foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Punakõrv=kollakõrv?
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 16, 2008 01:47 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Aug 02, 2008 02:50
Postitusi: 3
Asukoht: Messina, Itaalia
Juba kaks nädalat on mul kodus pisike kilpkonn. Seni on olnud juttu põhiliselt siis ainult punakõrvast. Mul aga kodus punakõrvaga sarnane kilpkonn kuid ilma punaste laikudeta kaelal. Kas põhimõtteliselt on tegu sama kilpkonna liigiga?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 16, 2008 04:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 14, 2008 06:55
Postitusi: 27
Asukoht: Tartu
Sama liik, erinevad alamliigid. Trachemys scripta scripta on see nö. kollakõrv ja punakõrv on siis Trachemys scripta elegans. Pidamises mingeid erinevusi nende alamliikide vahel pole.

Muidugi kui Sul elukohaks märgitud Itaalia siis äkki seal veel mingeid liike müügil, Eestis on need 2 eelmainitut pea ainukesed müügil olevad veekilpkonnad. Nö kollaste kaelalaikudega liike on mitmeid, nt see.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 16, 2008 06:39 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Aug 02, 2008 02:50
Postitusi: 3
Asukoht: Messina, Itaalia
Selge pilt. Eks minu kilpkonn on sarnane selle kilpkonnaga mis pildil. Küll veel tikutopsi suurune. Kollakõrva sugu on vist lihtsam eristada. isasel on kollase kõhu peal mustad täpid. Emasel neid ei ole. Vähemalt nii meile väideti loomapoes:D


Üles
 Teema pealkiri: Re: Punakõrv=kollakõrv?
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 20, 2009 09:04 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Juun 20, 2009 08:51
Postitusi: 1
Asukoht: tallinn
[quote="icebeauty"]Juba kaks nädalat on mul kodus pisike kilpkonn. Seni on olnud juttu põhiliselt siis ainult punakõrvast. Mul aga kodus punakõrvaga sarnane kilpkonn kuid ilma punaste laikudeta kaelal. Kas põhimõtteliselt on tegu sama kilpkonna liigiga?[/quote] .


Ei oska ütleda aga mul on sama lugu . huvitav kas need triibud siis veel tulevad ?


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver