foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 22, 2009 11:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Tere
Palju on nagu räägitud et vase (Cu) tase võib osutuda krevettidele fataalseks. Sama kehtib ka ilmselt tigude kohta.
Proovisn otsida, milline tase ppmides väljendatuna hakkab muutuma ohtlikuks ja milline on veel normaalne või aksepteeritav Cu tase vees mis sobiks krevettide ja tigude pidamisel.

On's keegi jõudnud arusaamisele millist Cu ppmi taset peaks kartma.

Mõtlen sellega seoses, et enamus väetieid ju ka sisaldavad mingi osa vaske, kustmaalt hakkab vase suhtes üledoos, ja kui doseerida raua taseme ja raua kulu järgi siis kas on teoreetiliselt üldse võimalik jõuda ohtliku vase tasemeni.
Samuti väetistes sisalduv vask on enamasti mingi ühendina, mitte puhta elemendina. Nagu olen aru saanud, siis surmavaks osutub kokkupuude vasega elemendi kujul mitte niivõrd ühendina.

Keemikud, andke nõu ja aidake aru saada.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 23, 2009 03:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Leidisn sellise
Effect of Copper Sulfate on Molt and Reproduction in Shrimp Litopenaeus vannamei

Selles suurest teaduslikust teksist suurt midagi aru ma ei saa, ja ka krevetid kelle peal katsetati on kõikke muud kui need kes meil akvas elvad.
Mingi tabel aga on keskel kust lugesin välja 0,2ppm ja enam hakkasid katsealused kannatama ja koolema.

Teises foorumi postituses aga mainitakse et enamus peaks otsad andma 1ppm juures, mis ilmselt juba üsna karm vase kogus.

Isegi kui võtta kriitiliseks piiriks 0,1 ppm siis akva väetistest sellist kogust kätte sada on keeruline, kui just kohutavalt üle ei doseeri.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 23, 2009 07:49 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 17, 2009 12:44
Postitusi: 247
Asukoht: Harjumaa, Saue
Aga kuidas Sa m66dad 0,1 sisaldust Cu sisaldust vees kui JBL Cu test on vahemikus 0,15-2,0?
Meil p6hjustas kreveti (ja suurema portsu tigude) fataalse lahkumise siit ilmast maimuakvasse JBL Acclimoli lisamine. Nii et ettevaatust ka vitamiinide lisamisel. :oops:
Huvitav, nyyd sai tellitud EasyLife Easy Carbo, seda kyll vist ei julge krevettidele maitsta anda?

_________________
45l pisikalad
Vallo omad on kalad ja akvad, Vallo ema omad on taimed ja kommentaarid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 23, 2009 10:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Vallo kirjutas:
Aga kuidas Sa m66dad 0,1 sisaldust Cu sisaldust vees kui JBL Cu test on vahemikus 0,15-2,0?
Meil p6hjustas kreveti (ja suurema portsu tigude) fataalse lahkumise siit ilmast maimuakvasse JBL Acclimoli lisamine. Nii et ettevaatust ka vitamiinide lisamisel. :oops:
Huvitav, nyyd sai tellitud EasyLife Easy Carbo, seda kyll vist ei julge krevettidele maitsta anda?


Mõtlesin ise ka kuidas mõõta, ja otsustasin sellega end mitte vaevata. Samas oletan et kui see test midagi näitab, siis ilmselt on see juba kriitiline.
Otsustasin et ainsa väetisena krevetikasse saab Saechem Flourish, kus sisuliselt vaske ei ole... ja veevärgis mul ka suurt ei ole miskit, siis saan vaid oletada, et ehk ei saa siis üledoosi ka.

Vitamiinide, vee konditsioneeride ja ka ravimite puhul on sama seis, eriti just ravimid sisaldavad sageli vaske palju.

CO2 mul kreveti akvas ei ole, Endal on mul F.Excel, kuid samuti lugedes krevettidest soovitatakse sellega koonerdada. EasyCarbon on sellele suht sarnane.

Muide lapsed rääkisid, et olid leidnud ühe kreveti laua pealt. Oli teine kas akvast plehku pannud, või sai sinna ühe taime välja võtmisel, ei tea. Umbes sel ajal doseerisin natuke rohkem kui soovituslik kogus Excelit (vetika pärast), ja hakkasin kahtlustama, et selles asi. kuid siis peks ka teised rahutust väljendama, kuid ei. Olen Excelit regulaarselt praegu lisanud sellest hoolimata ja rahutust seni ei ole vee ilmutatud.

Samas:
* http://theextrememakeover180.blogspot.c ... carbo.html

Samas lugesin ühest foorumist TomBarri kommentaare ja tema väide oli et lisab akvasse iga teine päev 1ml Excelit ja pole sellest midagi. Ilmselt siiski on siin vahe soovitusliku koguse ületamisega.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 24, 2009 08:53 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 17, 2009 12:44
Postitusi: 247
Asukoht: Harjumaa, Saue
Kreveti v2ljahypet vaevalt et Excel p6hjustas. Neile lihtsalt meeldib aeg-ajalt k6rgushyppeid teha. Kas siis on yleasustus (nagu meil aeg-ajalt) ja minnakse uut lompi otsima v6i ehmatas krevetike millegi peale.
Ravimitest veel. V6ib olla selle p2rast ei taha ka akvapoed v6tta krevette myygile, et neil igas akvas mingid ravimid sees olnud ja filtersysteemides mingid j22gid? :cry:
V2etist Tropical Nutrion* akvasse lisades olen l2htunud m6ttest, et parem lisada v2hem kui soovitus ette n2eb. Taimed on p2ris ilusad ja olen pidanud juba ka kaasakvaristidele jagama, et mingitki ujumisruumi kalakestel ja krevettidel oleks.

_________________
45l pisikalad
Vallo omad on kalad ja akvad, Vallo ema omad on taimed ja kommentaarid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 24, 2009 11:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Aitäh, kergem hakkas. Mõtlen et võis ka üksord puhastuse käigus see krevett kaasa tulla, kuinsttaim sai välja võetud ja selle vahel võis ta end peita ja sellega koos akvast välja tulla. Ülerahvastatusst mul veel juttu ei saa olla...

Pisut veel lappasin foorumeid ja tundub et nii Exceli kui EasyCarbo kasutamisel soovituslikes piirides ei tohiks midagi juhtuda krevettidega. On siiski juhtumeid kus krevettide surm on selle kaela aetud, pigem siis ekslikult, sest reeglipära selles ei esine.

Cu testidest leidsin et Seachem MultiTest: Copper mõõdab vaske alla kuni 0,01mg/L koht.

Väetisest ise olen jäänud Seachemi väetiste peale. Tropica oma proovisin aga seda läheks mul suures akvas kordades rohkem kui soovituslik kogus ette näeb, et säilitada mingi adekvaatne raua sisaldus. Ma ei saanud sellega oma akva taimekoosluse juures hakkama.
Maksavad peaaegu sama palju, kuid tropica on 5ml/50L siis Seachem Fluorish 5ml/250L - siis ei anna nii valusalt tunda.

Väike krevetikas (25L) saab ka Seachemit 0,5ml 2x nädalas.
Ehk soovitan Saechem Fluorish, pole ilmselt vase üledoosi pärast vaja ka muretseda (Cu = 0,0001%). Igasugu kolale lisaks sisaldab ka vitamiine ja muud säärast.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri: Väetised
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 24, 2009 11:20 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Aug 23, 2005 11:45
Postitusi: 187
Asukoht: Tartu-Riia
Tropica kasutamise puhul tuleks näpuotsaga Seachem Fluorish Iron`it juurde panna ja saadki oma rauasisalduse paika.

_________________
500 liitrit, 16x39W(T5), Eheim II2028+2128, Tunze pinnaseküte, Sander pH kontroll. Temp 28-29C, gh-2, kh-2, ph 6,3, CO2, väetamine ja söötmine automatiseeritud.
Põhirõhk taimedel, aga mõni kala on muidugi ka.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Väetised
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 24, 2009 11:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Erwin kirjutas:
Tropica kasutamise puhul tuleks näpuotsaga Seachem Fluorish Iron`it juurde panna ja saadki oma rauasisalduse paika.

Mul praegu nii Fluorish, Trace, kui Iron kasutusel. Flourish ja trace soovituslikud anused ja Ironit raua taseme järgi peale (0,5ppm nädalas).

Jõudsimegi Vase probleemist Rauani... ühed metallid kõik. :)

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver