foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 23 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 23, 2011 09:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 14, 2011 07:44
Postitusi: 91
Pildid: 1
Asukoht: Harjumaa, Jüri
Ikka mõned pikad kuud tagasi kippusid prügiteod väga nähtavaks muutuma, st paljuks kippus minema. Ei ole need kaneelisaia moodi, vaid pisut piklikuma karbiga (olen neid siiani torntigudeks nimetanud, aga siin pilte vaadates ei ole see õige). Süstemaatilise ära korjamisega sai olukord enam-vähem kontrolli all hoitud. Aga noh, looja on loonud Helenad - ja miks siis mitte, saigi kaks eksemplari soetatud. Täitsa kõbusad tänaseni, aga..... prügitigusid nad küll sugugi ei sega :? Veel hiljaaegu lugesin kellegi innukaid hõiskeid, kuidas 2 Helenat 100-liitrises teevad paari nädalaga puhta töö..... Kuidas mu omad nii isutud on...? Kui õunakesed otsustasid paljunema hakata, panin kiiruga titeakva käima, et Helenad söövad muidu mu õunabeebid ära.Aga ikka juhtus, et mõni titt sai kookonist enne plehku, kui ma ümber asustada oleks jõudnud. No õnneks ei paku ka nemad Helenatele huvi. Üdini aus olles ei koonerda ma ilmselt toitmisega eriti :oops: , aga muud elukad pole ju näljutamist ka ära teeninud....... :roll:
Ehk on kellelgil mõni tarkus kogemustepagasist jagada? Hetkel raiskan taas süstemaatiliselt kallist moosi-mahla-kompoti vaaritamise aega akvas solberdamisele :lol:

_________________
120 l: Tetra Ex 1200, antsud, mõõksabad, platyd, klaaskalad, kirsikrevetid, vohav taimestik.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 24, 2011 12:58 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Ega need helenad mingid superõgijad pole, et kohe kiiresti teised teod ära hävitavad.
Kui nad noori õunakaid ja prügitigusid ei puutu, siis kahtlustan et neil ikka kõhud täis.
Oma akvas sain nendega ikka torntigude populatsiooni kontrolli alla (nüüd on neid "parajas" koguses) ja ründasid ka noori õunakaid. Samas neritinasid ja suuri õunakaid nad ei puutu.
Paari-kolme helena kasutegurit ei oska hinnata. Oma 300 liitrisest hakkasin tühje teokarpe välja võtma siis, kui helenasid oli 20+. Hetkel on neid umbestäpselt 80, aga minul on nende põhiülesandeks discustest ülejääva toidu hävitamine


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 24, 2011 01:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Anna julgelt vähem süüa - kalad sul nälda ei sure aga vot tigude arvukust piirab see kiiresti.

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 24, 2011 11:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Kivi kirjutas:
Paari-kolme helena kasutegurit ei oska hinnata. Oma 300 liitrisest hakkasin tühje teokarpe välja võtma siis, kui helenasid oli 20+.


Vot seda tahtsingi teada, palju neid peaks olema et mingit kontrolli hoida. Aga et niipalju seda poleks uskunud :o

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 25, 2011 01:13 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
jaantat kirjutas:
Kivi kirjutas:
Paari-kolme helena kasutegurit ei oska hinnata. Oma 300 liitrisest hakkasin tühje teokarpe välja võtma siis, kui helenasid oli 20+.


Vot seda tahtsingi teada, palju neid peaks olema et mingit kontrolli hoida. Aga et niipalju seda poleks uskunud :o


Eks see helenade kogus sõltub ka sellest, mida ja kui palju sa akvasse toitu paned.
Ma söödan discuseid veise südamest tehtud seguga ja eks seda ikka kukub ka kohtadesse, kust discused seda kätte ei saa. Loomulikult söövad helenad seda toitu parema meelega, kui et peaks vaeva nägema teise teo väljakangutamisega kojast.
Väiksemas, 65 liitrises, viskasin pärast esimeste prügitigude avastamist 5 helenat akvasse ja paari nädalaga oli OK


Üles
 Teema pealkiri: Helenad kadunud :(
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 22, 2011 11:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Sain siis paar helenat pistsin nad akvasse ja nüüd pole neid kumbagi paar nädalat näinud :(
Kas nad ongi sellised enesepeitjad?
Akva võrdlemisi lage aga helenad täiesti kadunud. :?

Kas neid kuidagi välja saab meelitada?

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 23, 2011 12:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 09, 2009 03:07
Postitusi: 315
Asukoht: Tallinn/Viimsi
Jah nad elavadki väga varjatut elu ja teevad oma musti tegusid :lol:
Kui ma peale pikka otsimist oma esimese A.Helena sain, selle 160`sesse lasin ja peale seda paar kuud teda enam ei näinud, olid ka minul samad mõtted ja küsimused. Aga selle paari kuuga ei olnud klaasid enam prükkareid nii jube täis ja kui ma siis suurema sifoonimise käigus ta lõpuks avastasin oli ta kolm korda suurem ja täiesti elus. Selles akvas ma enam prükkareid ei näe. Nad on seal olemas, mingi populatsioon siiski hingitseb, kuid mina näen nendest mõnda isendit vaid sifoonitud vee kausis koos hulga tühjade kodadega. Pikka juttu kokku võttes - kui teosööja muud toitu ei saa, piisab ka vaid ühest teosööjast ca 200l akvale, kuid tulemus võtab aega.

_________________
80l Juwel - taimed, krevetid, cory


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 24, 2011 12:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Tänud, täna õnnestus peale valguse kustumist ühte tegelast silmata.
Rivistas teine seal torntigusi ritta, et korraldada korralik tigude paraad.
Aga kauaks ta tulega passima ei jäänud, peitis jälle end ära :D

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 [ 23 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver