foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kalade piinamiseks?
PostitusPostitatud: Reede Nov 03, 2006 04:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 27, 2006 03:03
Postitusi: 63
Asukoht: Viimsi
kas tegemist on kalade piinamisriistaga? Või millegi muuga? See on vist mõeldud Siiami tapluskaladele?! Vähemalt selline pilt tuli ette siis, kui ma panin GOOGLE ostingusse "Siamese Fighting Fish"

Pilt

_________________
Kesine: Skalaar, gupy, säga, 2antsu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 03, 2006 06:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 04, 2006 11:15
Postitusi: 408
Asukoht: otepää
on küll kalade piinamiseks
:(

_________________
110L/Platydoras,skalaar,2 corydoras , 2 ancistrus,taimed.
37l/4x platy,taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 03, 2006 07:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juun 21, 2006 08:38
Postitusi: 10
Asukoht: Tallinn Kesklinn
Väga armas oleks sellist asja oma tööl laual vaadata,
kuid siiski on asi PIINAMINE.
Ma elaks ka 10 ruutmeetrises korteris, kuid kas see oleks meeldiv???usun et mitte.

_________________
84L Malawikad
Ajalugu 20l,100l,0l,25l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 19, 2006 01:33 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Aug 29, 2005 12:49
Postitusi: 44
Asukoht: Võru
Eeeem... Selline asi jätab mind küll sõnatuks:
http://www.kalake.ee/index.php?linker=t ... 3&lang=est

Et nagu???!!! Uue aasta algusel sureb jõulukingiks saadud kalake ära ning alles siis avastatakse, et kuldkala vajab eluks ka hapnikku......


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 19, 2006 09:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 21, 2005 04:04
Postitusi: 391
Asukoht: Saku
Katrina kirjutas:
Eeeem... Selline asi jätab mind küll sõnatuks:
http://www.kalake.ee/index.php?linker=t ... 3&lang=est

Et nagu???!!! Uue aasta algusel sureb jõulukingiks saadud kalake ära ning alles siis avastatakse, et kuldkala vajab eluks ka hapnikku......

Seda on juba ammu teada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 19, 2006 05:29 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Aug 29, 2005 12:49
Postitusi: 44
Asukoht: Võru
Ma eile õhtul sain seda linki vaadates nii vihaseks, et kirjutasin Kalakese kauplusele "märkuse" ja andsin mõned lingid kuldkalade kohta. Täna sain vastuseks kurja kirja, et kuldkalad ongi aretatud sellistes elutingimustes elamiseks jne.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 19, 2006 07:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
See ju nii läbi nämmutatud teema. Kas tõesti peab selle iga paari kolme kuu tagant siin uuesti püstitama???

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 19, 2006 11:04 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
UARU kirjutas:
See ju nii läbi nämmutatud teema. Kas tõesti peab selle iga paari kolme kuu tagant siin uuesti püstitama???

Ei peaks aga kui Kalake nii vastas, siis ikkagi peab ju! Ma saan aru, et kaupmehel on tähtis ainult $$$ aga nii hakkavad teadmatud külastajad ka arvama, et "kuldkala ongi aretatud sellistes tingimustes elama"....
Akvafoorum on ju hea koht selgitustöö tegemiseks. Uutele kasutajatele muidugi. Akvaristid ilmselt ei pistaks oma lemmikuid kunagi sellisesse purki.
Kui lõpuks keegi enam seda piinavahendit ei ostaks, jätaks ehk nimetet pood ka selle jama ( ok, see on wishful thinking vist).

PS. Kui teised akvaristid ka poele sõna saadaksid...[/i]


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 19, 2006 11:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 06, 2005 07:09
Postitusi: 404
Asukoht: Tallinn / Viljandi 56 618 770
Felch kirjutas:
PS. Kui teised akvaristid ka poele sõna saadaksid...[/i]

siis see ei aitaks midagi, sina elaksid oma elu edasi ja pood kaupleks ikka enda leluga.

_________________
325l effect line , 6x54w t5 , tetratec ex 1200 välisfilter, eheim jäger 3608 termoregulaator,JBL pinnaseküte, co2 ballooniga, aqua medic ph controller, ph 7.0, temp 28c


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 20, 2006 12:08 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Võimalik. Aga kes teab. Ka diktatuurid ju kukuvad.
Oma panusena olen kõigile küsijatele soovitanud nimetet poest kalu küll mitte osta. Ostjad saavad "hääletada" oma rahakotiga, viies selle sisu mõnda teise poodi.
Üldse tundub, et see kauplus on hea tehnika ostu koht aga mitte muud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 20, 2006 08:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 06, 2005 07:09
Postitusi: 404
Asukoht: Tallinn / Viljandi 56 618 770
Felch kirjutas:
Võimalik. Aga kes teab. Ka diktatuurid ju kukuvad.
Oma panusena olen kõigile küsijatele soovitanud nimetet poest kalu küll mitte osta. Ostjad saavad "hääletada" oma rahakotiga, viies selle sisu mõnda teise poodi.
Üldse tundub, et see kauplus on hea tehnika ostu koht aga mitte muud.

Eks inimestel on alati olnud võimalik valida kust nad oma lemmikud ostavad, mina nimelt usaldan seda kalakese poodi ja mina pole ühtegi haiget isikut sealt saanud.Mina ostaksin mõlemad nii tehnika kui ka elusa sealt kauplusest.
Valik on teie :wink:

_________________
325l effect line , 6x54w t5 , tetratec ex 1200 välisfilter, eheim jäger 3608 termoregulaator,JBL pinnaseküte, co2 ballooniga, aqua medic ph controller, ph 7.0, temp 28c


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 20, 2006 02:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Apr 17, 2004 03:22
Postitusi: 169
Asukoht: Tartu
võiks mingi statistika olla ostetud kalade suremuse kohta. kujutan ette, et on päris palju ka selliseid inimesi, kes lihtsalt lähevad ja ostavad endale kala (ilma purgita) ja lasevad tal teadmatusest ära surra. ma pakun lambist et miski 60% müüdavatest kaladest ostetakse surema, kuigi see protsent võib ka suurem olla. siit siis mõtlemisaine- miks mitte parseldada 3 liitriseid purke kolme soti eest? miks peaks kedagi kottima ühe kuldkala saatus, kes selle purgiga kaasa läheb? ma tean et 3l purk, peotäis killustikku ja närune dekoratsioon, ei maksa põhimõtteliselt mitte midagi. kuldkala poehinda ma ei tea... ütleme et 20 eeku? :lol: kes teist poleks nõus ostma poest 20 eegu eest kuldkala, kui keegi pakuks ntx 200 eeku tema maha koksamise eest? või siis 20 000 eegu eest 1000 kuldkala, kui nende peldikust allalaskmise eest saaks 200 000? :shock: (kusjuures võiks ka sinnasamma zookaupluse ette kogu kupatuse maha valada)
võibolla ongi õige, et sellised purgid müügil on- saab iga soovija oma rahakoti najal ära proovida, et ei tasu jamada asjadega mis huvi ei paku. pealegi, on ju iseenesest selle kuldkala pidamine sellises purgis täiesti võimalik. jah ta küll ei kasva ja tal on kitsas seal jne, aga no... minuarust on juba see piinamine kui sellise mutatsiooniga kala üldse välja aretati. pean silmas punnis kõhtusid-silmasid, topelt sabad, uimed, mis on suuruse ja pehmuse poolest kalale võibolla kurnavad. ühesõnaga vaadake neid kalu ise ja mõelge mis asi see üldse on?!- heh... ilukala?! heaküll ma ei viitsi enam, lähen võtan õlle. parem kolme liitrine purk ja 1 kala, kui 1000 liitrine akvaarium ja 300 kala, kes jõulude ajal ostetuna samamoodi manalateed lähevad uueks aastaks. õppetund aga inimesele täpselt sama.


Üles
 Teema pealkiri: kalade piinamisest
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 20, 2006 10:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 27, 2005 05:06
Postitusi: 394
Pildid: 12
Asukoht: Harjumaa
Me võime ju siin foorumis igasuguste teemade üle arutleda, aga paraku on palju inimesi, kes seda ei loe ja kalu ostavad. Lähevad poodi ja ostavad endale "kalakese seltsiks". Olen isegi poes palju selliseid inimesi kohanud, küll noori küll vanu. Nad ilmselt ei hakkagi uurima ei kirjandusest ega netist vaid usaldavad ostes müüjat, sest küllap tema juba teab... Arvan, et selliseid "kalapidajaid" on rohkemgi kui siin foorumis liikmeid. Pean tunnistama, et olen üritanud vahel mõnda sellist inimest kõrvalt nõustada, aga ilmselgelt eelistatakse ikka müüja arvamust, sest nii on ühele odavam ja teisele kasulikum.
Aitaks ehk artikkel mõnes suuremas lehes või telekas midagi.... äkki Turovski teeks seda hommikutelevisioonis, kui teda paluda? Seostaks näiteks vangla teemaga.... aga sealt edasi tuleks juba puuriloomade teema ja mine sa tea, äkki on kõigil õigus :?

_________________
240l elustaimed; tavalised eluspoegijad, corydorased, otod, pärlguraamid, neoontetrad, f-SAE, ancistrused, tornteod ja teosööjad.


Üles
 Teema pealkiri: Re: kalade piinamisest
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 21, 2006 10:12 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
sannette kirjutas:
... Nad ilmselt ei hakkagi uurima ei kirjandusest ega netist vaid usaldavad ostes müüjat, sest küllap tema juba teab...

Just seepärast ma püüdsingi teemat jätkata.


Üles
 Teema pealkiri: Re: kalade piinamisest
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 21, 2006 03:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Apr 17, 2004 03:22
Postitusi: 169
Asukoht: Tartu
Felch kirjutas:
sannette kirjutas:
... Nad ilmselt ei hakkagi uurima ei kirjandusest ega netist vaid usaldavad ostes müüjat, sest küllap tema juba teab...

Just seepärast ma püüdsingi teemat jätkata.


eh pole mõtet. inimene on juba ennast sellisele tasandile söönud, et ligikaudselt on umbes kõigi maamunal eksisteerivate liikide esindajate saatused suhteliselt sarnased nende samuste kuldkalade omaga. ja kibestunud akvaristid, keda lihtsalt juhuse läbi huvitab just kalade heaolu on kokkuvõttes lihtsalt liiga kitsa väljavaatega, sest neid justkui ei huvitaks see milleks põrsaid kasvatatakse ja... jms elust tulenevad liikide vahelised suhted :wink:


Üles
 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver