Jah, loomulikult regulaarsed veevahetused, elustaimed akvas ning korralik filter lubavad akvas pidada pisut rohkem elanikke. Veevahetustega on omad piirid - jah, asukate arvu saab viia üsna suureks kui igal õhtul teha 100% veevahetus, kuid see pole mingi elu ei akva omaniku ega akva asukate jaoks. Kui palju ja kui tihti on veevahetust tarvis saab teada NO3 testiga, liiga palju ja liiga vähe on mõlemad halvad ning viivad kalade nõrgestumiseni ja haigusteni.
Taimede osas on nii et kui nad saavad valgust siis nad tõesti toodavad hapnikku, kuid öösel nad seda ei tee. Kes on kokku puutunud üleasustatud akvadega teavad et laipu saab enamasti näha hommikul.
Filter jah leevendab olukorda, kui kasutada suurt kanisterfiltrit siis see on sama mis akvaariumi mahu suurendamine filtri mahu jagu. Kuid nii pisikese akva puhul kui üldse filtrit kasutatakse siis on ka see filter pisike. Peale selle kui akva nii üle asustada et see vaid filtri najal püsib siis on sama situatsioon mis reanimatsioonis - kui tuleb elektrikatkestus või filter lihtsalt mingil põhjusel tõrgub siis on laibad taga.
Ehk siis kokkuvõtteks - tõesti, kui usin akvaomanik teeb regulaarseid veevahetusi, omab akvas taimi ning kasutab filtrit siis saab akvasse panna pisut rohkem elanikke võrreldes juhuga mil need tingimused pole täidetud. Kuid erinevus pole kordades ning pole mingit universaalset koefitsenti mis ütleks et ntx 1,467 korda suurem asustus võiks olla, NO3 test on tõe kriteeriumiks näidates ära kui palju kasulike bakterite poolt ümber töödeldud jääkaineid (nitraate) akva vees on.
Algajal on igal juhul ohutu valik lähtuda nn. rusikareeglitest nii veevahetuste sageduse ja mahu, söötmise ning akva asukate hulga valikul. Kui ajapikku tekib rohkem teadmisi ja kogemust siis saab loomulikult ka neid reegleid pisut painutada.
Õunatigude osas on täiesti pädev allikas
http://www.applesnail.net/ , kui mind ei usu siis soovitaks sealt muuhulgas vaadata kui palju vett tuleks ühe õunateo kohta arvestada.