22, 2011 03:03 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
MX-i jutule veel lisaks, et teod ajavad pea kõrvalt koja serva alt (vist paremalt poolt) välja ühe "toru". Nimetatakse sifooniks ja sellega käib pinnal õhku hingamas, kui vees puudu jääb. Üldiselt kisuvad teod ise vee kareduse alla. Eriti, kui neid akvas palju on. See tekitab jälle omakorda järgmisi probleeme. Sul küll hetkel tigusid vähe. Nemad kahekesi ei suuda karedust alandada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 23, 2011 05:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
Tundub,et reageerisin üle.Lugesin kuskilt,et keedetud vesi aitab,lisasin siis 250ml vett,peale seda tunneb ta end nagu paremini,tuuseldab ringi :lol:

_________________
Akvaarium 96L - käivitatud 15.jaanuar 2011 Gupyd,,Corydoras,Plecostomus,elustaimed(3 erinevat)
Temp.23+,väl.filter
veevahetus 1x nädalas -20%
Akvaarium 28L - käivitatud 12.juuni 2010
Vähibeebid,temp.23+,sisefilter,veevahetus 1x nädalas- 5l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 11, 2011 09:24 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 11, 2011 08:45
Postitusi: 46
Asukoht: kukumaa
Minul KRA´lt saadud sinine õunateo memm hakkas kaks päeva peale uude koju kolimist munele..Oi ma olen siiani hädas temaga.
Iga kahe-nelja päeva tagant on ta mulle kookoneid ´meisterdanud´.
Algul oli hea ja huvitav- neli kookonit ilutses kaane all. Niipea aga kui äkitselt ilmus akvaariumisse ligi 10 teobeebit ja vee NO2 ja NO3 läks no nii halvaks kui halvaks, siis hävitasin need kookonid ära.
Siiani olen 6 kookonit hävitanud. Nädal tagasi ta mulle jälle ühe kookoni, mõtlesin, et mul aega on selle hävitamisega, kui juba jälle (nädal peale kookoni ilmumist) imepisikesed teod akvas. KRaapisin kiirelt olemasolevad kaks kookonit ära..Vee NO2 ja NO3 paigas aga vesi kare...
Nuhtlus on need teod, sest peale esimeste poegade vette ilmumist olin sunnitud pm iga päev vett vahetama ja peale kolme päeva (viimane päev pool akvaariumit) olen otsustanud, et ei mingeid beebisid- kõik hingusele.
Ainuke variant nende beebide koorumiseks on teine akvaarium vaid tigude päralt teha..


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 11, 2011 10:30 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Stellamaris, loodan, et Sa mu peale kuri pole, et nii produktiivsed teod said.

Kookon iseenesest ei tohiks vee kvaliteeti mõjutada, sest tehakse see ju veepiirist kõrgemale ning alati on võimalus too eemaldada ja ei tohiks ka eriti mõjutada vett vastkoorunud teotibud. Häda peaks tulema siis, kui teod hakkavad suuremaks kasvama ning veest kaltsiumi "välja imema", nimelt oma koore ehtamiseks. On ehk loogiline? (Ikka tuleks arvestada üks täiskasvanud tigu ja 10 liitrit vett.) Lisaks kaldun arvama, et nad eritavad kuigi palju lima vette, mis äkitsi ka vee parameetreid mõjutab - juhul on kui tigude üleküllus. (Siin võiks keegi targem mõne sõna sekka öelda.) Ise hetkel pean nende limaeritamist üheks suurimaks põhjuseks (peale selle, et vee karedus muutub muutub ka näiteks pH).

Teoakva pidamine on üks päris suur tegu. Omal nahal läbielatu ja paraku suht mõttetu. Lõppkokkuvõttes ei tule sealt head nahka. Rohkem peavalu. Kui on soovi täpsemat infot tost teokasvatusest saada, siis pöördu minu privasse.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 12, 2011 05:21 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 11, 2011 08:45
Postitusi: 46
Asukoht: kukumaa
Oh ei..ma hävitan järtkuvalt kookoneid- pole mulle lisamuresid vaja- ajavad mu pea halliks:D
Ja ei ole tige ei sinu ega tigude peale:D
Akvas on vähe rohkem tigusid, kui mul soovi oleks ja kasvavad..las kasvavad, hiljem leian neile uued kodud ja läinud nad ongi- koos minu murega:D


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver