foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 25, 2007 05:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 12:07
Postitusi: 161
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Käisin korra väetist ja kalasööki ostmas ja tädi kudus seal kellelegi ilusti mütsi pähe, seletas et osta ika tropica plant mingit kruusalisandit ja väetist ja eitea midaveel..
Mainisin korra ka vahele et osta ehituspoest aga tädi vaatas kurja pilguga ja tulin igaksjuhuks ära...

Loodan, et polnud mõni siinsetest useritest?:)

Suht suure kastiomanikuga oli tegu, väidetavalt 100x75 x minginumber sentimeetreid, kusjuures 75 oli vist kõrgus..


Parimat,
Yep


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 25, 2007 11:29 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Nov 29, 2005 12:08
Postitusi: 175
Asukoht: Tallinn
yep kirjutas:
Käisin korra väetist ja kalasööki ostmas ja tädi kudus seal kellelegi ilusti mütsi pähe, seletas et osta ika tropica plant mingit kruusalisandit ja väetist ja eitea midaveel..
Mainisin korra ka vahele et osta ehituspoest aga tädi vaatas kurja pilguga ja tulin igaksjuhuks ära...

Loodan, et polnud mõni siinsetest useritest?:)

Suht suure kastiomanikuga oli tegu, väidetavalt 100x75 x minginumber sentimeetreid, kusjuures 75 oli vist kõrgus..


Parimat,
Yep

Ma arvan, et sa vaataks ka kurja näoga inimest, kes ei lase sul leiba lauale teenida ;)
PS: taimesubstraat on hea kruusa alla, eriti taimedele, kes omastavad toitaineid juurte kaudu ning minu meelest on see siin mitmes teemas läbi käinud.

_________________
180 liitrit kuldkaladega
105 liitrit barbustega


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 26, 2007 09:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 24, 2006 02:59
Postitusi: 133
Asukoht: Harjumaa
ja üldiselt väetis on ka kasulik jah, ega see taim ka 'õhust ja armastusest' ei kasva. Ja puhtast kruusast toitaineid ammutada on keeruline...

_________________
240L kuldkalu, Flying Foxe, OTO- sid ja miskeid sägalisi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 26, 2007 09:46 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Loomulikult on igasugu lisandid head. Miskipärast aga jääb rõhuva enamiku jutust kõlama fakt, et oma kastis on ikkagi tavaline ehituskruus.
Seepärast oleks müüjatest aus, kui nad mainiksid ka seda võimalust. Muidu võib algajale jääda mulje, et teisiti ei saagi. Või siis ostab ta kohe sada imevidinat korraga ilma aru saamata, mis milleks. Tulemus ikkagi null või hullem.
Ühes poes nägin, kuidas inimesed ostsid oma ilmeselt äsja startinud akvasse CO2 reaktori ja veel hulka nänni - et eks ikka kasulik. Müüja noogutas ja soovitas...
(PS. Ei olnud Kalakese pood).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 26, 2007 11:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 12:07
Postitusi: 161
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Jah, Felch peaaegu ütles ära selle mis mul ütlemata jäi: kalakeses pole mul kunagi kõrvu jäänud see, et keegi rõhutaks alternatiive (ehituskruus pärmiga tehtav co2, isetehtavad reflektorid jne) ja ka see, et mainitaks tõsiasja: "oodake igast lisanditega, kuni akva "tööle hakkab".
Pigem öeldakse nagu teleturus: "võtke see väetis, siis veel substraat, siis veel algopol, bactopur, huijujur ja muijuijurr. Valage neid ja siis ostke igaksjuhuks ka nitrivec ja algol ja muud vetikatõrjevahendid ja andke kuuma. Kuu aja pärast on teil julm ilus akva!" :)

Aga samas: kui ma ise müüksin...kooksin veel hullemini mütsi pähe :P


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 26, 2007 12:11 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Ärge nüüd müüjaid ka väga tümitage - kahtlustan et nende hulgast kodanike leidmine kes taimekasvatusega lähemalt kursis pole lihtne ülesanne. Proovige end asetada poeomaniku rolli - kahtlustan et neil on raskusi ka selliste müüjate leidmisega kes oleks piisavalt kursis akvaariumite tehnika, kalade eluolu ning kaasnevate probleemidega. Et mis oleks alternatiiv - poe sulgemine kuna pole võtta taimekasvatuse proffe müüjateks? ;)
Tavalise kruusaga saab tegelikult hakkama küll, kuid spets pinnasesegu annab mõistlikul kasutamisel paremaid tulemusi. Samas et taimed edukalt kasvaks on vaja peale sobiva pinnase ka muid tingimusi - sobiv vesi, piisav valgus, küllaldane CO2, piisavalt toitaineid. Seda kõike selgitada kodanikule kes asjast ise midagi ei tea ja nõuab et talle antakse kõik mis vaja et saada endale "maaliline" akvaarium on lootusetu ülesanne, kui talle ka anda kõik vajalik siis paari nädala pärast on ta tagasi hunniku probleemidega ja kurdab kõigile kuidas asjatundmatu müüja talle tünga tegi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 26, 2007 07:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Apr 17, 2004 03:22
Postitusi: 169
Asukoht: Tartu
yep kirjutas:
Jah, Felch peaaegu ütles ära selle mis mul ütlemata jäi: kalakeses pole mul kunagi kõrvu jäänud see, et keegi rõhutaks alternatiive (ehituskruus pärmiga tehtav co2, isetehtavad reflektorid jne).


no niipalju mõistust võiks ju igalühel peas olla, et selliseid alternatiive ise välja mõelda. klientidele tuleb kuhugi ukse juurde riputada kast, kust iga siseneja saab endale vastava sildi kaela riputamiseks valida: 1. mul on raha, aega ei ole; 2. mul on aega, raha ei ole (vms). St kui müüa juurde astub nüüd inimene 1. sildiga, määritaksegi talle seal võimalikult palju "kasulikku" kola pähe, kui aga 2. sildiga, siis antaksegi talle kiirelt (nii kiirelt, et võibolla isegi tasuta) tükikese pärmi, juhatatakse ehituspoodi killustikku ostma ja mainitakse, et reflektoreid ja valgusteid vedeleb sisuliselt iga nurga peal...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 26, 2007 07:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 12:07
Postitusi: 161
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
nonoh, iroonitsege iroonitsege:)
a võtke see teema maha üldse, tegelt on elu elamist väärt.

Kliendile müts pähe kootud: TEHTUD!

Ja valime kõik edgari! Rikas riik, parem palk, andke kõik plekk akvapoodi ära ilma mõtlemata!!

Hau ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 26, 2007 09:39 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Mõtlemisainet: olgu akvaga kuidas on aga...ka teiste elukutsete esindajad võivad sarnaselt mõelda. Ilmselt mõtlevadki. Näiteks mida arvata arstist, kes soovitab mingi firma mingit ravimit, mis ei mõjub patsiendi haigusele sama hästi kui sinepiplaaster puujalale? Hea on, kui väljakirjutatud retsept mingi haiguse kulgu hullemaks ei tee...Majade ja muude asjade kvaliteedist pole vast mõtet rääkidagi.
Õnneks ei ole siiski veel igasse poodi kapitalismus jõudnud ja on müüjaid, kes on hingega asja juures ning kellede soovitusi võib uskuda. Tänud neile!

Siinkohal ettepanek: äkki keeraks loo hoopis positiivseks ja hakkaks esile tooma just selliseid poode ja müüjaid? Teemadest on jäänud kõrvu, et Lauteri tänava (Tallinn) poes on vähemalt üks säärane müüja. Kindlasti on neid veel!
Ja üldse - igal pool müüvad vaid veri, laibad ja pisarad.. Teeks siin vastupidi, kõigil meeldiv lugeda ja ehk mõni võtab õppust (ok, wishful thinking, tean küll).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 26, 2007 11:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 12:07
Postitusi: 161
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Mulle tundub, et Talinas sõpruse pst poes on ka 1 selline. Paar nädalat tagasi tahtsin sealt ramisid ja mõnda neooni osta, kuid tädi ei müünud, ütles, et neil ilmselt tuleb mannaterahaigus.
Samas ma olin ikkagi nõudlik ja ostsin - sain alet ja bactopuri ka:) Tädil oli õigus, haigus tuligi.. ja nüüdseks on möödanik.
Vot selline tore kogemus.
Kett vist on Lauteri ja Sõpruse pst poodidel sama..


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 26, 2007 11:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Apr 17, 2004 03:22
Postitusi: 169
Asukoht: Tartu
yep kirjutas:
nonoh, iroonitsege iroonitsege:)
a võtke see teema maha üldse, tegelt on elu elamist väärt.

Kliendile müts pähe kootud: TEHTUD!

Ja valime kõik edgari! Rikas riik, parem palk, andke kõik plekk akvapoodi ära ilma mõtlemata!!

Hau ;)


:D ei tasu meelakkumisele üle minna... edgarit ja teisi ei tohi mingil juhul valida! muidu nad harjuvad peagi sellega, et keegi niikuinii kogu aeg valib ja jätavad vähemaks igasuguse "jätaminumolumeelde" reklaami tänavanurkadel. jah, kaotajateks jäävad eesti riigi kodanikud, kuid mitte meie, vaesed akvaristid. puhtalt fanatismi asi on minna ja lõigata endale suvalisest bussipeatusest parajad klaasid ja keskerakonna rohekas taustapilt. lisaks veel valgustus, reflektorid ja muu kola mis klaaside eemaldamisel ise sülle kukub :wink:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 29, 2007 10:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 24, 2006 02:59
Postitusi: 133
Asukoht: Harjumaa
Tartu mnt poes on väga lahedad kujud koos. Sellega on küll üks probleem, et nendega vabalt suhelda, tuleb natukse vene keelega hakkama saada. Samas veedan ma seal alati suhteliselt kaua aega härrasmehega suheldes, millist veeparandajat osta, miks on Tetra veeparandaja parem, kui JBL-i oma või miks on Sera väetis parem kui Tetra oma jne jne jne.

Või siis ostsin miskid taimed sealt ja siis vägisi taheti mulle kaasa panna kingituseks veel üks taim. Ma ajasi sõrad vastu, et saate aru, mul pole teist kuhugi panna. A kingituseta välja ei lastud. Anti paar tabletti väetist kaasa :D

Selline mõnus pisike poeke on, olnud seal juba aegade algusest peale (90ndate algusest minuarust).

_________________
240L kuldkalu, Flying Foxe, OTO- sid ja miskeid sägalisi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 29, 2007 04:01 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Jah, suhtumise poolest on Tartu mnt pood Tallinnas vähemalt teistest üldiselt ikka suhteliselt kaugel ees.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 30, 2007 01:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Dets 21, 2005 10:14
Postitusi: 81
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
kiidan eelkõnelejatele Tartu mnt poe osas ainult takka. Tõsiselt lahe elamus on seal käia...

_________________
~100 liitrit vett ja peotäis torntigusid, 2x botia, 2x ancistrus, neoonid ja gupid
30 l - kardinalid+ 1 x kollane ancistrus.


Üles
 [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver