foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Õunakad veidrad.
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 03, 2010 12:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 19, 2010 04:56
Postitusi: 67
Asukoht: Sindi
Küsimus siis selline, et minu õunakad on hakanud veidralt käituma. See hakkas üks nädal aega tagasi juba, et ujusid veepinnal. Nüüdseks ei uju enam aga ega ei rooma ka eriti vaid pigem on kogu aeg kojas. Kui tulevad välja siis on lojud ja üritavad lausa kivide alla pugeda. Samas tornteod jälle on hakanud mööda klaasi roomama. Mulle tundub, et neil nagu oleks süüa vähe. Aga kuna pole kindel siis palun targematelt abi. Samas kaladele annan süüa ja olen üritanud peita ka tigude jaoks aga asjata. Mollid leiavad kohe üles ja söövad ära. :( Kuna Mollid söövad nende tabletid ära siis ei ole julgenud lisa panna, sest Mollidel pärast kõhud kinni.
Äkki oskab keegi aidata?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 03, 2010 01:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
See on täitsa normaalne, et nad veepinnal ronivad, nad söövad veepinnal olevat proteiinikihti. Kui teod kojas passivad võib ka sellest olla, et valmistuvad munema, minu kaks suurt õunatigu tegid nii vähemalt nädal aega ja pealse seda hakkas aina munakuhje tekkima :D

Aga kui sa kardad, et neil vähe süüa on pane neile näiteks kuuma veega ülekallatud salatilehte või kurgi viil. Võid ka midagi muud panna, mida kalad nii kiiresti ära ei söö.

Huvitav on see, et minul on asi vastupidi, mul söövad teod kalade eest tabletid ära :D

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 03, 2010 10:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 19, 2010 04:56
Postitusi: 67
Asukoht: Sindi
Aitäh shadowcat. Mul nüüd natukenegi kindlam tunne. Mulle väga meeldivad õunakad ja kuna mu guraami(kes mulle ka meeldis) sõi viis tigu ära nii, et ainult kojad on alles siis ei tahaks, et nende ülejäänutega ka midagi juhtuks:) Guraami kahjuks lahkus siit ilmast kolm päeva tagasi peale teo söömist. Tal läks kõht hirmus lahti ja varsti teda polnudki enam:(. Ja ma ei tahaks enam kellestki ilma jääda. Aga äkki oskad sa vastata ka sellele miks siis minu tornteod mööda klaasi kimama on hakanud:)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 03, 2010 11:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 19, 2009 07:25
Postitusi: 292
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn; 53491781
Üks võimalus on see,et kui sa peidad sööki siis tahes tahtmata vajub osa kruusa vahele. Sealt siis nokivad tornid välja, süüa palju-paljunevad kiiremini ja siis vaja ju hingata ka. ku torne rohkem siis tundubki,et kimavad üles alla.
Lase kimavad..see normaalne.

_________________
"elu nagu hernes"



120;65;35


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 03, 2010 12:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Tornteod liiguvad öösiti mul üles alla, võib-olla pole sul valgus nii tugev või varjavad taimed paremini, siis nad liiguvad rohkem ka päeval. Klaasi pealt söövad nad vetikaid ehk näed neid ka selle pärast.
Aga ikkagi, kui kardad, et tigudel süüa ei ole pane neile kurki või salatilehte :)

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 03, 2010 02:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 17, 2007 12:36
Postitusi: 180
Asukoht: Raplamaa
Õunakad võivad sul lihtsalt stressata sellepärast, et guraamid neid nokivad. Minu akvas läks ka nii, et pole enam ühtki õunakat alles. Stressasid ennast surnuks, kuna guraamid ja mõõksabad neid pidevalt terroriseerisid - nii kui keegi nina karbist välja pistis, oldi kohe kallal. Muutusid ka loiuks, ulpisid pinnal ja lõpuks läinud nad olidki... Sul akvas mollid ka, need on ka kanged tigude kallal ülbitsejad muuseas!
See, et tornikad sul mööda klaasi rallivad, on täitsa normaalne nähtus, ei tasuks pabistada sellepärast. Ja seda, et tornid nälga jäävad, ma ei usu :)

_________________
110 Juwel Rekord, 3x18w, ancistrus, 2*marmorguraami, neoonid, mollyd, SAE, elustaimede džungel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 04, 2010 09:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 19, 2010 04:56
Postitusi: 67
Asukoht: Sindi
Aitäh teile kõigile mõistlike vastuste eest. Panin neile kurki ja see tundub maitsvat:) Vetikat mul ei ole ja torne on kuskil kolm neli tükki aga pimedam on mul jh akvas, sest praegu ju nii soojad ilmad ja lampi ei taha siis palju kasutada kuna temperatuur niigi 26 umbes. Kasutan lampi ainult õhtupoole siis kui neil juba liiga pimedaks läheb. Stressis võivad õunakad küll sellest guraami loost veel veits olla aga õnneks ma nägin neid täna öösel juba kimamas:) Nii tore oli vaadata:) Õnneks oli see üks guraami ainuke kes neid kiusas tugevalt. Mollid on ülbed aga ma olen akvas suutnud sellise valiku teha, et need mollyd kes kiusakad olid on juba laiali jagatud ja vaguramad alles:)
Veelkord suur aitäh minu muredele vastamast ja nõu andmast:)


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver