foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 18, 2009 05:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 21, 2009 02:31
Postitusi: 144
Asukoht: tallinn
KAS vähkide kasti- 70l- oleks mõtet soetada paar põhjakoristajat- vist Coridorlast- koristamise eesmärgil :lol: nimelt. Või saavad nad ise "ärakoristatud" :(?. Ehk aitaksid toidujääke äralikvideerida ja vesi seisaks nats kauem puhas :?: , praeguse seisuga koguneb põhja midaiganes mis kellelgi just suust mööda libisenud või mitte mekkinud :wink:. Praegused asukad- 3 prisket- ca 4 cm õunakat ja "monster" koos tittede ehk "kirpudega" :lol: .

_________________
80 l- 5 kukekest, 3 vetikasööjat, õunakad, 126l Tetratec- peategelased- kaks täitmatut kuldset, mõned sehkendavad antsukad, õunakad, natuke rohelust -sõbralik seltskond hea söögiisu ja rahumeelse olekuga


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 18, 2009 08:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 16, 2009 09:28
Postitusi: 434
Pildid: 6
Asukoht: Tartu
Nimi ''Põhjakoristaja'' pole põhjakalade suhtes sugugi õige.
See on nõnda-nimetatud rahvalegend, et põhjakoristajad (ja teised sägad) koristavad soppa ja söövad toidujäänuseid . Suurem osa nendest on tegelikult väga valivad toidu suhtes.

_________________
Haruldased imisägad:
L046 10+tk


Üles
 Teema pealkiri: njahh
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 18, 2009 09:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 21, 2009 02:31
Postitusi: 144
Asukoht: tallinn
olen vist asjadest valesti arusaanud- ei mõelnud imikalu vaid-tsitaat:-paar põhjakoristajat- vist Coridorlast? Oehh, mitte ei saa sotti :oops: :oops:- kedagi siis kes poleks "rämpstoidu", s.t. põhjatablettide, kalatykkide, ussikeste jms. jääkide suhtes ükskõikne :lol:- ilmselt siis mina ise :lol:

_________________
80 l- 5 kukekest, 3 vetikasööjat, õunakad, 126l Tetratec- peategelased- kaks täitmatut kuldset, mõned sehkendavad antsukad, õunakad, natuke rohelust -sõbralik seltskond hea söögiisu ja rahumeelse olekuga


Üles
 Teema pealkiri: Re: njahh
PostitusPostitatud: Reede Juun 19, 2009 12:50 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 10:08
Postitusi: 362
Asukoht: Tallinn
maykuu kirjutas:
olen vist asjadest valesti arusaanud- ei mõelnud imikalu vaid-tsitaat:-paar põhjakoristajat- vist Coridorlast? Oehh, mitte ei saa sotti :oops: :oops:- kedagi siis kes poleks "rämpstoidu", s.t. põhjatablettide, kalatykkide, ussikeste jms. jääkide suhtes ükskõikne :lol:- ilmselt siis mina ise :lol:


http://www.aquahobby.com/gallery/e_Mela ... culata.php

Teevad minu akvas küll üsna puhta töö...


Üles
 Teema pealkiri: siisnii
PostitusPostitatud: Reede Juun 19, 2009 10:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 21, 2009 02:31
Postitusi: 144
Asukoht: tallinn
Tänud, Kandinski- siis Melanoides tuberculata- siis torntigu? Lugesin Google tõlkest et tahab liivast ja mudast põhja- mul kruus ja miinimumini viidud et vältida saastet, vesi a la 22 kraadi. Kui sobib siis mitu võiks olla 70 l purgis? Mul siinsed õunakad pole isegi enam kurgist ja suvikõrvitsast huvitatud- istutavad ennast tableti otsa ja imevad seda, poole lohistavad akvasse laiali- ja kasvavad mis hullu :lol:

_________________
80 l- 5 kukekest, 3 vetikasööjat, õunakad, 126l Tetratec- peategelased- kaks täitmatut kuldset, mõned sehkendavad antsukad, õunakad, natuke rohelust -sõbralik seltskond hea söögiisu ja rahumeelse olekuga


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 19, 2009 10:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Mul ka on kruusapõhi, viskasin ükskord ühe tornteo (selline 4-5mm) sisse sinna. Mitu kuud oli kadunud tegelane (arvatavasti liikus öösiti). Nüüd hiljuti nägin teda u 3 cm suurusena... Peitis ennast arvatavasti kruusa sisse... Ehk pole hullu...
Ka sa toidad vähke tablettidega või paned tigudele ka eraldi? Kui viimane varjant, siis ära neile enam eraldi pane... Küll nad siis rohkem vaeva nägema hakkavad... Mul ühes kastis 4 õunakat ja väga aktiivsed tüübid ja tuhnivad kogu akva koguaeg läbi ja hoiavad puhtana... Pole iialgi tigudele eraldi süüa andnud... vetikad ja toidujäägid mis paratamatult põhja natuke jõuavad toidavad nad ära...

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 19, 2009 10:46 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kruus sobib torntigudele ka suurepäraselt. Piisab kolmest-neljast teost, kui neil toitu jagub siis nad sigivad üsna kiiresti, kusjuures piisavalt paksu kruusakihi korral harilikult käib see nii et teod kaovad ära ning kui neid uuesti märkama hakkad siis on neid juba PALJU.


Üles
 Teema pealkiri: siis toitmisest
PostitusPostitatud: Reede Juun 19, 2009 11:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 21, 2009 02:31
Postitusi: 144
Asukoht: tallinn
mul akvas kohe silma all "taldrikuks" lame suure karbi poolik. See selleks et toit eriti mööda põhja ei kolaks, kõik kellel kõht korisema hakkab, käivad sealt manti võtmas, nii vähemalt pilt selge millal lisa võib puistada :lol:. No nii kultuursed nad mul ka pole et enda portsu laiali ei tassiks :lol:. Eraldi ei eelista kedagi- kellel midagi mokkamööda- sel ka valikuvõimalus :lol:, kurgiribast ja salatinutsust peavad lugu vaid vähilapsed, "monster" saab tabletti, ussi, kala. siis kasutavadki õunakad olukorda ja toidulaud nende kontrolli all :wink:

_________________
80 l- 5 kukekest, 3 vetikasööjat, õunakad, 126l Tetratec- peategelased- kaks täitmatut kuldset, mõned sehkendavad antsukad, õunakad, natuke rohelust -sõbralik seltskond hea söögiisu ja rahumeelse olekuga


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 19, 2009 10:13 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Loodetavasti ei tähenda see et hoiad seal kogu aeg toitu, see võib halvasti lõppeda. OK, kurgi- või kõrvitsa lõik võib ju olla, kuid kui seal pidevalt toidutabletid vms. siis on toitu liiga palju. Normaalne on anda toitu kord päevas nii palju kui 2-3 minutiga ära süüakse.


Üles
 Teema pealkiri: njaaa:-))
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 20, 2009 05:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 21, 2009 02:31
Postitusi: 144
Asukoht: tallinn
:lol: Rein, ära muretse- enam ei tee :lol:, lihtsalt üritan pakkuda vaheldusrikkust ja siis juhtubki et midagi saab pisut palju :oops: kuid nagu lugesin, peab vähitittedel ja noortel vähkidel olema pidevalt toit ees :?: :lol:- tegu ju ikkagi vaid vähkide akvaga- mõni õunakas "kaunistuseks" :roll: kes ilmselt on hakanud arvama et see vaid nende kodu on ja lõunalaud pidevalt vaid neile kaetud :wink:

_________________
80 l- 5 kukekest, 3 vetikasööjat, õunakad, 126l Tetratec- peategelased- kaks täitmatut kuldset, mõned sehkendavad antsukad, õunakad, natuke rohelust -sõbralik seltskond hea söögiisu ja rahumeelse olekuga


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver