foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Mari marmorvähil.
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 04, 2009 12:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 28, 2008 04:39
Postitusi: 248
Pildid: 5
Asukoht: Viljandimaa
Tere! Küsimus siis seoses pealkirjaga.Nimelt juba paar ndl-t ei ole mu vähk end koopast välja ajanud,siis tüstsin seda ´´koobast´´veidi ja vaatasin taskulambiga,et kas asukas ikka elus veel on ja mis ma märkasin,lakaalune paksult marja täis (umb 2mm läbimõõduga marjad). Nüüd küsimusi kohe palju:
1. Kaua need marjad tal on,enne ,kui pojad välja tulevad?
2. Kui pojad väljas,kas pean nad siis ema juurest eraldama (ta on täiesti üksi 50l akvas oma marjakobaraga)
3. Kas väikestele vähkidele peab hakkama algul mingit eritoitu andma?
4. Täna avastasin lisaks,et mingid imepisikesed valged tegelased askeldavad akva klaasi küljes ,mis need on? (vähipojad nad kindlasti olla ei saa)Ja mis nendega teha tuleb,et ära kaoksid?
Aitäh läbilugemast ja julgen jääda vastuseid ootama. :wink:

_________________
Vee-elanikud ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 05, 2009 08:40 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Sept 01, 2007 09:02
Postitusi: 27
Asukoht: Harjumaa
Oma kogemustest oskan öelda et mari on marmorvähil all ca 30-40 päeva. Kooruma hakkavad nad sealt tasapsis. mitte kõik korraga. Alguses on nad ainult mõne mm pikkused ja et kalad neid ära ei sööks soovitaks sele marja kandva vähi sealt varakult juba ära võtta ja kuskile "beebi" akvaariumisse panna.
Eraldi toitu anda vaja ei ole ja ema neile ohtu ka ei valmista, aga kui kõik mari on kenasti talt saba alt ära tulnud võid ta siiski poegadest eraldada.
Rohkem ma esialgu sulle nõu anda ei oska :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 07, 2009 08:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 28, 2008 04:39
Postitusi: 248
Pildid: 5
Asukoht: Viljandimaa
Aitähh kirjutamast.Vähil mari veel endiselt all.Ta ongi 50l akvas täiesti üksi oma marjaga,kalu ma temaga koos ei peagi,need on eraldi akvas. Tegin vähi akvas põhja kruusast tühjaks,kuna arvasin,et kui pojad väljas,siis läheks põhja puhastamine raskeks,kuna ei näe neid väikeseid sõralisi muidu. aga ootan ja jälgin põnevusega,mis saama hakkab,esimene kogemus ju ikkagi :wink:
Iseasi,mis ma pärast nendesõralistega peale hakkan,aga ega esialgu nii kaugele mõelda ei viitsi ka :lol:

_________________
Vee-elanikud ;)


Üles
 Teema pealkiri: marmorvähi tited
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 16, 2009 10:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 21, 2009 02:31
Postitusi: 144
Asukoht: tallinn
tited on tõesti kusagil pooleteise kuu pärast koorunud ja ka siis kannab emme neid kusagil nädala jagu endaga. Mina olen andnud tittedele helbeid ja nüüd kui nad on kusagil ca 2-3 cm- ka graanuleid puistanud ning peenestanud ka põhjakalade tablette. Söövad nad taimi ja ega värske kurkki ja suvikõrvitsaviil mööda külgi mahajookse :lol:- see on vahemalt kolm päeva nädalas et taimi säästa :lol: . Praegu juba annan ka külmutatud sääsevastseid ja mingeid külmutatud krevetilisi aga soovitan need ülessulatada sõelal sest see sulav vedelik ei ole just kõige meeldivam mis akvasse valada. Olen vahel andnud purustatud leotatud läätsi ja sulatanud neile ka külmutatud rohelist hernest- kest ära

_________________
80 l- 5 kukekest, 3 vetikasööjat, õunakad, 126l Tetratec- peategelased- kaks täitmatut kuldset, mõned sehkendavad antsukad, õunakad, natuke rohelust -sõbralik seltskond hea söögiisu ja rahumeelse olekuga


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 17, 2009 07:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 28, 2008 04:39
Postitusi: 248
Pildid: 5
Asukoht: Viljandimaa
Jah pojad kasvavad jõudsalt ,nad on nüüd 2 ndl-t vanad ja peaaegu 1 cm pikkused.Söövad helbeid ja kurki ning ussikesi.Olin ka väga,väga paha ja andsin neid endid kaladele elussöödaks,kuna kokku jõudsin neid lugeda 150 ja edasi ei viitsinud lugeda-ühesõnaga LIIGA PALJU.Alles jäi umbes 50-70 tegelast+ ema.Mis nendest edaspidi saab,ei tea veel,ehk saan ära ikka jagatud.Kümmekond on broneeritud.

_________________
Vee-elanikud ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 09, 2009 09:45 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Veebr 04, 2008 02:36
Postitusi: 34
Asukoht: Tartu
Marmorvähk on üks paras "prügikala" sigib metsikult ja mida rohkem vahetad vett ja annad elussööta seda kiiremini vorbib ta ka endale uue pesakonna võid pisikestega julgelt kalu toita, kui vähid juba suuremad siis kalad neid enam ei soovi

_________________
juwel 110 taimed ja mõned elanikud


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mari marmorvähil.
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 16, 2010 09:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 19, 2009 07:25
Postitusi: 292
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn; 53491781
Cessuke kirjutas:
4. Täna avastasin lisaks,et mingid imepisikesed valged tegelased askeldavad akva klaasi küljes ,mis need on? (vähipojad nad kindlasti olla ei saa)


Kusjuures mul sama küsimus.
Kes need sellised on ja kust nad tulid?
Enam pole näha aga üks-kaks päeva oli neid seal klaasil ikka palju

_________________
"elu nagu hernes"



120;65;35


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 23, 2010 04:10 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 28, 2009 07:16
Postitusi: 55
Asukoht: Tallinn
Need väikesed valged oma mullis võiksid olla tavalise väikese pruuni teo pojad. Esinesid igatahes koos ja meenutasid ka tigusid kui lähedalt vaadata. Aga üks teine kiirestiliikuvate olendite pilv on ka olemas olnud. Seda ei tea kohe pakkuda


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 07, 2012 07:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 13, 2011 08:34
Postitusi: 24
Asukoht: kuressaare
minulgi selline asi et 42l akvas 2 vähki ja täna avastasin et mõlemal paks marjakiht all palun abi mida ma nüüd tegema pean esimest korda selline juhtum sõralised olnud ainult 2 kuud. Palun nii palju informatsiooni kui võimalik.
Aitähh!!

_________________
igasugused vahvad tegelased :)
+ taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 09, 2012 10:55 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Jaan 02, 2012 08:57
Postitusi: 57
Asukoht: Mustvee
Rahunege täiesti maha midagi erilist ja rasket te ei pea tegema lasnad olla rahus ja kui munad kooruvad oleks soovitatav suured ja väikesed eraldi panna kui soovite järglasi hoida.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 20, 2012 10:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 13, 2011 08:34
Postitusi: 24
Asukoht: kuressaare
tänud! pojad ongi juba koorunud ja siblivad rõõmsalt mööda põhja ringi :D

_________________
igasugused vahvad tegelased :)
+ taimed


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver