foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Miks mu õunteod surevad?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 03, 2011 03:50 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Jaan 03, 2011 03:36
Postitusi: 3
Asukoht: Pärnu
Olen alles roheline akvaariumiloomade pidaja ja sellise mure ees, et kolmest õunteost kolm on juba loojakarja läinud. Akvaarium ise on meil olnud juba 2 nädalat ja selles elavad 5 kupit ja üks põhjakoristaja, kes tunnevad end üpris mõnusalt, aga õunteod millegipärast surevad peale 72 tundi akvaariumisse panemist... Esimesed 24 tundi olid nad aktiivsed ja roomasid ringi, rallitasid mööda akvaariumi seinu ja põhja, siis jäid järjest loiumaks, järgmisena juba hõljusid veepinnal ja siis enam ei reageerinud ka sellele, kui teo jalga puudutasin, nad peaks ju karpi tõmbuma siis. Alguses ikka lootsin, et nad on veel elus, aga peale 24 h sellist olekut kadus seegi lootus. No olen nüüd erinevatest eesti- ja muukeelsetest foorumistest infot kogunud, aga targemaks eriti saanud pole. Kas nad saavad nälga surra? Ometi zoo-poe müüja ytles, et teod söövad hea meelega ka kalade toitu, milleks on meil teatud spetsiaalsed helbed. Vee temperatuur on kogu aeg pluss 28, ei usu, et neil ka külm oli. Võibolla vee mingi spetsiifiline keemiline omadus? No nii kahju igatahes, ma olen alati olnud koera- ja kassiinimene ja nüüd esimest korda elus kiindusin teosse (või noh, tigudesse) ja suretasin välja vaesekesed. Saan ma teha veele mingisuguse testi, et teha kindlaks mingisugused keemilised iseärasused, mis võisid olla põhjuseks?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 03, 2011 04:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Sept 29, 2009 04:47
Postitusi: 156
Asukoht: Tabivere,Tartu
Minu teooria ütleb, et süüdi võib olla kõrge temperatuur? Mul oli ka nendel kuumadel suvepäevadel akvas kuskil 27-28C ja õunateod ka hõljusid ja olid täieseti lojud.
Muidugi sa võid veeteste teha, võid akvas temperatuuri langetada jne.
Aga las kogenumad soovitavad! :wink:

_________________
kuldkalad on võrratud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 03, 2011 08:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Sept 24, 2007 11:06
Postitusi: 55
Pildid: 0
Asukoht: Otepää
Mul sama probleem. Ostsin õunteo, paar päeva liikus normaalselt ringi ning järgmistel paaril päeval oli loid. Hulpis muudkui veepinnal või põhjas, uks paokil. Lõpuks võtsin akvast välja ja oligi surnud :cry:
Ei tea, milles asi oli :roll: Paar korda nägin, kuidas guraami teda natuke toksimas käis uudishimust, aga ei taha uskuda, et see talle saatuslikuks sai.

_________________
Aquael 80L:
Uus algus 27.06.2016
Asukad: Kalad, õunatigu, elustaimed.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 04, 2011 02:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Ma kahtlen, et temperatuuris asi on, suvel läks mul tigude akvas vesi lausa 35 kraadi peale, teod muutusid ainult aktiivsemaks mitte loiuks.
Oled sa ikka kindel, et nad piisavalt süüa said. Uues akvaariumis ei ole kuskil vetika kihti ka mida nälja korral närida neil.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 05, 2011 11:29 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mõõda oma vee karedust ja pH-d. Teod ammutavad veest oma koopa ehitamiseks kaltsiumit. Sellega nad tõmbavad vee kareduse alla. Seoses sellega muutub ka pH happeliséks. See kõik juhul, kui tigusid liialt palju. Ikka üks tigu ja 10 liitrit vett või ehk rohkem.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 06, 2011 01:19 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Jaan 03, 2011 03:36
Postitusi: 3
Asukoht: Pärnu
Ei suutnud kiusatusele vastu panna ja ostsin uued õunteod, ühe suurema ja 2 poega. Akvaarium on küll pisike, 20-liitrine. Peaksin siis mingi spetsiaalse kaltsiumi tableti või preparaadi muretsema lisaks, et tigudel karbi ehitamiseks piisavalt materjali jätkuks? Ja kas akvaariumi põhja pandud tühi naturaalne teaokarp võib ka olla mingil määral kaltsiumiallikaks?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 06, 2011 01:48 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
No ega siin pole muud kui uut katastroofi oodata. Ühe õunateo kohta tuleb arvestada 10 liitrit vett sõltumata tema suurusest (ka pisikesest saab peagi suur). Kalade puhul on rusikareegliks 1 cm täiskasvanud kala (sest ka maimust saab peagi suur kala) kehapikkuse kohta 1 liiter vett. Võid ise kalkuleerida millise üleasustusega tegemist on. Põhjakoristaja on kahjuks väga udune nimetus kala kohta, selle nime all mõtlevad mõned pisikesi ja teised üsna suuri kalu. NH3/NH4, NO2, NO3 testidega saab teada kas veega on asjad pahasti või väga pahasti - hästi ilmselt seal midagi olla ei saa(see et vesi kenasti läbi paistab ei tähenda midagi). Pisut lugemist, pööra kindlasti tähelepanu ka sissetöötamistsüklile millest seal juttu on:
/article_view. ... fldAuto=16
/article_view. ... fldAuto=17
/article_view. ... fldAuto=18
Pakuks et 5 gupit oleks üsna maksimum 20 l akva jaoks. Omajagu sõltub ka sellest kui palju toita.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 07, 2011 12:42 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Jaan 03, 2011 03:36
Postitusi: 3
Asukoht: Pärnu
Tänan kõigi vastuste eest. Ei ole tõesti mõtet peaga vastu seina joosta. Seega, lähiajal on plaanis suurem akvaarium ja alles seejärel uute ujuvate ja roomavate sõbrakeste soetamine. Minu poolest võib teema lukku panna.


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver