foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 13, 2010 03:28 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mai 12, 2009 08:27
Postitusi: 40
Asukoht: Tartu
Akva suurus 300l
NO3 - 5
CO2 - 2,7
KH - 9
PH - 8
Veevahetusi teen üliharva. Umbes kord kuus, kuna kalade populatsioon on meeletult väike sellise akvaariumi kohta.

Ca 5 õunatigu on järjest loojakarja läinud. Tegid küll 2 kookonit aga mõlemad olid viljastamata.
Alguses oli kõik 5+ Rallisid ringi ja käitusid nii nagu teod käituma peavad. Kuid siis suhteliselt järsku otsustasid nad vähem liikuma hakata ja kodadesse tõmbuda. Ancistrused, aplad loomad nagu nad on, asusid kohe tigusi närima ning imelikul kombel närisid nad kõigil viiel teol järgemööda luugid katki ja lõpuks olid neil suht vigased luugid aga ikkagi aegajalt sõitsid ringi ja närisid sööki (kurki, salatid, õuna, taplete jne jne) Kuid kuna nende luugid olid suht katki siis ancistrused said juba sõna otseses mõtted liha kallale minna :S

Väga ei taha uskuda et ancistrused need mõrtsukad on, sest koguaeg sai kenasti söödetud. Pigem kahtlustan, et miski nõrgestas tigude luuke ja tänu sellele said antsud kergesti jagu nendest ja lihtsalt süvendasid probleemi.

Ise pakun välja 3 võimalikku põhjust.
a) Kaltsiumi puudus?
b) Agrimix-Mikro Profi's leiduv Vask (0,1% kogumahust) mida doseerisin ca 2,5 - 5ml nädalas.
c) Miskine tigude katk?

Kalad ja taimed on vägagi rahul keskkonnaga.

PS! Nüüd kui järgi mõelda siis ka torntigude populatsioon on kadumas. Üli harva kui mõnda näeb.

_________________
300L : Neoonid 7x, Mollid 2x, Ancistrus 2x, Õun 2x, Terneetsiad 3x. + taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 13, 2010 06:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Sept 14, 2006 08:38
Postitusi: 76
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa
Minu õunteod läksid hingusele peale seda kui tõin akvasse tiigerbarbused. Nad torkisid neid kogu aeg kui nad liikusid ning arvan, et nad lihtsalt surid nälga. Iga kord kui keegi neist pea oma kojast välja pistis, siis olid barbused kohe nokkimas. Süüa said mu barbused küll mitmekesiselt, samuti tigudele panin kurki, kuid nii läks...

_________________
240 l.
Elussünnitajad, torn- ja prügiteod,
elustaimed, EHEIM ecco 2236, EHEIM aguaball 2212.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 13, 2010 06:08 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Kui suured/vanad nad sul juba olid? Võibolla nende aeg sai lihtsalt otsa. Õunateod väga vanaks ei ela ja kui juba kookoneid pandi, siis ei saanud nad ka väga noored olla. See kodade luukide lagunemine näitab nende puhul minu arust ka tihti juba raugaiga.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 13, 2010 08:35 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mai 12, 2009 08:27
Postitusi: 40
Asukoht: Tartu
Kusjuures päris vanad olid. Kuid ma ei taha üldse kohe uskuda, et asi oli vanaduses. Sest see ei seletaks Torntigude kadumist.

Lähen ilmselt ostan akvapoest mõned pisikesed õunateod katsetuseks. Saab teada kas asi oli vanaduses või siiski milleski muus.

Kui keegi veel oskab miskit seletust pakkuda siis oleks tänulik :)

_________________
300L : Neoonid 7x, Mollid 2x, Ancistrus 2x, Õun 2x, Terneetsiad 3x. + taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 13, 2010 11:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
* Ega sa mõnd ravikuuri, medikamenti akvaariumis ei ole pruukinud ?
* agrimixi puhul paned ~0,02ppmi (5mml löga) vaske, see veel ei tohiks mõjuda kellelegi. Eeldan et lisad agrimixi ikka Fe taseme järgi, mitte huupi ja lisatav kogus ikka ka nädalaga ära tarbitakse.
* Mõnda muud kemikaali oled kasutanud viimasel ajal ?

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 14, 2010 01:18 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Okt 05, 2009 11:43
Postitusi: 87
Asukoht: Paide
kui 5 ml agrimix lisada nädalas siis see tiba palju, mul kast taimi täis ja kui fe testi uskuda siis mul kulub ikka 2 nädalat selle koguse peale samuti mul 300L kuigi kui sul taimi piisavalt siis i tohiks agrimix see kull olla, see vase sisaldus toesti suht madal.

_________________
260L 50L 22L
http://puumakeseveeilm.blogspot.com/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 14, 2010 11:14 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mai 12, 2009 08:27
Postitusi: 40
Asukoht: Tartu
Ei ole kasutanud midagi peale nimetatud väetise. Väetist läheb nii nagu taim tahab. Ei mõõda raua järgi.
Co2 muidugi läheb kah sisse.

Akvaariumis elab ka üks üüratu suur latikaparmu vastne (suurem kui neoon) Temal ei tundu miskit viga olevat. Siblib ringi ja ajab kalu järgemööda taga. Ca 4 kuud juba elutseb õnnelikult.

Esmaspäev hangin ca 3 noort õunatigu akvaariumisse ja eks siis oskab edasi mõelda milles asi võib olla. Kui neil kah kolme kuuga luugid lagunevad siis peab tõsiselt edasi uurima milles asi olla võib.

_________________
300L : Neoonid 7x, Mollid 2x, Ancistrus 2x, Õun 2x, Terneetsiad 3x. + taimed


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver