foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Pisikesed ujujad
PostitusPostitatud: Reede Juul 31, 2009 12:23 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 28, 2009 07:16
Postitusi: 55
Asukoht: Tallinn
Kes võiksid olla need allamillimeetrised ujujad akvaariumi põhja lähedal, kes liiguvad kaootiliselt aga on nii väikesed, et midagi neist eriti näha pole?

Ühes kohas ilmus taime peale sentimeetrile lähenev udukogu, mis oli nagu täis selliseid pisikesi elukaid, mingi väike siblimine oli seal näha. Need teo pojad ei ole ilmselt, need on suuremad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 31, 2009 02:18 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Nii umbmäärase kirjelduse peale ei oska midagi pakkuda. Kas luubiga ei ole proovinud vaadata? Millalgi järgmine nädal võin aidata mikroskoobi all tuvastamisega :)

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 31, 2009 04:33 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 28, 2009 07:16
Postitusi: 55
Asukoht: Tallinn
No luubiga ma vaatasingi neid. Palja silmaga on neid üliraske märgata. Seal on mingi tavapärane elu vist, sest mikroakvaariumite kasutajatel on 4 l akvaarium laual ja siis mikroskoop otse akvaariumisse suunatud, just sinna põhja lähedale. Mingid ussid ja amööbid olevat seal. Aga väärib nagu täpsemat uurimist. Plaanin ise ka mikroskoobi osta. :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 03, 2009 12:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 05, 2009 10:06
Postitusi: 34
Asukoht: Eesti,Viljandi
Kas nad on kaladega ühes akvaarjumis? Oled sa viimasel ajal kalu või taimi juurte ostnud äkki oled kuskilt midagi kaasa saanud(sisse toonud)...äkki on mingi putuka vastsed. Kahtlane värk ma arvan.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 03, 2009 02:38 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 28, 2009 07:16
Postitusi: 55
Asukoht: Tallinn
Ikka olen juurde toonud asju. Mul krevetid nüüd ka paljunesid salaja, vahepeal olid nii kadunud, et pidasin väljasurnuteks. Äkki on uus põlvkond imepisikesi krevette hoopis? Minule meeldib, kui elu on mitmekesisem, aitavad orgaanilist materjali ära süüa ja on kaladele toiduks. Akvaariumis ongi nagu uus elu õitseng ja heaolu periood alanud. Varasem vee karedus on asendunud kerge happelisusega normi piires. Vetikad on nii kadunud nagu need pole esimestest päevadest kadunud olnud.

On ju olemas väga palju pisikesi vähilisi ja vesikirpe. Praegu just vaatasin, et põhja lähedal liikus üks millimeetrine ja sabaga tegelane just selliste hüpetega nagu kirbult võiks oodata. Samas väike sarnasus oli ka krevetiga. Ega neidilma luubita ei näegi. Plaanis on mingi tugevam suurendusseade osta.

Päris vesikirbu moodi ka ei olnud. Näis nagu asjalikum, võib-olla ikka mingi krevetihakatis, sest need tõesti paljunema on hakanud.

Pool akvaariumit on mul džungel ja teine pool on vaba vesi. Kui džunglit liigutasin, siis kalad tormasid alati džunglist väljalennanud 'tolmu' sööma. Seal nad ilmselt paljunevad.

Üks allikas: http://et.wikipedia.org/wiki/Zooplankton

Zooplankton ehk loomhõljum on pelagiaalis hõljuvate heterotroofsete loomorganismide (zooplankterite) kogum.
Meredes koosneb zooplankton valdavalt protistidest, vähkidest, ainuõõssetest jt väikestest loomorganismidest. Mageveekogudes domineerivad protistid, keriloomad, vesikirbulised jt.
Suur osa zooplankteritest on nähtav palja silmaga, kuid leidub ka mikroskoopilisi organisme. Zooplankton toitub vees leiduvast orgaaniliset hõljumist ja on ise toiduks paljudele teistele veeloomadele ja putukatele.
Mõnikord eristatakse zooplanktoni juures ka ihtüoplankton, mille moodustavad kalade hõljuvad järgud, näiteks kalavastsed.


Keriloomade kohta:
Rotifers eat fish waste, dead bacteria, and algae. They eat particles up to 10 micrometre in size. Rotifers filter water at the rate of 100,000 times its own volume per hour. They are used in fish tanks to help clean the water, to prevent clouds of waste matter.

http://en.wikipedia.org/wiki/Rotifer

Siin on siis ka öeldud välja nende praktiline otstarve ja vajadus akvaariumis. Lõpuks olen leidnud looma, kes sööb kalakakat ja võimaldab pidada veevahetuseta akvaariumit. :)


Nende kasvatamisest http://www.reed-mariculture.com/zooplan ... /small.asp

ja isegi tellimisest. :)

Keriloom: http://www.reefphyto.co.uk/user/products/rotifer2.jpg


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 03, 2009 06:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 05, 2009 10:06
Postitusi: 34
Asukoht: Eesti,Viljandi
ok ,aga kas sa pisikesi krevette ära annad näiteks paar tükki:)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 03, 2009 07:21 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 28, 2009 07:16
Postitusi: 55
Asukoht: Tallinn
Need kõige pisemad, ma ei tea kas ongi üldse krevetid need. :)

Praegu on kahest krevetist saanud kümme ja need kõik on enam-vähem ühesuurused. Kui nende arvukus 20-ni kasvab, siis võib andmist kaaluda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 04, 2009 02:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 05, 2009 10:06
Postitusi: 34
Asukoht: Eesti,Viljandi
ok:)


Üles
 Teema pealkiri: puhastusbrigaad?:-)
PostitusPostitatud: Reede Aug 14, 2009 01:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 21, 2009 02:31
Postitusi: 144
Asukoht: tallinn
Mardike- kui Sul neid puhastusbrigaaadi söödikuid liigpaljuks läheb- oleksin ka asjapulk- mul seda kraami ikka koguneb põhja :lol:- lahe kui keegi jäätmekäitlusega tegeleb :lol:

_________________
80 l- 5 kukekest, 3 vetikasööjat, õunakad, 126l Tetratec- peategelased- kaks täitmatut kuldset, mõned sehkendavad antsukad, õunakad, natuke rohelust -sõbralik seltskond hea söögiisu ja rahumeelse olekuga


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 23, 2010 04:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Apr 21, 2010 07:06
Postitusi: 424
Asukoht: Tallinn/Lasnamägi
Oleksin ka võtja.

_________________
60l ja 25l elussünnitajate ja muu floora/faunaga.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 23, 2010 04:27 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 28, 2009 07:16
Postitusi: 55
Asukoht: Tallinn
Ei saa anda, sest kui ma mollid võtsin ja taimestikus hõrendust tegin, siis mollid sõid kõik krevetid ära. Pean hakkama populatsiooni hoopis taastama ja vajan ise krevette.


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver