foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: kilbade akvaarium
PostitusPostitatud: Reede Jaan 02, 2004 06:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 08:39
Postitusi: 349
Asukoht: Tallinn
mu sõbranna läheb omme ostma oma kilpkonnadele uut akvaariumit (kuna vana läx katki) kui suurt te soovitate osta? ( see peax olema selline et teda olex lihtne puhastada ja et sellel puhastamine ülejõu ei käix)

_________________
45l
1platy, 2hoplosternumit, 1anc, 4neooni, 1OTO ja 1kuldkala, 3pseudomugil gertrudae-d ja 2japonica shrimps-i


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 16, 2004 02:36 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 09, 2003 11:00
Postitusi: 11
Asukoht: Tartu
tere!minul on punakõrv vee kilpkonn.väga armas elukas.tal on oma akvaarium-terraarium ei teagi kumb õigem nimi oleks.tal peab olema vett ja ka võimalus välja kilpi kuivatama tulla.igal õhtul jalutab toas ringi.tõesti mõnus rahulik loom on.mul on ta 2.5 aastane,nimi on Kipsplaat


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 16, 2004 03:27 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
No siis võiks ta nimi olla hoopis Cyproc :shock:
Kas need kilpkonnad haisevad ka ja kas nad talveunne ka lähevad


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 16, 2004 04:23 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
ei lähe unne, haisevad aga nii palju et oleneb toidust ja kas sa tal vett ka ikka vahetad, irw.põhiliselt läheb haisema järgi jäänud toit

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 17, 2004 11:11 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 09, 2003 11:00
Postitusi: 11
Asukoht: Tartu
kui akvaarium haiseb on küll omaniku viga.mina puhastan enda oma umbes kuus korra.filtrit pesen muidugi tihedamini.elus toitu ja muud annan talle eraldi kausis,et toidu jääke akvasse ei jääks. :D


Üles
 Teema pealkiri: !
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 28, 2008 09:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 29, 2006 04:04
Postitusi: 46
Asukoht: põlva
Lähevad küll unne!!! :? Mul oli kui kogemata oli soojendus pulk otsad and siis kilpkonn juba seadis ennast magama :lol: Ja ma olen seda ka kuulnud (tegelt see vana jutt) et kilpkonni pannakse talveuneks külmkappi :D :D

_________________
300l,100l,25l. kaks mõõksaba, 12 aastane isane punakõrv (otsib kaaslast), hai barbus, leina kala, kaks mollit, kaks gupit, ca30 kirev ahvenat, pleco, barbus.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 28, 2008 10:23 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 27, 2008 01:01
Postitusi: 106
Asukoht: Viljandi
kui vanad need kilbikad on?

Mida suurem seda parem muidugi, aga kui ütled loomakese vanuse või siis kilbi suuruse teame paremini soovitada ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 28, 2008 10:52 
Akvarist

Liitunud: Reede Jaan 04, 2008 07:43
Postitusi: 201
Asukoht: Narva
mul on üks nettist tõmmatud materjal veekilpkonnadest, kus on öeldud, et 200 l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 29, 2008 09:56 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 27, 2008 01:01
Postitusi: 106
Asukoht: Viljandi
kui me sellisest nurgast vaatame siis 30cm kilbiga isendid mahuks kahekesti ka 100 liitrisesse kasti aga mis elu see on????

Punakõrv tahab ju ujuda ja tahab ka kuival maal ringi liikuda akvaariumis peaks olema platform kus nad kuival olla saaks...

jahh 200'st liitrist piisaks, aga loom ju kasvab ja koos sellega ruumi nõudlikus. mõelge sellele kas on mõtet siis osta 200 liitrist, kui aasta - kahe pärast, tuleb juba uus osta


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 29, 2008 12:56 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 23, 2007 11:59
Postitusi: 193
Asukoht: Kehtna
kristina kirjutas:
mul on üks nettist tõmmatud materjal veekilpkonnadest, kus on öeldud, et 200 l


mina usun et 200l on väga hea ühele kilbukesele . ja sellega koos muidugi võimas filter . ilma korraliku filtrita pole mõtet isegi 500l kilpkonni pidada.

Aga veel oluline asi kilpkjonnade pidamisel on valgus ja soojus ;)

_________________
Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 16, 2008 11:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juun 17, 2007 08:28
Postitusi: 50
Asukoht: Harjumaa
Olles üle 10-ne aasta kokku puutunud punakõrvadega julgen väita, et nii nagu ka kalad ei kasva kilpkonn suuremaks kui seda võimaldab keskkond(olenub muidugi kalast, aga üldistades). Mul olid punakõrvad 120 liitrises akvas. Alguses kui nad mulle kingiti siis nad olid u 3 cm läbimõõduga ja kaheksa aastat hiljem 10 cm. Seega ei kasva nad eriti suureks kui seda keskkond ei võimalda.
Kahjuks jäi üks kilbidest mingisuguse kännu või kivi alla kinni ja suri ära....... tema vend/õde suri neli päeva hiljem :( lihtsalt suri ja kõik!
Arvatavasti üksindusse vms.
Sisustatud oli akva sedasi, et vett oli u 2/3 mahust akvas ja siis oli ühes akva otsas kord kivi ja kord mingi kännulaadne asi kuhu siis sai ronida.
Seega julgen soovitada, et kui pidada kahte kilpi, siis piisab 200 liitrisest akvast küll. Teine teema on muidugi akva loogiline sisustamine. Et kui pool akvaariumit toppida mingit kivihunnikut täis siis 200 liitrist jääb väheks.
Nüüd ma andsin väiksele vennale teatepulga edasi. Kohandasime talle sellesama 120 liitrise akva sedasi et u 2/3 pinnast on selline pleksiklaasist platform koos kaldteega. Kaldtee piisavalt pikk et kilp saab ennast otse veest sinna kerge vaevaga peale libistada. Kogu platform sai kaetud silikooni kihiga ja üle puistatud peene killustikuga. Üllataval kombel on tulemus isegi täitsa kena :) Ja elavad seal kaks kilpi jällegi.


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver