foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 24 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: huvitavad teod
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 29, 2008 09:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 14, 2005 08:23
Postitusi: 161
Asukoht: Harjumaa - Tallinn
Sain eile Tartu mnt Akvaristika poest omale hästi huvitavad teod osta. Osa on sellised sarvilised, Aga teised jälle lihtsalt triibulised.need sarved onneil koja küljes. Ainus asi, mille unustasin küsida, kas nad on sellised, nagu õunakad, et panevad kookoni või nagu prügiteod, kes pidevalt pisikesi pojukesi puistavad. sellegi poolest on nad huvitavad.

_________________
120l 5 guraamit,killer teod,1 rumminina,1 raspora,taimed
24l 3 amanokrevetti,taimed,2 õunatigu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 29, 2008 11:48 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
töenäoliselt vajavad need teod järglaste saamiseks soolasemat vett.
puistavad vist oma peenemat sorti marja küll siia-sinna aga magevees järglasi ei saa.


Üles
 Teema pealkiri: huvitavad teod
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 29, 2008 06:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 14, 2005 08:23
Postitusi: 161
Asukoht: Harjumaa - Tallinn
ühede nime leidsin need on TIGER NERITES. Teiste(sarviliste)nime annab veel otsida.

_________________
120l 5 guraamit,killer teod,1 rumminina,1 raspora,taimed
24l 3 amanokrevetti,taimed,2 õunatigu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 29, 2008 06:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 13, 2005 09:59
Postitusi: 964
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
roosi kas need sarvilised teod on nagu sellel pildil?
/404.html

tunduvad väga huvitavad :D

_________________
110l mõõgud, antsud, coryd, kuhlid, erinevad teod
45l maimud
23l erinevad krevetid


Üles
 Teema pealkiri: huvitavad teod
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 29, 2008 07:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 14, 2005 08:23
Postitusi: 161
Asukoht: Harjumaa - Tallinn
jah täpselt.

_________________
120l 5 guraamit,killer teod,1 rumminina,1 raspora,taimed
24l 3 amanokrevetti,taimed,2 õunatigu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 29, 2008 07:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 16, 2006 12:08
Postitusi: 487
Asukoht: Tallinn/Tartu
need neriidid pidid head vetikasöödikud olema.

Pilt

Pilt


Üles
 Teema pealkiri: Re: huvitavad teod
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 03, 2008 10:13 
roosi kirjutas:
Sain eile Tartu mnt Akvaristika poest omale hästi huvitavad teod osta. Osa on sellised sarvilised, Aga teised jälle lihtsalt triibulised.need sarved onneil koja küljes. Ainus asi, mille unustasin küsida, kas nad on sellised, nagu õunakad, et panevad kookoni või nagu prügiteod, kes pidevalt pisikesi pojukesi puistavad. sellegi poolest on nad huvitavad.


Prügiteod ei pane pojukesi siia-sinna!
Nad panevad samamoodi kookoni klaasi vms külge.
Õunatigu muneb ülevalpool veepiiri aga nn prügiteod allapoole.


Üles
 Teema pealkiri: huvitavad teod
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 03, 2008 06:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 14, 2005 08:23
Postitusi: 161
Asukoht: Harjumaa - Tallinn
üle poole aasta olnud need pruunid väikesed teod(minu arust prügi teod), aga siiani ei ole veel ühtegi nende kookonit näinud, aga pojukesi tuleb juurde nii mis kole. Aina korja teisi välja.

_________________
120l 5 guraamit,killer teod,1 rumminina,1 raspora,taimed
24l 3 amanokrevetti,taimed,2 õunatigu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 03, 2008 09:07 
Millised siis täpsemalt?

kui sa ei ole kookoneid leidnud on tõenäoliselt tegu "Physa Acuta'ga" kes enamusjaolt valguse kätte ei pane oma kookoneid. Kui sul on sisefilter siis selle tagant (kui nad pääsevad taha) võid vaadata kas leiad väikeseid geeljaid, läbipaistvaid asjandusi(pehmed nagu tarretised). Arvesta, et mida väiksemad/nooremad on su teod seda väiksemad on ka nende kookonid. Veest välja võttes ja uurides on paremini näha.

Ma ei usu, et sa "Planorbis corneus'it" mõtled. Sest tema kookonid on väga tugevad ja selgelt näha(siiski läbipaistvad) ning enamusjaolt muneb taimedele ja akvaariumi klaasile.

Aga ära korja neid lihtsalt välja... võta näpude vahele, litsu laiaks ja lase vette... kalad lähevad hulluks teo liha peale. Aga kui su kalad mingil põhjusel ei söö siis korja ikka välja.


Minu meelest kõige tõhusam viis neist lahti saada:
Mine tund või paar peale tule kustumist LED taskulambiga akvaariumi uurima. Siis tulevad kõik teod välja oma peidukohtadest... Korjamise aeg :P
Aga selle meetodiga peab olema järjepidev. Kord nädalas.
Ja kui tead kohti kuhu su teod kookoneid soetavad tuleks kord nädalas ntx veevahetuse ajal, need puhtaks teha. Laiaks litsumisest piisab.

Ei pea mingit keemiat kasutama ega uusi kalu ostma kes ka vajaminevad teod nahka võivad pista jne.


Üles
 Teema pealkiri: huvitavad teod
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 03, 2008 10:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 02, 2008 08:39
Postitusi: 45
Asukoht: pärnu
mul oleks ka üks küsimus tigude kohta , arvan et võin siia samasse teemasse panna :oops: tähendab nägin ühel tuttaval akvas mitu erinevat tigu , ja ka temagi on alles algaja ja ei tea tigudest suurt midagi ( üks oli kindlalt torntigu ) siis oli üks väiksema kojakeerdudega kui torntoe oma , aga tumedam, siis nagu need prügiteod(pisikesed ja kitsas koda ) aga suurem ja laiem koda ( mitte just väga suur) - ja nüüd ka küsimus siit et kas tegemist ka mõne prügi teoga :oops: :oops: - ise olen näinud kitsakojaga pisikest prügitigu ja suur õunakat ning torntigu :lol: ja need on küll mulle täitsa tundmatud - sai nüüd küll hästi keeruline , ehk on kuidagi ka arusaadav mu tekst :oops:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 03, 2008 11:10 
no vist sain aru mis küsida tahad...


Ja vastus on:

Prügitigudeks võib pidada pea kõiki tigusi kes kiirelt paljunevadkellest lihtsalt lahti ei saa ja kes akvaariumisse on tahtmatult sattunud. Ka torntigu on prügitigu! Ka õunatigu võib prügitigu olla

Mina ei tahaks ühegi teo kohta prügitigu öelda. sest kõik nad on omamoodi nunnud ja kasulikud.

Aga kui arvukust piirata nende välja noppimise ja kaladele söötmisega on prügitigusi vägagi tore vaadata. Ntx ma valisin paar tigu ja lasin neil suureks kasvada.. Kihvt oli kui igasugu elukaid ringi sibas :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 03, 2008 11:16 
Eestis kaks kõige tavalisemat prügitigu.
Mõtlesid neid tigusi?

Physa Acuta
Pilt
Planorbis corneus
Pilt


Üles
 Teema pealkiri: huvitavad teod
PostitusPostitatud: Reede Apr 04, 2008 05:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 14, 2005 08:23
Postitusi: 161
Asukoht: Harjumaa - Tallinn
No vat neid alumise pildi tigusid ma pidasingi silmas.neid väikseid läbipaistvaid teokesi olen küll näinud vee ülal ääreall,aga ei ole osanud kuidagi mujalt otsida kookonit. Nüüd siis tean, et järgmine suurem veevahetus tuleb ette võtta sellisena, et ka suurem "läbiotsimine" teha.
Aga ehk oskad ka mulle sellist asja selgitada, miks mul õunakad ei ole pannud mitte kunagi kuhugi kookonit? Kui aga ära olen andnud mõned, on need kohe kookoneid hakanud poetama.(ma ei oska inglise keelt nii palju, et saaksin mujalt lugeda, milliseid tingimusi selleks vaja on) Ehk viitsid mulle seletada.

_________________
120l 5 guraamit,killer teod,1 rumminina,1 raspora,taimed
24l 3 amanokrevetti,taimed,2 õunatigu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 04, 2008 08:20 
Planorbis corneus'est peaks olema poole kergem lahti saada kui physast. nii, et ole õnnelik :P aga nende mune otsi just taimedelt seljuhul... sest akvaariumi klaasilt oleks nad muidu ammu leidnud. Mida vanem kookon on seda tumedamaks ja paremini nähtavaks ta muutub.

Võimalik on, et polegi enam nii suurt tigu kes kookoneid muneks aga kuna varem on juba nii palju mune olnud, et teod lihtsalt kasvavad hetkel peale ja märkad neid siis kui nad natukene suuremad jälle on. Algselt on nad ikka nii tillukesed et palja silmaga ei tahagi hästi näha... aga see selleks et nad väiksed on... läbipaistvad pealekauba :D. Sellisel hetkel ära anna alla ja hävita lihtsalt neid pisikesi nii palju kui leiad. Sellise tsenaariumi juures peaks kuu ajaga puhas akvaarium olema. Kui just mõni jälle nii suureks kasva et kookoni paneb ja see sulle kahe silma vahele jääb :P



Põhjuseid võib olla mitmeid...

Esiteks:
Õunateod on lahksoolised. St. Õunakatel on emane ja isane tigu. on väga võimalik et sulle on sattunud kaks emast v kaks isast ntx. (võta alati 3 tigu. nii on suurem tõenäosus saada kummastki soost.)

Teiseks:
Võibolla pole su akvaariumil piisavalt vaba ruumi ülalpool vee piiri. teol võiks olla miinimum 5 cm ruumi. Vastasel juhul tal pole lihtsalt kuhugi kookonit panna.

Kolmandaks: (nagu kõikide elusolendite puhul)
Tigu ei hakka munema ennem kui ta pole kindel, et sööki on piisavalt. Seega natukene mustem akvaarium on neile kui paradiis. Mida rohkem vetikaid ja taimseid jäänuseid seda õnnelikumad nad on.

Kolmas punkt kehtib ka õunatigude poegade kohta. Paljud võivad surra kui akvaarium on ülipuhas.

Neljandaks:
Vee parameetrid meeldivad neile sellised
Karedus - 12-18 kraadi, (Keskmine - kare)
pH - 7 - 9 (Neutraalne - Aluseline)
Temp - 16C - 30C

Kindlasti ei meeldi neile Pehme ja happeline vesi. sellises vees nad üldiselt järglasi ei too ja ka tigude endi koda võib hävinema hakata.
Aga ära hakka tigude pärast oma vee parameetreid kõvasti muutma. Jälgi ikka, et teistele elukatele kah sobib.

Anna neile lihtsalt aega kui kõik tundub sobivat.
Minu õunakad on alati suhteliselt vanas eas paljunema hakanud. Võibolla oledki just täpselt ennem nende küpseks saamist ära andnud :P
Igatahes kui näed, et üks hakkab tihti teise seljas sõitma ja nagu tahaks teda kojast välja süüa siis ära ehmata... varsti, varsti (umbes poole kuu pärast) peaksid tulema ka kookonid[/quote]


PS!
Vaatasin nüüd su pilte. ja kui sul on nii palju õunatigusi siis see ongi VÕIBOLLA põhjus miks nad kookoneid ei pane. Nad lihtsalt saavad aru, et uuele pesakonnale poleks ei toitu ega ruumi, sest neile endilegi jääb toitu väheseks. Kookonist võib 20-100 järglast tulla.

Võid proovida:
Anna portsjon tigusi ära ja jäta max 4 tigu....
Või
Tõsta neli tigu teise akvaariumisse. Pole vaja filtreid, soojendeid ega valgust. Aga nagu ikka aegajaline veevahetud ja söögi andmine. Pane see akvaarium kohta kus päikese valgus vahel peale paistab(vetikas kasvab paremini) ja ära akvaariumi klaasi kõikjalt puhasta.


Üles
 Teema pealkiri: huvitavad teod
PostitusPostitatud: Reede Apr 04, 2008 10:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 02, 2008 08:39
Postitusi: 45
Asukoht: pärnu
tänud ka minupoolt dahoole :) sain nüüd teada mis teod osad seal ulbivad :D üks siis Physa Acuta ja teine Planorbis corneus :) - ühesõnaga et jälgida edasist arenemist neil :lol:


Üles
 [ 24 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver