foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 15 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Õunaka kookon?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 28, 2010 09:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 20, 2010 10:54
Postitusi: 60
Asukoht: Tallinn / Mustamäe
Avastasin täna (28.04.10) akvaariumi kaane küljest valgetest munadest koosnevad kobarad. Kas võivad olla õunaka lapsed?
Kui on , siis kas ma pean nendega midagi tegema?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 28, 2010 09:45 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
Palju õnne esmalt! Sina ei pea midagi tegema. Las kookon olla omal kohal, kui soovid sealt teopoegi saada. See võtab küll pikki nädalaid aega ja võib tunduda isegi miskil hetkel, et äkki ei tulegi miskit, aga kui ei torgi, siis kooruvad sealt teolapsed sellegipoolest - see võtab lihtsalt pikki nädalaid aega.
Õunakad valivad munakuhila tarbeks soojema niiske paiga väljaspool veepiiri. Minul kõige ekstreemsem paik, kust munad leidsin, oli akva peal klaasil oleva lambi küljest. Tüüp ronis järelikult pikalt kuivas ja siis vette tagasi. Enamasti siiski munevad vee lähistele niiskesse sooja kohta :)

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 28, 2010 10:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 20, 2010 10:54
Postitusi: 60
Asukoht: Tallinn / Mustamäe
Aitäh!
Ma siis ei torgi :D Aga aru ma ei saa, kuidas saab nii olla - akvas ainult üks õunatigu juba peaaegu pool aastat ja alles nüüd siis lapsed? :)
Aga kas ma puhastamise ajaks võin ikka kaane koos kookonitega pealt ära võtta?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 28, 2010 10:14 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
Kui akvat puhastades kaant pealt tõstes kookon viga ei saa ja kaas pikalt ära ei ole, ei juhtu kookoniga midagi.
Ma ei ole niivõrd õuntigude olemusse tunginud, aga osa tigusid vähemalt on nö kesksoolised ehk saavad ise valida, kas on emased või isased ning ei vaja paarilist järglaste ilmale toomiseks.

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 28, 2010 10:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Õunateod vajavad paarilist aga emane võib tükk aega oodata enne kui munema hakkab, ju olid tingimused soodsad.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 28, 2010 11:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 05:24
Postitusi: 127
Asukoht: rapla m/k
ma korjasin kookoni välja ,panin kausi põhja vett ja sinna svammi,selle peale kookoni ja katsin klaasiga.5-6 nädala pärast kookon n.ö. "plahvatas" ja koorusid väiksed teod.ah jaa,kausi panin idapoolsele aknalauale.pead arvestama ,et ühest kookonist koorub ~100 teopoega ja hiljem on tegemist ,et neile kodu leida :lol:
mati.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 29, 2010 07:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 20, 2010 10:54
Postitusi: 60
Asukoht: Tallinn / Mustamäe
Aitäh kõigile, kes nõu andsid!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 02, 2010 10:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 20, 2010 10:54
Postitusi: 60
Asukoht: Tallinn / Mustamäe
Ma võtsin osad kookonid kaane küljest ära ja panin svammiga vette nagu õpetati, üks kookon jäi kaane külge. Täna avastasin kaane küljes oleva kookoni seest tühjana ja siis märkasin u 50 väikest kollast tigu klaasi ja taimede küljes ronimas. :D Aga svammi peal olevates kookonites pole veel midagi juhtunud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 02, 2010 03:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 05:24
Postitusi: 127
Asukoht: rapla m/k
need on vast hilisemad kookonid , oota ja juhtub ime :lol:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 06, 2010 05:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 20, 2010 10:54
Postitusi: 60
Asukoht: Tallinn / Mustamäe
Täna jälle uus kookon klaasi küljes :D. Seda ma svammi peale ei pane, sest eelmisest ei ole ikka veel midagi tulnud :( Kui vanalt õunakaid müüma võib hakata?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 06, 2010 06:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Apr 26, 2009 10:50
Postitusi: 188
Asukoht: Järvamaa, Paide linn
veeelukas kirjutas:
Täna jälle uus kookon klaasi küljes :D. Seda ma svammi peale ei pane, sest eelmisest ei ole ikka veel midagi tulnud :( Kui vanalt õunakaid müüma võib hakata?


Umbes paari kuuselt äkki...Või siis kui on kindel et nad enam pole ohus et ära süüakse...Suurtel kaladel on kombeks endast pisemad olevused nahka panna.Ehk siis läheb suurtel kaladel kõik mis suhu mahub.Aga see on ainult minu arvamus ja see ei pruugi ühtida teiste omaga...

_________________
Hetkeks akvaristika ajalugu:)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 06, 2010 06:55 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
Kui akvaariumis ei ole selliseid suuremat sorti aplaid kalu, kes võiks õunteo kookoni hävitada, pole mõtet ka seda torkida. Las areneb seal, kus on. Minul ühes akvas on hävitajaks Oscar, kes tunneb kookonite vastu erilist huvi ja näeb kohe vaeva nende alla saamisega ning enne rahule ei jäta, kui kõik on alla saanud. Teistes akvades pole kookonitega probleeme olnud.
Korra olen ka svammi peal proovinud huvi pärast, aga samuti ei olnud edu. Kookoni arenemiseks on vaja head sooja ja niisket paika, mida on svammi peal väljaspool akvat keerulisem saavutada. Kookon poetatakse vanemate poolt sinna, kus on arenemiseks head tingimused.
Jagama võid neid hakata vast juba siis, kui nad on pisut üle poole cm'i, kui just ei lähe suurte kalade seltsi. Oscar pistab sellised silmagi pilgutamata nahka. Väikeste kalade akvas pole probleemi.

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 06, 2010 09:52 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mai 19, 2008 09:47
Postitusi: 13
Asukoht: Tallinn
Mul 3 suurt õunakat,umbes 3 kuud tagasi kukkusid kookoneid poetama,tipphetkel oli 12 kookonit klaasi küljes :shock: ,nüüd siis põhi kirju õunakatest ja varsti saab jagama hakata,kusjuures akvas on mul just need kurjad oscarid,kuid ei tundu neile need mokkamööda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 06, 2010 10:02 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
Eks kalad ole ka erineva iseloomuga, nagu inimesed, aga selliste kalade puhul, nagu Oscarid, on oht lihtsalt suurem, et võivad kookoneid hävitada. Kui mu Oscar oli pisem ja noorem, siis kah ei torkinud kookoneid. Nüüd lausa naljakas vaadata, kuidas neid iga hinna eest üritab kätte saada.
Kalad, kes on teemaalgataja akvas, ei ohusta kookoneid.

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
 Teema pealkiri: Õunaka kookon?
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 06, 2010 10:14 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Minu Oscarid armastavad ka kangesti teo kookonit. Hüppavad ja kargavad seni, kuni kätte saavad. Nopivad põhjast ka pisemaid tigusid, kui mõni imekombel sinna pudenenud.

Ja veel, ei tea mitmes kord, hoiatan! Ärge laske tigudel üle pea kasvada! Arvestatakse 10 liitrit vett ühe teo peale. Ma olen selle jama läbi elanud. Rikuvad vee ära. Ph läheb hirmus alla. Alguses vaatasin ka õnnejunnis, et oi kui kihvt, nii palju ilusaid kollaseid tigusid, aga pärast olin tükk aega hädas. Ja ega neid nii kangesti kellelegi jagada ka pole. Tuli lõpuks sügavkülma tudule panna. Ja lisaks ei kasva nad ilusad. Koor on igerik ja praguline. Võtavad ilmselt ka vee kareduse ära. Ostsin küll apteegist kaltsiumi ja panin munakoori. Keetsin (kergelt) ka kapsast - terve korter oli pussuhaisu täis. Aga imelik oli see, et vaatamata nende kohutavale üleküllusele ei söönud neist keegi mul taimi!

Nii et - mis on ikka liig see on liig.

Jõudu tigude kasvatamisel!

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 15 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver