foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Miljon väikest õunatigu.
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 09, 2011 05:50 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Dets 05, 2010 01:43
Postitusi: 71
Asukoht: Tartu
Minu õunateod on hakanud paljunema.
Märkasin kahjuks üsna hilja, peale seda kui üks kookon oli juba lahti läinud ning kogu akva väikeseid tigusid täis.

Mõte on hetkel neil lasta kaks-kolm nädalat kasvada seal, et nad välja noppimiseks piisavalt suureks kasvaksid ja siis laiali jagada.

Ülejäänud kookonid panin sooja niiskesse kohta ning sealt välja tulnud teod purki.
Kas need teod saavad paar-kolm nädalat kasvada purgis? Purk on liitrine ning akvaariumist võetud vesi + krunt on sees. Viskasin paar tabletti ka.

On mul mõtet neid kasvatada? Akvaarimus on vist 50-100 tigu.
Teistest kookonitest tuli välja ka suur ports.
Kaladest ainult haibarbus akvaariumis vahel noppis neid, kuid sülitas alati kohe välja. Nüüd jättis järele.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 09, 2011 07:19 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ühe teo kohta arvestatakse 10 liitrit vett. Sellest on väga palju foorumis juttu olnud. See rusikareegel kehtib suurte tigude kohta. Samas kõik väiksed teod kasvavad suureks, nii et nende kohta tegelikult ka. Kui Sul õnnestub pisikesed teod ruttu ära jagada, siis ehk pole hullu. Ülemäärane teo kogus rikub Su akva vee. Vesi läheb happeliseks ning kaob ka vee karedus.

Miks Sul neid tigusid nii palju vaja on? Ülearused kookonid tuleks pakkuda akvaristikas kas soovijatele või sootuks hävitada. Mina söödan neid oma Oscaritele. Sul paistab, et selliseid suuri kalu pole. Minu Barbushai armastas kangesti kooritud konservherneid.

Ei usu eriti, et liitrises purgis suudad kasvatada tigusid. Proovida ju võid -saad kogemuse võrra rikkamaks ning ühtlasi ka targemaks. Omal nahal kogetu on alati parim õppetund. Jutust järeldan, et Sul kookoneid rohkem kui üks. Olen kunagi algajana suure hurraaga kasvatanud omi tigusid 25-liitrises akvas. Päris probleemne oli. Vesi muutub häguseks, kipub haisema. Söötsin neid tollal raha kokkuhoiu mõttes ka kergelt keedetud kapsaga. Terve korter oli pussuhaisu täis (suvikõrvits, kurk või siis põhjakoristajate tabletid on parem valik). Lisaks ostsin neile veel apteegist kaltsiumi tablette ning panin toore muna koori (munalt oleks kasulik ennem vette panemist sisemine kile ära saada - ajab omasoodu vee hulluks). Kaltsiumi vajavad nad koja ehitamiseks. Siiski kasvas seal akvas, vaatamata minu suurtele ponnistustele, katkiste kodadega tigusid. Neid pole Sul aga mitte kuhugi mujale panna, kui veega karpi ning sügavkülma. Julm aga tõsi - kas selleks tasub tigude kasvatamisele kulunud hool ja vaev end ära. Eks otsus on Sinu ja nagu juba mainisin - isiklikud kogemused ("vitsad") harivad kõige paremini.

Aga edu ikkagi Sulle!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 09, 2011 08:08 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Dets 05, 2010 01:43
Postitusi: 71
Asukoht: Tartu
Hmm okei.
Küsin, ehk keegi tahab kookoneid :)

Mõte oli suures akvas nendel tigudel lasta kuskil kuni 1cm suuruseks kasvada ning seejärel kas ära anda või kui keegi ei taha, siis kaladele söödaks hakitud kujul.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 09, 2011 09:22 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Lasin ka akvas kevadel mõne kookoni kollaseid õunakaid kooruda.Tulemus - terve suve üritasin neist lahti saada.Nüüd korjan iga nädal kookonid kokku ja saadan "merekooli".Mälestus teo suvest - väga kurnav oli neist lahti saada.
Piret

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 23, 2011 11:44 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
ka mina olin kunagi väga :!: ammmu :shock: kimpus nende kookonitega ja tigudega.
Teist korda samasse ämbrisse ei ole astunud ja sp. minule isiklikult sobivad akvasse vaid tornteod, aga see on ainult minu isiklik tähelepanek ja arvamus.
Ja mingil huvitaval kombel pole minu akvasse kunagi sattunud muid tigusid -ka mitte prügitigusid.

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 24, 2011 05:17 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Jaan 24, 2011 04:52
Postitusi: 23
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Saaks neid õunakalapsi natuke?
Ja muide kas keegi oskaks aidata kuidas saada lahti "supertigudest" (pisikesed,pruunid ja paljunevad hirmsasti) Sain kunagi loomapoest kogematta ühe, mõne aja pärast oli neid miljon..Keetsin kõik läbi (va. veetaimed) sain neist kuidagi lahti. Ja nüüd ostsin loomapoest veetaime ja sain jälle need nõmedad teod!!!! KUIDAS NENDEST LAHTI SAADA???!!! Ma ei hakka jälle keetmist tegema..Ka veetaimi ära ei viska! Nad paljunevad nagu hullud. Õunakad pole mul kunagi paljunenud..ega kuigi kaua elanud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 24, 2011 07:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 05:35
Postitusi: 96
Pildid: 0
Asukoht: Tartu vald
Proovi kasutada teosööjaid tigusid (Anantome Helena). Kui oled nendest tegelastest huvitatud, siis täna just avastasin, et ostas on müügil.

http://www.osta.ee/16837457


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 24, 2011 07:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Aug 24, 2010 04:13
Postitusi: 104
Pildid: 0
Asukoht: Harjumaa, Viimsi vald, Laiaküla
eks need prügiteod on suured tüütused küll jhh.. Aga et nendest lahti saada tuleb palju kanntust taluda ning teha mingi hullem suurpuhastus. Mul endal on ka selllised väiksed pruunikad (meenutavad õunatigu) ja ainus mis teha saan on neid filtrit puhastades minema visata ja klaasi peal surnuks pigistada ( jube töö)

_________________
210l Guraamid, gupid ja antsupere


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver