foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: krevetid ja kalad
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 20, 2011 11:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Kunagi oli mul korralik kirsikrevettide asurkond. Aeg-ajalt lausa punetas põhi. Siis sai molli sissetoodud ja sain asurkonnast pea-aegu lahi. Ja seda vaatamat sellele, et peidupaiku krevettidel oli küllaga.
Asurkonna jäänused jäid leinasalmleritega (terneetsia) ühte akvasse. Nüüd on järgi vaid üks vist isane krevett (ilmselt iidvana - 2 cm ). Küsimus:
1. Kas salmlerid on krevettidele ohtlikud? Kas mul üldse on mõtet krevette võtta?
2. Kas on võimalik, et tegu on lihtsalt asurkonna vananemisega?
Keskkonnatingimused on akvas pidevalt olnud sarnased: tepm. 26 -28C; pH 7,8; Vesi suht kare. (hetkel kõik testid otsas, seega andmed ei ole värsked vaid 3-4 aasta kesmised)

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 21, 2011 10:56 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Pole küll krevetiteadlane, kuid mulle tundub, et Sul seal paras kompott koos (kaladest). Nicrofasciatused peaks olema parajad kiskjad, Tetradon biocellatused kah. Teiste kohta jään vastuse võlgu. Aga nendest kahest röövlist peaks piisama. Eriti hullud tunduvad mulle need viimased. Soovitaks krevette ja kalu pidada ikka eraldi akvades.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 22, 2011 07:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Oih! Minu süü! Kokku on kolm akvat. See suurem supp on 250l. Seal kus krevetid olid ujuvad vaid ants ja 4 terneetsiat ning tornteod.

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 23, 2011 12:58 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Vabandust Ärtu pressin Sinu teemasse.Kas keegi teab kuidas bootiad ja krevetid läbi saavad.Olen suhteliselt algaja kreveti kasvataja (klaas ja kirsi krevetid) ja nüüd on teised mõnuga siginud.Mõtlesin,et tõstan mõned poja akvasse,aga seal on bootiad ja mõõksabad sees.Kui ärtu ütleb,et molli pani krevetid kinni,siis mis seis on bootiaga.Kas tarbivad teisi kah lõunaks?

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 23, 2011 01:05 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mina soovitaks profaanina (ei miskit tea ma krevettidest) küll liike eraldi hoida. Et siis krevetid eraldi omas akvas ja kalad omas. Samamoodi nagu konnad ja triitonid eraldi akvades ilma kaladeta. Tundub mulle, et vähem sekeldamist ja muret tulevikus kooruvate tittede pärast.

Ja, taevake, algaja Piret, kas Sul on nüüd krevetid ka?! Et Sa ka ei väsi! Kes teeb see jõuab! Sa veel noor ka.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 23, 2011 09:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Küsimus on vist selles, kellel suust krevette sisse mahub ja kes on küllalalt kärme, et kreveti ka kätte saaks. Sellest lähtuvalt arvan, et nii botia kui mõõksaba kasutab eineks heal meelel krevette.
Sellest lähtuvalt peaks ka terneetsiad krevettidega hakkama saama. Karta on, et vaid neooni möötu kalad on krevettidele ohutud.

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 23, 2011 10:44 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Tänud,jätan teised siis gupi akvasse,need pole küll veel krevette ära söönud või on seni lihtsalt hästi läinud.

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver